Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Tabu

Średnia ocena: 6.52 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Tabu

Taboo

Rok pierwszego wydania: 1989


Liczba graczy: 4-10

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Brian Hersch

Kategoria: imprezowe

System Klasyfikacji Umiejętności: A1.Poszerzanie zasobów słownictwa


Ocena BGG: 6.29  (6076 użytkowników)


Polskie wydanieOpis gry

Czas działa przeciwko Tobie. Wiesz, co chcesz powiedzieć, jeśli tylko znajdziesz odpowiednie słowa. Ale w życiu są rzeczy, które są tabu. Jak sprawić, by Twoja drużyna powiedziała np. przecinek, jeśli nie wolno Ci użyć słów interpunkcja, znak, przestanek, zdanie, ani kropka? Musisz użyć wyobraźni, sprytu i wiedzy, by wygrać. Jeśli Twoja drużyna odgadnie hasło, zdobywacie punkt. Tabu jest niewymownie zabawną grą!
Gra ta powstała w dość zabawnych okolicznościach. Otóż pewnego dnia pewien Portorykańczyk przybył do Ameryki. Wydawało mu się, że jest to kraj mlekiem i miodem płynący, a już na pewno ze znalezieniem pracy nie będzie miał problemu.
Uczył się języka dwa lata przed wyjazdem, aby nie mieć problemów w porozumieniu się z mieszkańcami. Jednak jak to bywa podczas nauki, pewne słowa zapamiętujemy, inne wchodzą nam jednym uchem i od razu uciekają drugim. Tak też było w przypadku naszego bohatera.Po przybyciu nieraz zabrakło mu słowa podczas rozmowy.
Nie przejmował się tym jednak zbytnio. Był na tyle zaradny, że bez problemu sobie radził i był w stanie wybrnąć z każdej kłopotliwej sytuacji. Pewnego dnia kilku z jego słuchaczy było zafascynowanych jego zaradnością w opisywaniu słów i stwierdzili, że jest to rewelacyjny pomysł na grę. Grę drużynową - Tabu.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


TABU VEL TABOO

Posiadam wydanie gry prawie, że zabytkowe, bo gdzieś z początków 2000 roku. W recenzji będę odnosić się do tego starszego wydania. Natomiast na rynku istnieje już nowsza wersja, ale zasady gry pozostają te same. Moje pudełko skrywa planszę do gry, 2 pionki dla dwóch drużyn, klepsydrę, piszczałkę i 252 karty. Wszystko jest bardzo dobrze wykonane i niezłej jakości, co można dostrzec po tym, że gra jest w świetnej kondycji po wielu latach intensywnego używania. Jedynie po stanie pudełka można by stwierdzić, że gra swoje już przeżyła.
[więcej na blogu Rodzinna Rozrywka]

Dodano 2014-03-26 11:45:39 przez JoannaEsensja: ‹Sto jeden sposobów na przełamanie tabu› – Kamil Sambor

W życiu zdarza się, że brak nam słów, by opisać pewne zjawiska. Ta gra pozwoli nam poćwiczyć rozważny dobór wyrażeń i sformułowań. Co ważniejsze, przełamiemy przy niej niejedno „Tabu”.

[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-02-14 23:24:58 przez JoannaRozwiń  

Tabu w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.28702. Grę oceniło 6076 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:11:38, ostatania modyfikacja 2015-12-21 03:31:26