Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Fresco

Średnia ocena: 7.59 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Fresco

Rok pierwszego wydania: 2010


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Wolfgang Panning, Marco Ruskowski, Marcel Süßelbeck

Kategoria: familijne, strategiczne

Mechanika: worker placement, set collection


Ocena BGG: 7.38  (6306 użytkowników)Dodatki: Fresco: Expansion Modules 4, 5 and 6


Opis gry

Ogromny, fantastyczny fresk zdobiący sufit katedry wymaga pilnej renowacji. Na prośbę biskupa, do miasta zjechali najbardziej znani i cenieni renowatorzy. Każdy z nich chce udowodnić że sława i uznanie jakim się cieszy nie jest przypadkowe. Który z renowatorów zdoła wiernie odtworzyć bezcenne dzieło sztuki?

Fresco to efektowna gra familijna, która pozwala przenieść się uczestnikom do najświetniejszych lat renesansu. Zestaw prócz podstawowej gry zawiera trzy niezależne dodatki, dzięki którym można wypróbować kilku wariantów reguł i wybrać ten, który najlepiej trafi w nasze gusta. Dodatki można łączyć z grą podstawową na różne sposoby, wpływając na reguły i czas trwania rozgrywki.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja na blogu RedDice

Fresco to gra o dość niecodziennym temacie, którym jest renowacja malowideł w jednej ze słynnych kaplic. Gracze rywalizują ze sobą o to, któremu ta sztuka uda się najlepiej. Co istotne w pudełku znajdziemy trzy moduły którymi od razu możemy według własnego uznania urozmaicać sobie rozgrywkę.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-11-13 00:11:25 przez JoannaFresco – i ty możesz zostać Michałem Aniołem

Michał Anioł miał dość niesamowity, rzec można, wybitny talent do malowania. Freski, które zdobią sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej, to jedno z najbardziej charakterystycznych dzieł włoskiego malarza. Sukcesu Michała Anioła nie sposób powtórzyć, ale można go odwzorować w świetnej (o matko, już wartościuję), nieco złożonej, jednak nadal wliczanej w poczet gier familijnych, planszówce o wymownym tytule Fresco. Jeśli jesteś człowiekiem wrażliwym na piękno, wystarczy że spojrzysz na poniższy obrazek i być może już poczujesz mocne bicie serca, które mózg zinterpretuje jako: Cudowne, muszę to mieć! Kiedy nastąpi moment racjonalizacji i stwierdzisz, że przyda się najpierw zobaczyć jak funkcjonuje mechanika, przystąp do lektury tego tekstu.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-06-23 11:39:52 przez JoannaPierwszy raz z… Fresko!

W miniony weekend miałam okazje w końcu zagrać w grę Fresco. W grze tej gracze wcielają się w malarzy, którzy zostają zatrudnieni do renowacji fresku w kaplicy. Po tej pozycji spodziewałam się przyjemniej gry familijnej o niewielkim stopniu trudności i skomplikowania. Wykonanie gry jest solidne. Zajmuje ona trochę miejsca, bo plansza jest spora a do tego każdy z graczy ma w swoim obszarze dwie zasłonki. Wszystkie elementy można obejrzeć tutaj.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-03-21 08:46:13 przez Joanna


Fresco w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.38384. Grę oceniło 6306 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:13:45, ostatania modyfikacja 2014-12-15 23:34:16