Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Steam Park

Średnia ocena: 7.04 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Steam Park

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Lorenzo Silva, Lorenzo Tucci Sorrentino, Aureliano Buonfino

Kategoria: familijne

Mechanika: dice rolling


Ocena BGG: 7.31  (1049 użytkowników)


Wydawca: Fabryką Kart Trefl-Kraków

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Zastanawiasz się czasami, jak wygląda życie właściciela parku rozrywki? Każdy z parków potrzebuje przecież pracowników, inwestycji w reklamę i oczywiście różnorodnych atrakcji, które będą przyciągać i zadowalać wielu klientów.

Steam Park to prosta do nauczenia gra, która pozwala nam zmierzyć się z wyzwaniem zarządzania własnym parkiem rozrywki. Będziesz musiał zrobić wszystko, aby Twój park stał się największym, najatrakcyjniejszym i przynoszącym najwięcej dochodów w regionie. Aby tego dokonać, będziesz musiał dokonać wielu decyzji - czy wybudujesz nową toaletę; czy może zainwestujesz w reklamę; a może postawisz nową kolejkę górską? Istotne jest nie tylko to, jaką decyzję podejmiesz, ale także czas w jakim to zrobisz. Wszystko to dzięki mechanice, która popycha Cię do podejmowania ryzyka - im więcej czasu poświęcisz na planowanie, tym mniej masz na rozbudowę parku.

Nie bez znaczenia ma fakt, że w Steam Park można grać na dwóch poziomach trudności: prostym i zaawansowanym (bardziej odpowiednim dla graczy skupionych mocno na strategii).

Czy będziesz w stanie, mieć to wszystko pod kontrolą? Czy Twój park zostanie najlepszym w regionie?

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja W Pajęczej Sieci

Gdy wydawnictwo Trefl ogłosiło wydanie Steam Park, niezmiernie się ucieszyłem, gdyż był to jeden z tytułów który najbardziej przyciągnął moją uwagę na targach w Essen 2013. W unboxingu żaliłem się trochę, że jakość wykonania komponentów jest częściowo chybiona i koło rewelacyjnych mamy też rozklejające się modele rollercoasterów. Jak to jednak ma się w przypadku mechaniki? Cóż mamy tutaj do czynienia z tytułem czysto familijnym, więc nie mogę narzekać w pełnym zakresie na losowość czy niektóre uproszczenia, ale i tak po solidnym ograniu Steam Park miałem nieco mieszane uczucia. Nie żeby były one negatywne, wręcz przeciwnie, w większości pozytywne, a mimo tego coś zgrzytało coś psuło pełnię zabawy. Jednak aby móc o tym opowiedzieć najpierw wypada przedstawić jak to wszystko działa.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-09-21 00:08:26 przez JoannaNa diabelskim młynie prosto w dół

Uwaga, uwaga, za chwilę diabelska kolejka ruszy! Kto nie przeczytał pierwszej części tekstu o grze Steam Park, niech szybko nadrobi zaległości. Tych zaś, którzy się z nim zapoznali, zapraszam do kontynuacji lektury!
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-09-18 00:13:43 przez JoannaSteam Park - Co robi robot w czasie urlopu?

Będąc robotem nie ma się wielu rozrywek. Ciągle praca i praca. Dlatego nie małe poruszanie wywołała nowina szeptana między sobą: w Robotowie powstaje park rozrywki. Jak się okazuje, nie jeden, bowiem konkurujące ze sobą firmy współzawodniczą w budowie najlepszego lunaparku. Dla robotów to wielka frajda, zaś dla budowniczych mała udręka. Kto będzie miał najlepszy rollercoaster w mieście?

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-09-13 09:25:44 przez JoannaSzybka jazda bez trzymanki

Wydany w roku 2013 Steam Park okazał się hitem na targach w Essen. Niniejsza obiegowa informacja jest tyleż interesująca, co tajemnicza i nie zawierająca żadnych precyzyjnych informacji o przyczynach odniesionego sukcesu. Dlatego zapoznaliśmy się bliżej z tytułem, celem sprawdzenia cóż takiego oferuje niniejsza gra. Jazdę bez trzymanki czas zacząć!
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-09-04 08:23:27 przez JoannaSteam Park – czyli ostra jazda bez trzymanki

„Czy ta kolejka na pewno jest bezpieczna Henryku?” – Izabela spoglądała na potężny rollercoaster i ścisnęła dłoń męża nieco mocniej niż do tej pory. „Ależ oczywiście moja droga. W punkcie informacyjnym powiedzieli, że to największa atrakcja tego miasteczka!” – Henryk uśmiechnął się promiennie. „Nie wydaje ci się dziwne, że wszędzie wokół są same roboty? I to jeszcze ubrane na czerwono?” – Izabela nie dawała za wygraną. „To normalne. W końcu jesteśmy w Robotowie! Chodź ze mną. Wiem, co na pewno Cię uspokoi!” – Henryk pociągnął żonę za rękę i skierował się do dużego, zlokalizowanego tuż przy rollercoasterze kasyna…
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-08-15 19:54:42 przez JoannaSteam Park, czyli parę rollercoasterów na parę

Steam Park jest prosty, łatwy do wytłumaczenia, ma swoje zabawne momenty, jak wyścig w turlaniu kostkami i łapanie za znaczniki kolejności prawie jak za totem w Jungle Speed. Ma też trochę kombinowania, jak ustawić swój silniczek, jak zdobywać dużo kasy, na jakich stoiskach oprzeć swoją strategię, czy grać na karty czy raczej na zyski z odwiedzających, itd. Dzięki temu dobrze sprawdzi się i z mamą i z kolegami z klubu, choć ci ostatni oczywiście będą grę traktować raczej w kategoriach interesującej przekąski. Tytuł świetnie się skaluje, choć najbardziej rozwija skrzydła w cztery osoby – wtedy jest najgłośniej i najciekawiej. We dwie można ciut więcej spróbować zaplanować, ale tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, w końcu to jednak kości determinują możliwe akcje i potencjalne wybory. Dużą zaletą jest też niewątpliwie czas rozgrywki – myślę, że kwadrans na gracza to góra, choć oczywiście znajdą się myśliciele, którzy zrobią z tego trzy i pół godziny, ale nie mogę przecież brać odpowiedzialności za to, z kim siadacie do stołu, prawda?
Podsumowując – Steam Park to rewelacyjny tytuł z gatunku średnio-prostszych, rodzinnych gier. Moim zdaniem jedna z kilku absolutnych perełek Essen. Szata graficzna wyśmienita, zasady proste, czas gry krótki. Czego chcieć więcej od takiej gry?
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-06-02 11:58:14 przez Joanna


Steam Park w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.30786. Grę oceniło 1049 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:09:15, ostatania modyfikacja 2014-06-02 11:57:32