Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Świat bez końca

Średnia ocena: 7.57 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Świat bez końca

World Without End

Rok pierwszego wydania: 2009

Essen 2009


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Michael Rieneck, Stefan Stadler

Kategoria: ekonomiczne, strategiczne, na podst. książki/filmu

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 7.34  (2560 użytkowników)


Wydawca: Galakta

Polskie wydanieOpis gry

Anglia w latach 1337-1361. Brzemienne w skutki wydarzenia, które nastąpiły w średniowiecznej Anglii wpłynęły na życie mieszkańców Kingsbridge. To właśnie tutaj, około 200 lat temu przeor Phillip zrealizował swoje marzenie i zbudował „Filary Ziemi” – najpiękniejszą katedrę w kraju. Jako rolnicy, handlarze wełną i budowniczowie, gracze walczą o dobrobyt i prestiż. Często spotykają na swej drodze potomków sławnych bohaterów „Filarów Ziemi”. Rzuceni między interesy przeora i kupców miejskich muszą przede wszystkim dostosować się do burzliwych wydarzeń. Za udział w różnych projektach budowlanych, jak i za pobożne i lojalne życie zostaną wynagrodzeni punktami zwycięstwa. Gracze, którzy po wybuchu zarazy udzielą chorym mieszkańcom pomocy, korzystając ze swojej wiedzy medycznej, zyskają prestiż. Jednak zanim sięgną po chwałę i honor muszą zaspokoić swoje codzienne potrzeby. Zdobycie jedzenia i pomnożenie zysków jest trudne w tych ciężkich czasach. Poza pieniędzmi, które można zarobić na jarmarku wełny, zostaje niewiele okazji na zarobek. Właśnie dlatego czasami pomocne może okazać się wsparcie ważnych osobistości, dzięki któremu graczom może udać się osiągnąć sukces.Podobnie jak w niezwykle popularnej grze planszowej „Filary Ziemi”, gracze przeżywają fragment średniowiecznej historii, dokładnie tak jak to opisał w swojej powieści Ken Follett. Gra ma opinię następczyni Filarów Ziemi a jej oprawa graficzna została wykonana, przez tych samych autorów.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Świat bez Końca – Ze Starej Półki cz. 31

Ostatnio odbiło nam na punkcie Świata bez Końca. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie było to pierwsze nasze spotkanie z tą grą. Kolega kilkakrotnie wcześniej przynosił ją do klubu, czasem zagraliśmy, czasem nie, ale szczególnego szału ni parcia nie było. Aż tu nagle, po kilku latach, kolega przyniósł i był szał! Szał niebieskich ciał, który nie wiadomo skąd się wziął. Spadło to na nas jak objawienie i to na co najmniej dwie osoby na raz. Graliśmy raz za razem cmokając z zachwytu nad grą, która jest… typowym euro, ale z kategorii tych, które dają graczom po nerach. No i ma twista. A jak wiadomo, dobry twist nie jest zły.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-04-23 16:56:30 przez JoannaRozwiń  

Świat bez końca w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.34186. Grę oceniło 2560 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:15:35, ostatania modyfikacja 2014-03-14 23:10:22