Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Złote Miasto

Średnia ocena: 6.54 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Złote Miasto

The Golden City

Rok pierwszego wydania: 2009


Liczba graczy: 3-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Michael Schacht

Kategoria: familijne, strategiczne, przygodowe

Mechanika: area control, auction/bidding


Ocena BGG: 6.77


Wydawca: Galakta

Polskie wydanieOpis gry

Dalej, dalej drodzy Panowie i piękne Panie, kupcy z dalekich krain. Witamy w Złotym Mieście! Prosimy, zostańcie na naszej wyspie, a staniecie się majętni ponad wszelkie wyobrażenie!
Zaraz po przybyciu na wyspę gracze otwierają na wybrzeżu swoje pierwsze stragany. Chwilę później mogą już korzystać z dróg i otwierać swoje filie w sąsiednich wioskach. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to dzięki nim zdobywają towary, pieniądze, a także klucze do Złotego Miasta znajdującego się na środku wyspy.
Jeśli jednak gracze chcą odnieść sukces, muszą się spieszyć – bo tylko ten, kto wybuduje szybko stragany w Złotym Mieście, zdobędzie upragniony majątek.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


W pajęczej sieci - blog o grach...: Złote miasto

Osobiście bardzo lubię gry familijne, gdyż znakomicie dozują losowość i strategię, czyniąc je uniwersalnymi. Kiedy po raz pierwszy zasiadłem do Złotego miasta, wydanego w Polsce dzięki wydawnictwu Galakta, miałem nadzieję na lekką i przyjemną rozgrywkę. Niestety te nadzieje nie do końca zostały spełnione, gdyż autor gry, Michael Schacht, twórca między innymi Kameleona czy Zoloretto, poszedł tym razem po kompletnej linii oporu tworząc grę mocno przeciętną. Nie jest ona tytułem tragicznym, choć niczym specjalnym się nie wyróżnia.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-02-14 21:22:53 przez jenny71Złote Miasto – Ze starej półki cz.17

Michael Schacht był bohaterem Starej Półki już kilkakrotnie. Nie tyle jednak ze względu na geniusz swoich gier, ile na ich lekką wagę i przyjemną otoczkę, która zazwyczaj bardzo dobrze nadaje się do grania rodzinnego lub z graczami okazjonalnymi. Dzisiejsza bohaterka jest dostępna w naszym rodzimym języku i pomimo abstrakcyjności tematu najbardziej z dotychczasowych kolorowa. Przyciąga oko, nie da się ukryć. Ale czy resztę ciał graczy także przyciagnie do planszy?

Złote Miasto to bardzo barwna i bardzo prosta eurogra z ulubionym motywem autora, czyli kartami w ograniczonych rodzajach. Jest też trochę licytacji, pseudoekonomii, trochę drewna i przede wszystkim piękna mapa przedstawiająca tytułowe Złote Miasto oraz okolice. Czy tytuł nawiązuje do jakiejś legendy? Nic mi o tym nie wiadomo. To może do jakiejś historycznej wyprawy? Też nic na ten temat. A może chociaż rejon ma odzwierciedlenie w geografii? Nie. Ale to nie szkodzi. Ważne, aby fajnie się grało.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-14 21:22:16 przez jenny71Złote miasto - recenzja przekrojowa - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

Osobiście bardzo lubię gry familijne, gdyż znakomicie dozują losowość i strategię, czyniąc je uniwersalnymi. Kiedy po raz pierwszy zasiadłem do Złotego miasta, wydanego w Polsce dzięki wydawnictwu Galakta, miałem nadzieję na lekką i przyjemną rozgrywkę. Niestety te nadzieje nie do końca zostały spełnione, gdyż autor gry, Michael Schacht, twórca między innymi Kameleona czy Zoloretto, poszedł …

[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-14 21:21:27 przez jenny71


Złote Miasto w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.76591.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:13:50, ostatania modyfikacja 2015-10-25 13:08:17