Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Wikingowie: Wojownicy Północy

Średnia ocena: 5.69 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Wikingowie: Wojownicy Północy

Vikings: Warriors of the North

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 3-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Tomasz Kaznocha, Tomasz Kaźmierski

Kategoria: przygodowe

Mechanika: dice rolling, hand management


Ocena BGG: 5.55


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie (2013)Opis gry

W grze “Wikingowie: Wojownicy Północy” gracze wcielają się w Jarlów wikingów, którzy walczą o władzę nad Północą i koronę Konunga. Władzę zdobędzie ten, który jako pierwszy złupi wszystkie wsie i przywiezie z nich córki thanów do swojego portu, jako symbol uznania jego praw do korony. W międzyczasie Jarlowie będą walczyć z bestią morską i napadać się wzajemnie wśród wzburzonych fal północnego morza. Ten, który wykaże się największym sprytem, wolą walki, i któremu będą sprzyjać Bogowie, wyprawi wielką ucztę i zostanie Konungiem Północy.
Rozgrywka toczy się przy użyciu sugestywnych figurek drakkarów i potwora morskiego na planszy przedstawiającej morze otoczone fjordami. Gracze mają do dyspozycji karty, które pozwalają im żeglować swoimi okrętami, wpędzać innych w kłopoty i kompletować skład swojej załogi, która znacząco poszerza możliwości gracza.
Gra jest szybka, dynamiczna i dostarcza bardzo wielu emocji i dobrej zabawy przez około godzinę.
Dlaczego zachwycisz się tą grą?
 • Oprawa graficzna gry jest najwyższej klasy. Niemal każda pojedyncza karta to małe dzieło sztuki, które istotnie wpływa na klimat rozgrywki.
 • Gra obfituje w zwroty akcji, konieczność dostosowania działań do nowej sytuacji - ani przez moment nie wieje nudą.
 • Gonitwy drakkarów pomiędzy fjordami dostarczają mnóstwo frajdy, zwłaszcza gdy trzeba namówić innego gracza by pomógł nam w łapaniu trzeciego gracza, bo przecież on zaraz wygra!
 • Sugestywne nazwy kart świetnie wkomponowują się w klimat i akcję w grze, dodatkowo wzmacniając atmosferę gry.
 • Bardzo proste zasady wraz z różnorodnymi kartami akcji oferują elastyczną rozgrywkę, świetnie poddającą się stylom różnych graczy.


 • Na czym to polega?
 • Każdy z graczy dysponuje jedną figurką drakkara i planszą gracza, na której może umieścić do 3 członków załogi.
 • W swojej turze gracz dociąga 2 karty (lub do 6 kart, gdy uda mu się sprowadzić którąś z córek do swojego portu) i zagrywa je w wybrany przez siebie sposób. Karty Wiatru służą do przesuwania drakkara po planszy tak, jak kapryśny wiatr pozwoli; część kart akcji stanowią członkowie załogi, którzy znacząco poszerzają możliwości gracza, a pozostałe karty akcji pozwalają wpływać na ruchy drakkarów, na sytuację członków załogi różnych graczy lub na działania innych graczy.
 • Celem gry jest sprowadzenie do swojego portu trzech córek thanów z trzech różnych wiosek i wyprawienie wielkiej uczty, co będzie poświadczeniem łaskawości bogów i zgody okolicznych ludów na panowanie danego Jarla nad krainą wikingów.


 • Opinie użytkowników

  Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  śledź w sosie skandynawskim i “Wikingowie: Wojownicy Północy

  Kolejna kulinarna podróż? Jestem za :) Tym razem wsiadam na statek wikingów i płynę do krajów skandynawskich. A to za sprawą kolejnej gry, którą mam przyjemność recenzować dzięki współpracy ze sklepem Rebel.pl – “Wikingowie: Wojownicy Północy” :) A więc, jak zakrzyknęli by wikingowie ruszając w bój: ODIIIN!!!
  [więcej...]

  Dodano 2014-03-26 11:42:32 przez Joanna  Wikingowie: Wojownicy Północy - Kim jesteś? Jesteś wikingiem!

  Wikingowie kojarzą się z bandą dzikusów, którzy płynęli na wielkich statkach łupiąc, paląc wioski i zdobywając kobiety tamtejszych mieszkańców. W zasadzie w grze planszowej wydawnictwa REBEL.pl zatytułowanej Wikingowie: Wojownicy Północy ten obraz nie jest zdecydowanie inny, no może nieco łagodniejszy. Każdy gracz wciela się w postać jarla (przywódcy) grupy wikingów, która pływa na drakkarze (statku) chcąc złupić wioski i zdobyć w ten sposób córki thana (władcy) wioski. To jedyny sposób, aby zdobyć koronę Konunga. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie ten potwór morski...
  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2013-11-04 00:00:00 przez powermilk


  Wikingowie: Wojownicy Północy w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 5.55.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:20:29, ostatania modyfikacja 2014-02-25 20:09:28