Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Avalon - Rycerze Króla Artura

Średnia ocena: 8.16 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Avalon - Rycerze Króla Artura

The Resistance: Avalon

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 5-10

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Don Eskridge

Kategoria: imprezowe, logiczne, karciane

System Klasyfikacji Umiejętności: C5.Dedukcja, F3.Kooperacja i współpraca, F4.Ukrywanie zamiarów [blef]


Ocena BGG: 7.81  (10984 użytkowników)


Wydawca: Portal Games

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Dobro kontra zło w micie Arturiańskim
Artur reprezentuje przyszłość Brytanii, obietnicę dobrobytu i honoru, jednak wśród jego dzielnych rycerzy kryją się poplecznicy Mordreda. Siły zła są nieliczne, ale wiedzą o sobie nawzajem i pozostają w ukryciu przed wszystkimi, za wyjątkiem jednego z poddanych Artura. Jedynie Merlin wie, kto jest agentem zła, ale nie może wyjawić tego wprost. Jeśli jego prawdziwa tożsamość zostanie odkryta, wszystko będzie stracone.
Resistance: Agenci Molocha to polska edycja wydanej w 2010 przez Indie Boards and Cards gry The Resistance, która okazała się międzynarodowym sukcesem i doczekała wydań w prawie 20 językach.
Avalon ma zmienioną otoczkę gry, dzięki czemu można ją prezentować również graczom nie znającym świata Neuroshimy, a walka dobra ze złem na dworze Króla Artura jest tematem zrozumiałym dla każdego.
W przeciwieństwie do Agentów Molocha, w Avalonie postacie otrzymały specjalne zdolności, a szpiedzy, czyli siły zła, nie tylko będą przeszkadzać w wypełnianiu podejmowanych misji, ale starać się będą również odkryć Merlina. Merlin bowiem zna tożsamość Złych, ale nie może jej ujawnić, ponieważ ostatecznie Źli mogą uśmiercić Merlina i wygrać.
UWAGA: W pudełku z grą znajduje się również specjalny mini-dodatek – Lancelot (2 dodatkowe karty Postaci i 7 kart Lojalności), który może być użyty w trzech różnych wariantach.


Pudełko zawiera:
 • 54 karty (14 kart postaci, 20 kart głosowania, 10 kart misji, 9 kart Lancelota, 1 karta Pani Jeziora)
 • 3 plansze misji
 • 15 żetonów
 • instrukcja • Opinie użytkowników

  Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  Gra karciana "Avalon" - recenzja

  Zapraszam Was do obejrzenia pierwszego, testowego vloga. Liczę na Wasze uwagi.
  [Zobacz film na Youtube]

  Dodano 2014-09-08 01:47:33 przez Joanna  Kobieta i planszówki | Avalon - Rycerze Króla Artura

  Gra mieści się w stosunkowo niedużym pudełku. Karty mają bardzo ładne ilustracje, żetony są grube. Polecam kupno koszulek na karty, bo każde uszkodzenie karty, które powoduje, że można ją rozpoznać, w zasadzie eliminuje ją (i po zabawie).
  [więcej na blogu Kobieta i Planszówki]

  Dodano 2014-07-29 10:23:13 przez Joanna  Recenzja W Pajęczej Sieci

  Wydawnictwo Portal nie wypuściło na rynek zbyt dużo gier przeznaczonych dla większej liczby graczy, ale jak już to robiło, to zawsze wysoko mierzyli. Dziś przedstawię wam ich starsze dziecko, będące młodszym bratem The Resistance: Agenci Molocha. Mowa o Avalon, grze która mechanicznie jest niemal identyczna co The Resistance, a wyróżnia ją praktycznie tylko zmiana szaty graficznej i kilka udogodnień oraz smaczków. O zawartości małego pudełka pisałem w unboxingu, więc dziś zajmiemy się finalną oceną. Jak zatem spisał się młodszy kuzyn? Cóż, w pewnych kręgach bardzo dobrze w innych przeciętnie. Wiele zależy od tego czy ktoś zna i lubi The Resistance, gdyż Avalon jest jego kopią. No może nie całkiem, jednak w wystarczającym stopniu aby cień poprzednika mocno go przysłaniał.

  [więcej w Pajęczej Sieci]

  Dodano 2014-07-18 00:37:29 przez Joanna  Avalon – Don Eskridge

  Jeśli graliście kiedykolwiek w „Mafię”, to Avalon nie powinien sprawić Wam większych problemów. Jeśli tylko przyswoicie różnice w zasadach, to rozgrywka powinna sprawiać już tylko przyjemność. Avalon jest grą tak samo przegadaną i wymagającą odrobiny umiejętności przekonywania i manipulacji. Główna różnica jednak polega na tym, że przez całą rozgrywkę nie zginie żaden z graczy (może z małym wyjątkiem dla Merlina, któremu może się powinąć noga).
  [więcej w serwisie Przy Kominku]

  Dodano 2014-04-15 21:06:01 przez Joanna  Zdrajca na dworze króla Artura

  Gier towarzyskich bazujących na popularnej „Mafii” powstało wiele. „Avalon” jest kolejną z nich, osadzoną czasach Anglii za panowania Króla Artura. Misje, sojusze, zdrady, a do tego pełen przegląd bohaterów legend arturiańskich – oto co czeka na tych, którzy zdecydują się na grę.
  [więcej w serwisie Esensja]

  Dodano 2014-02-25 19:51:54 przez Joanna  Avalon: Rycerze króla Artura - Mordred zamiast Molocha?

  Avalon... Mityczna kraina, w której według legendy przechowywany jest Święty Graal, a także najnowsza gra Dona Eskridge'a, która w Polsce ukazała się dzięki wydawnictwu Portal Games. Gra jest rozbudowaną wersją Agentów Molocha. Czy aż tak bardzo różnią się te gry, że trzeba było wydawać kolejny tytuł? A może serwowany jest tutaj odgrzewany kotlet? Po odpowiedź zapraszam do dalszej części tekstu.
  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2014-02-22 20:16:47 przez Joanna


  Avalon - Rycerze Króla Artura w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.81293. Grę oceniło 10984 użytkowników.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:09:09, ostatania modyfikacja 2016-01-15 12:40:53