Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Summoner Wars: Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki

Średnia ocena: 7.88 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Summoner Wars: Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki

Summoner Wars: Phoenix Elves vs Tundra Orcs

Rok pierwszego wydania: 2009


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 9 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Colby Dauch

Kategoria: strategiczne, karciane, LCG/CCG

Mechanika: dice rolling, hand management


Ocena BGG: 7.76


Wydawca: CUBE Factory of Ideas

Polskie wydanie (2013)


Dodatki: Summoner Wars: Rukar's Power Reinforcements Pack : Summoner Wars: Elfy Feniksa - Druga Talia


Opis gry

Wciel się w Mistrza Przywołań!
Summoner Wars to szybka, dynamiczna gra karciana w realiach fantasy. Gracze wcielają się w tytułowych Przywoływaczy - potężne byty, które prowadzą swe rasy na podbój świata Itharia. Na polu bitwy pełnią jednocześnie rolę dysponujących potężną mocą magów oraz stojących na czele armii generałów. Aby zniszczyć wroga, trzeba umiejętnie wykorzystać swą niszczycielską magię wraz z taktycznym zmysłem przy kierowaniu swym wojskiem.
Czym jest starter Summoner Wars?
Każdy starter Summoner Wars zawiera 2 kompletne, gotowe do bitwy frakcje, dzięki którym ty i twój rywal błyskawicznie znajdziecie się na polach pogrążonej w wojnie Itharii. Zestaw zawiera także wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia rozgrywki: planszę - pole bitwy, znaczniki obrażeń, kostki oraz instrukcję.

Dzięki Summoner Wars: Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki będziesz miał okazję poprowadzić do boju precyzyjnych i śmiertelnie skutecznych Elfów, oraz dzikich i brawurowych, niebieskoskórych Orków.
Proste zasady dające pasjonującą rozgrywkę
Mechanika Summoner Wars w prosty i niezwykle przemyślany sposób łączy elementy strategii, opartej na umiejętnym konstruowaniu talii (jakie znamy z kolekcjonerskich karcianek) z elementami taktyki, bardziej znanymi z figurkowych gier bitewnych. Podczas rozgrywki gracze przywołują i przemieszczają po polu bitwy swoje jednostki, używając ich mocy i specjalnych zdolności, siejąc spustoszenie w szeregach wroga.

Nieograniczone możliwości
Summoner Wars, to gra którą rozszerzać można o inne startery, zawierające talie kolejnych frakcji, oraz dodatki wprowadzające nowe karty dla frakcji już posiadanych: nowych wojowników, przywoływaczy oraz zdolności dające nieskończoną ilość opcji i wariantów podczas rozgrywek. W dodatkach zawarte będą także jednostki najemników - wojowników, którzy za nic mają sobie polityczne intrygi i staną w szeregach każdej armii, która zechce ich zwerbować.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


W pajęczej sieci - blog o grach...: Unboxing #2: Summoner Wars

W drugim odcinku "Unboxingu" prezentuję raptem jedną grę, ale za to bardzo wyczekiwaną wśród graczy w kraju nad Wisłą. A szczególnie miłośników karcianek kolekcjonerskich i gier taktycznych. Mowa o polskiej wersji Summoner Wars, jednej z najciekawszych gier karcianych, w których na planszy ścierają się dwie wrogie frakcje. Brzmi znajomo? Zdecydowanie. Jednak jest to jedna z tych rzeczy, którą gracze kochają, więc wszelkie powtórki są mile widziane. Szczególnie jeśli prezentują się dobrze i zajmują niewiele miejsca.

[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-02-15 16:24:09 przez JoannaPełną parą | Summoner Wars #1: Przywołując wspomnienia ZnadPlanszy.pl

W 1998 roku, mając lat 10 po raz pierwszy zetknąłem się z klasycznym uniwersum fantasy. Smoki, orkowie, skarby i rycerze w połyskujących zbrojach, a wszystko to na ekranie komputera. Seria Heroes of Might and Magic stała się moją bramą do świata nowoczesnej fantastyki. Do dziś z sentymentem wspominam wieczory spędzone na dowodzeniu armiami szkieletów, elfów, demonów i troglodytów. Wystarczy powiedzieć, że od pierwszego spotkania tzw. „hirołsy” mają swoje stałe miejsce na dyskach kolejnych komputerów i chociaż sięgam do nich coraz rzadziej – zwyczajnie trudno mi się rozstać z tym klasykiem.
Zapytacie „hej, ale o co chodzi? – to przecież recenzja karcianki! Skończ bajdurzyć i wracaj do rzeczywistości!”
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-15 16:24:00 przez JoannaSummoner Wars, czyli jak zostać Mistrzem Przywołań - recenzja - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

Summoner Wars to bitewna gra karciana, w której zmaga się dwóch Mistrzów Przywołań. Zapraszamy do lektury recenzji gry zawierającej dwie frakcje: Krasnoludy Gildii i Jaskiniowe Gobliny

[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-15 16:23:52 przez Joanna


Summoner Wars: Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.76298.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:17:28, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:35:13