Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Artus

Średnia ocena: 6.56 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Artus

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 9 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Wolfgang Kramer, Michael Kiesling

Kategoria: familijne, abstrakcyjne

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 6.29  (697 użytkowników)


Polska instrukcjaOpis gry

Uczestnicy rozgrywki wcielają się w grupę rycerzy na dworze króla Artura. Celem rywalizacji jest stałe zwiększanie prestiżu swojej grupy poprzez zajmowanie najlepszych miejsc przy okrągłym stole, w pobliżu władcy, oraz wypełnianie dodatkowych zadań.

Rywalizacja nie jest łatwa i wymaga nieustannego skupienia. Ci, którzy nie reagują wystarczająco szybko na to, co dzieje się na planszy wnet uświadomią sobie, że ich rycerze powrócili na słabsze, niepożądane pozycje, a kluczowy na drodze do zwycięstwa prestiż wpada w ręce rywali.

Król stale zmienia swoją pozycję przy okrągłym stole, podczas rozgrywki co jakiś czas następuje koronacja nowego władcy. W obliczu tych zmiennych warunków trzeba szybko podejmować optymalne ruchy, by ponownie zająć jak najkorzystniejsze pozycje przy stole.

O zwycięstwie decyduje ilość punktów prestiżu zgromadzonych na koniec gry.

Artus to lekka, oryginalna gra, w której ważna jest spostrzegawczość i zmysł strategiczny przy zmianie pozycji wokół okrągłego, obracanego modułu planszy. Gra zawiera dwie wersje zasad. Podstawowe reguły są szybkie i łatwe do opanowania - w sam raz do rozgrywek w rodzinnym gronie. Reguły profesjonalne są nieco bardziej złożone, a więc przeznaczone dla bardziej doświadczonych graczy.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Artus – dwa oblicza króla

Król Artur i rycerze okrągłego stołu to niezwykle wdzięczny i stosunkowo często eksploatowany temat na grę planszową, choć ogólnoświatową sławę zdobył jedynie Shadows over Camelot i The Resistance: Avalon. Cała reszta, w postaci genialnego Mordred, a także Ivanhoe, Excalibur, King Arthur czy Kamelot Legends, to gry już dość wiekowe i pozostające raczej na uboczu głównego nurtu.
[więcej do poczytania w Świecie Gier Planszowych]

Dodano 2014-08-13 15:33:23 przez JoannaRozwiń  

Artus w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.29443. Grę oceniło 697 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:22:47, ostatania modyfikacja 2014-08-13 15:33:06