Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Milionerzy i bankruci

Średnia ocena: 6.57 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Milionerzy i bankruci

High Society

Rok pierwszego wydania: 1995


Liczba graczy: 3-5

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 15 min.


Projektant: Reiner Knizia

Kategoria: familijne, karciane

Mechanika: auction/bidding


Ocena BGG: 6.81


Wydawca: FoxGames

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Masz do dyspozycji miliony dolarów!
Pełna emocji licytacyjna gra blefu, podczas której gracze-milionerzy rywalizują o najcenniejsze dobra luksusowe.

Aby wygrać, muszą rozsądnie inwestować swoje miliony oraz unikać złodziei i problemów podatkowych.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Zagramy | Milionerzy i bankruci

Myślicie, że życie bogacza jest łatwe i usłane różami? Zagrajcie w Milionerów i bankrutów, a zobaczycie, że ciągłe próby utrzymania się na szczycie drabiny społecznego dobrobytu, to nie lada sztuka. Fortuna przecież kołem się toczy – raz dopisze człowiekowi szczęście, a innym razem spotka go pech. Eh, jak tu lawirować między szansami na powiększenie majątku, a czyhającymi na nas niebezpieczeństwami? No jak to jak? Sprytnie po prostu!
[więcej na stronie Zagramy]

Dodano 2014-07-30 17:16:18 przez JoannarozGRYwka: "Milionerzy i bankruci" (Czwórka/Czwarty wymiar)

Reiner Knizia jest jednym z najbardziej cenionych i popularnych twórców planszówek na świecie. Ukończył studia matematyczne w Niemczech, na uniwersytecie w Ulm, gdzie również otrzymał doktorat. Od 1993 roku mieszka w Anglii gdzie zajmuje się wyłącznie tworzeniem gier. Na swoim koncie ma ponad 200 wydawnictw, w tym m. in.: "Hobbita", "Pędzące żółwie" oraz "Milionerów i bankrutów".

- Gracze wcielają się w milionerów zakupujących przeróżne dobra luksusowe, a ich celem jest zdobycie jak największej ilości pieniędzy - tłumaczy Jarek Basałyga z FoxGames. - Kupujemy wyspy, jachty, wille z basenami, a nawet drużynę Realu Madryt. Grę rozpoczynamy mając w kieszeni 103 miliony dolarów, więc jest co wydawać.

Im więcej kupimy, tym więcej zbierzemy punktów, ale żeby wygrać, trzeba wydawać z głową, zwłaszcza, że licho nie śpi... - Na koniec gry ten, kto posiada najmniej pieniędzy, odpada. Nie jest rozpatrywany przy wyłanianiu zwycięzcy - wyjaśnia rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Czyli z jednej strony chcemy wydawać jak najwięcej, żeby jak najwięcej mieć. Z drugiej zaś - cały czas musimy mieć świadomość, że nie możemy wydać za dużo, żeby nie zostać najbiedniejszym graczem.

[więcej na stronie Polskiego Radia]

Dodano 2014-05-02 00:04:05 przez JoannaGdybym był bogaty ….

Informacja o milionowych wygranych chyba u każdego powoduje ukłucie zazdrości. Zastanawiamy się, co zrobilibyśmy z takimi pieniędzmi. Szybkie samochody, luksusowe apartamenty, podróż dookoła świata – pomysłów nie brakuje. A co zrobilibyście ze 106 milionami dolarów?
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-04-28 11:07:31 przez JoannaMilionerzy i Bankruci | Scheherazade

W tle śpiewał David Gilmour: Money, get away. Get a good job with good pay and you’re okay. 5 pewnych siebie graczy siedziało przy stole. Każdy drżącą ręką trzymał swoją małą fortunę. Tylko 106 milionów dolarów. Money, it’s a gas. Na stole pojawiła się losowo dobrana płytka. Pierwszy zastrzyk adrenaliny.


Grab that cash with both hands and make a stash. Zimna kalkulacja – ile wystawić pieniędzy na początek, jak pchnąć współgraczy w inwestycję, jak się samemu przebić przez ich zimne kalkulacje. New car, caviar, four star daydream. Pieniądze sypały się jak z rękawa, współgracze oferowali coraz wyższe kwoty. Napięcie rosło z każdą sekundą. Każdemu zależało. Think I’ll buy me a football team. Ktoś się załamał i spasował. Ktoś się śmiał w duchu, że wykiwał przeciwników. Ktoś w końcu kupił wystawione na licytację dobro luksusowe.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-10 11:43:15 przez JoannaJak rozsądnie roztrwonić 106 mln USD?

Każdy zastanawiał się jak to jest roztrwonić przeszło sto milionów dolarów. Czy to spadek czy wygrana w loterii. Nieistotne. Reiner Knizia umożliwił nam zakup dziesięciu luksusowych dóbr za mogłoby się zdawać, wielkie pieniądze!
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-25 19:55:27 przez JoannaMilionerzy i bankruci - A ty do której grupy należysz?

Pieniądze. Wielu oszalało na ich punkcie, sporo nie musi się o nie martwić, część chce ich więcej i więcej. W Milionerach i bankrutach mamy do dyspozycji miliony dolarów. A co byście zrobili mając tyle pieniędzy? Oczywiście, że zaczęli wydawać. I ta czynność jest sensem gry. Jednak nie można przeholować i trzeba zachować umiar, bo nie wygramy mając mało gotówki... Brzmi interesująco? Tak właśnie jest.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2013-12-31 00:00:00 przez powermilk


Milionerzy i bankruci w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.8054.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:25:28, ostatania modyfikacja 2014-02-16 18:42:45