Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Pandemia

Średnia ocena: 7.51 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Pandemia

Pandemic

Rok pierwszego wydania: 2008


Liczba graczy: 1-4

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Matt Leacock

Kategoria: strategiczne, kooperacyjne

System Klasyfikacji Umiejętności: F3.Kooperacja i współpraca


Ocena BGG: 7.66  (46162 użytkowników)


Wydawca: Lacerta

Polskie wydanie (2013)


Dodatki: Pandemic - On the Brink


Opis gry

Cztery choroby wydostały się na świat i przed drużyną specjalistów w różnych dziedzinach stanęło zadanie odnalezienia szczepionek na te epidemie, zanim ludzkość zostanie unicestwiona.

Gracze muszą współpracować ze sobą, wykorzystując silne strony swych postaci i dobrze planować strategię, jaką wykorzystają, by pozbyć się chorób, zanim w serii coraz gwałtowniejszych epidemii opanują one cały świat. Na przykład Specjalista Operacyjny potrafi budować laboratoria badawcze, potrzebne do tego, by wynajdywać szczepionki na choroby. Naukowiec potrzebuje tylko 4 kart konkretnej choroby, by ją wyleczyć, zamiast zwyczajowych 5.

Choroby rozprzestrzeniają się jednak przerażająco szybko, zaś czas ucieka. Drużyna musi jednocześnie starać się powstrzymywać napór epidemii na dotkniętych nimi obszarach oraz wynajdywać szczepionki

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja na blogu Board Game Girl

W jakimś mieście wybuchnie epidemia, która bez podjęcia odpowiednich środków będzie się niemiłosiernie rozprzestrzeniać. Gdzie? Kiedy? Z Jakim natężenie? Tego nie wie nikt. A czy ludzkość przetrwa atak choroby? Wszystko zależy od nas…
[więcej na blogu BoardGameGirl]

Dodano 2014-04-01 16:45:31 przez JoannaRecenzja: Pandemic

Świat ogarnęły cztery potężne epidemie. Zespół ekspertów musi razem współpracować by powstrzymać rozwój chorób – jeśli tego nie zrobią, ludzkość zginie!

Pandemic to gra kooperacyjna dla 1-4 osób. My mieliśmy okazję przetestować ją w dwójkę i przyznam, mnie przynajmniej nie zachwyciła, ale też i nie odrzuciła.

W swojej turze każdy z graczy ciagnie karty pokazujące jak rozprzestrzeniają się choroby, następnie wykonuje ruchy mające na celu ograniczenie choroby w danym mieście, podróż między miastami lub, w końcu, wynalezienie skutecznej szczepionki. Gracze musza współpracować – inaczej rozwój chorób może szybko doprowadzić do katastroficznie szybkiego rozprzestrzeniania się epidemii.
[więcej na blogu Niedzielni Gracze]

Dodano 2014-02-23 23:24:56 przez JoannaRozwiń  

Pandemia w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.66255. Grę oceniło 46162 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2013-12-05 23:50:14, ostatania modyfikacja 2015-12-21 03:27:30