Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Age of Discovery

Średnia ocena: 6.07 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Age of Discovery

Rok pierwszego wydania: 2007


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Alfred Viktor Schulz

Kategoria: ekonomiczne, strategiczne, karciane

Mechanika: card drafting, hand management


Ocena BGG: 6.48  (724 użytkowników)


Polska instrukcjaOpis gry

W XV i XVI wieku wielkie domy królewskie Europy posyłały na cały świat badaczy i zdobywców, w nadziei na odkrycie i zabezpieczenie nowych obszarów wpływów oraz nowych źródeł bogactwa. Owe wyprawy nie byłyby możliwe bez odpowiednich żaglowców. Jednakże nawet niezwykłe bogactwo domów panujących nie było w stanie długo finansować takich ekspedycji. Władcy byli więc zadowoleni, gdy prywatni przedsiębiorcy decydowali się na finansowanie tak kosztownych podróży. Teraz wasz król przedstawia wam możliwość zainwestowania w wielkie wyprawy tak słynnych odkrywców, jak Kolumb czy Magellan. Będziecie musieli zakupić flotyllę okrętów i przydzielić je do najbardziej udanych ekspedycji. Oczywiście będziecie potrzebowali mnóstwa pieniędzy! Aby je zdobywać, musicie wypełniać kontrakty handlowe. Czy uda wam się zrównoważyć potrzeby handlowe z żądaniami wielkich odkrywców? Nadszedł czas, aby poszukać bogactwa i chwały w grze Age of Discovery!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja w serwisie GamesFanatic

Wielkie Odkrycia Geograficzne to okres, który poszerzył horyzonty mieszkańców Europy, przede wszystkim burząc średniowieczne teorie o budowie kuli ziemskiej i jej wielkości. Wyprawy Kolumba, Vasco da Gamy czy Magellana nie odbyłby się jednak bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Za królewską zgodą na wyprawę stali najczęściej bankierzy czy bogaci kupcy, którzy jako jedyni byli w stanie zainwestować mnóstwo pieniędzy w kosztowne, długoterminowe i ryzykowne przedsięwzięcia jakim były podróże w nieznane.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Age of Discovery w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.47718. Grę oceniło 724 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:22:37, ostatania modyfikacja 2014-03-14 08:35:18