Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
A Touch of Evil: The Supernatural Game

Średnia ocena: 7.21 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

A Touch of Evil: The Supernatural Game

Rok pierwszego wydania: 2008


Liczba graczy: 2-8

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Jason C. Hill

Kategoria: przygodowe

Mechanika: dice rolling


Ocena BGG: 7.02  (2879 użytkowników)


Polska instrukcja


Dodatki: A Touch of Evil: Hero Pack 2 : A Touch of Evil: Something Wicked Expansion : A Touch of Evil: The Coast


Opis gry

Jest początek XIX wieku, epoki nauki, przesądów oraz magii wiedźm. Skowyt wypełnia noc gdy księżyc w pełni wznosi się ponad małym, odizolowanym miasteczkiem Shadowbrook. Makabryczne morderstwa stały się już codziennością, zaś nocą ulicami rządzi groza. Zamieszkał tu złowrogi stwór i okolicę zalewa powoli fala mroku. Nie wszystko jest jednak stracone, jeszcze nie.

Do osady przybyła mała grupka bohaterskich osób, posiadających w sobie dość odwagi i siły, by nie bać się walki. Niektórzy tylko tędy przejeżdżali, podczas gdy inni zjawili się tu celowo. Niezależnie od tego, wszyscy zostaną poddani próbie – będą musieli spieszyć się, aby uratować miasteczko przed zapadnięciem się w ciemność. Potrzeba będzie lotnego umysłu i siły ducha, aby móc odróżnić przyjaciela od wroga, rozwikłać zagadki i zapędzić bestię do legowiska. Sekrety Shadowbrook sięgają jednak głębiej. Szerzą się plotki oraz pogłoski i niewielka grupka bohaterów może szybko zauważyć, że są tu obcymi, zaś miasteczko zostało już tak przeżarte zgnilizną, że właściwie nie ma czego ratować.

A Touch of Evil, The Supernatural Game jest dynamiczną grą pełną diabelskich stworów, dziarskich bohaterów i wspaniałych przygód. Każdy z uczestników wciela się w rolę wyjątkowego bohatera zajmującego się polowaniem na potwory i ścigającego się z czasem, by powstrzymać siły ciemności przed zyskaniem kolejnego przyczółka w świecie ludzi. Tylko badając starannie miasteczko i budując zdolności bohaterów zdołacie upolować ponadnaturalnego złoczyńcę w jego legowisku i pokonać go w zaciekłym starciu. Gracze mogą wejść ze sobą w rywalizację o to, kto jako pierwszy pokona złoczyńcę i ocali miasteczko, albo tez współdziałać ze sobą, by wspólnie pokonać znacznie silniejszego złoczyńcę.

Gra obejmuje planszę przedstawiającą mapę Shadowbrook oraz najbliższą okolicę, ośmiu bohaterów do wyboru oraz czterech odmiennych ponadnaturalnych złoczyńców, na których można zapolować (przy czym każdy z nich dysponuje oddzielną zgrają sług i charakterystycznymi tylko dla siebie mocami, które mogą drastycznie wpłynąć na przebieg rozgrywki). Touch of Evil została zaprojektowana tak, aby wraz z rozwojem fabuły i akcji stworzyć wrażenie uczestnictwa w filmie przygodowym.

Chwyćcie więc za drewniane kołki, nabijcie muszkiety i przytrzymajcie na głowach trójgraniaste kapelusze. Nikt nie jest bezpieczny przed stworami ciemności i nikomu nie można ufać, ponieważ każdy został spaczony Dotykiem Zła.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Pierwsza krew - A Touch of Evil: The Supernatural Game


Oczywiście jak pierwsza krew, to musiał w tym palce maczać Rafał. Położył na stole grę A Touch of Evil i widzę zdjęcia żywo wyjęte z horrorów klasy B. Pomyślałem sobie: "No, chyba go pogrzało, że będę w to grał". Przegląd elementów. Praktycznie wszędzie są zdjęcia utrzymane w formie kiczu. Rafał powiedział, że gra jest pastiszem na te wszystkie paranormalne sprawy. Aż chyba powiedziałem: "Ty no, dzięki, bym się nie skapnął". Naprawdę, ten kicz tak się wylewał z tej gry, że aż nie chciałem w nią grać. No, ale cóż zrobić. Towarzyszyła nam, jak zawsze, Sylwia. Wybraliśmy postacie, zdecydowaliśmy się, że skoro jesteśmy po rozgrywce Przedwiecznej Grozy, to zagramy wersję kooperacyjną (jest też rywalizacyjny tryb rozgrywki). Wybraliśmy przeciwnika, był nim Strach na Wróble.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-05-22 10:09:57 przez JoannaRecenzja w serwisie GamesFanatic

Czy zły dotyk może być przyjemny?

A i owszem: może! Co więcej nie tylko dla dotykającego, ale również dla dotykanego. Tak kontrowersyjnej tezy chciałbym w niniejszym tekście bronić. Zanim jednak udasz się, drogi czytelniku, do prokuratury, aby złożyć stosowne doniesienie daj mi proszę szansę na wyjaśnienia klikając „Czytaj więcej”.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

A Touch of Evil: The Supernatural Game w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.02426. Grę oceniło 2879 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:19:43, ostatania modyfikacja 2014-03-13 22:27:56