Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Legendy Krainy ANDOR

Średnia ocena: 7.21 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Legendy Krainy ANDOR

Legends of Andor

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 75 min.


Projektant: Michael Menzel

Kategoria: przygodowe

Mechanika: dice rolling


Ocena BGG: 7.41


Wydawca: Galakta

Polskie wydanie (2013)


Dodatki: Die Legenden von Andor: Die Reise in den Norden


Opis gry

Zdecyduj co ważniejsze - Twoja misja czy Królestwo?
Kraina Andor jest w niebezpieczeństwie. Zza lasów i gór naciągają wrogowie, by zaatakować zamek starego króla Brandura. Tylko wasza mała grupa może stanąć na ich drodze. Czy zdołacie obronić zamek?
Tylko razem jesteście silni i możecie zostać Bohaterami Andoru.Po pierwszej przygodzie czekają na was kolejne. Będziecie musieli odnaleźć czarownicę i zdobyć lecznicze zioła dla chorego króla. W podziemnych kopalniach odkryjecie bezcenne klejnoty i zmierzycie się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. W końcu będziecie musieli stanąć do walki z prastarym, obudzonym z letargu smokiem. Czy stawicie czoła wszystkim tym wyzwaniom?

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Legendy Krainy Andor – Zostań obrońcą królestwa – Recenzja

Dzisiaj zanurzamy się w świat legend, w świat pełen magii, potworów, ale też dobra. W obronie krainy Andor staje bowiem grupa bohaterów, którzy poświęcą wszystko, by to miejsce na nowo zajaśniało swym dawnym blaskiem. W grze będzie nam dane wspólnie, w zespole, pokonywać wszelakie trudności, bronić zamku, ratować króla…
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-09-03 08:48:48 przez JoannaLegendy krainy Andor – gra absolutnie oczarowywująca

Wielkim fanem przygodówek nie jestem. Nie jestem też dużym fanem gier kooperacyjnych. Ale zdarzają się pozycje, które całkowicie zmieniają moje podejście do tego typu gier. Tak właśnie było z grą „Legendy krainy Andor”. Andor oczarował mnie niemal od pierwszego wrażenia. Od startowego, wprowadzającego scenariusza, aż do ostatniego, w którym pokonujemy ogromnego smoka. Spędzone w Andorze godziny, to dla mnie jedne z lepszych spędzonych ostatnio przy planszówkach momentów. Legendy to gra absolutnie oczarowująca. Gra, którą przy każdym nowym scenariuszy wypakowywałem z dużą radością.
[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-07-17 14:40:38 przez JoannaOpowiedz mi o krainie Andor

Nie tak dawno pojawiło się na jedynym słusznym forum planszowym stwierdzenie, jakoby gry RPG były dla młodych – powiedzmy, że dla nastolatków – a starym nie wypada już się w to “bawić”. A tymczasem ja, wcale nie nastoletni, nie mając za sobą żadnej przeszłości RPG-owej, chciałbym. Chciałbym wcielić się w rolę bohatera (najlepiej superbohatera :)), zdobywać, poznawać, walczyć, puścić wodze fantazji… ale nie mam gdzie i z kim. Jako namiastkę sięgnąłem zatem po Legendy krainy Andor. I to był dobry ruch.
[więcej...]

Dodano 2014-02-25 11:05:59 przez JoannaLegends of Andor – rodzinna przygodówka

Kiedy w zeszłym roku zobaczyłem zapowiedź Legends of Andor nie przypuszczałem, że ta gra stanie się wkrótce numerem 1 u nas w domu i to na wiele tygodni. Na grę zwróciłem uwagę w zasadzie tylko i wyłącznie z powodu przepięknej planszy, dopiero później doczytałem kto jest jej autorem (gry i grafiki) – Michael Menzel czyli twórca grafik do wielu nowoczesnych gier. Jak tylko gra pojawiła się na amazonie zakupiłem egzemplarz wydając fortunę. Wydanych pieniędzy nie żałuje, gdyż gra dostarczyła mi wiele godzin świetnej, rodzinnej rozrywki.
[więcej okiem Planszoholika]

Dodano 2014-02-15 17:53:52 przez JoannaKrótko o grze – Legends of Andor

Nie wiem, czy wiecie, ale znany ilustrator gier, Michael Menzel, zaprezentował na ubiegłorocznych targach w Essen swoją debiutancką grę - Legends of Andor. To musiało kiedyś nastąpić, przecież nikomu bezkarnie nie uchodzi ciągłe przebywanie w towarzystwie pełnych pomysłów projektantów planszówek i do tego namacalne z nimi obcowanie, obserwowanie procesu twórczego i dokładanie do niego swojej…

[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-15 17:53:39 przez Joanna


Legendy Krainy ANDOR w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.41483.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:20:54, ostatania modyfikacja 2014-02-19 00:13:58