Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Mage Wars Core Set

Opis gry

karciany pojedynek magów
Mage Wars® jest dynamiczną grą strategiczną o pojedynkach magów. Gracze wcielają się w rolę potężnych czarowników, wkraczających na arenę do walki o supremację. Mage Wars® jest unikatowym, łamiącym schematy pomysłem, łączącym w sobie najlepsze elementy dynamicznych karcianek oraz taktycznych gier z miniaturkami.
Jak grać w Mage Wars?
Gracze mogą przyjąć rolę Czarodzieja [Wizard], Czarnoksiężnika [Warlock], Przywoływacza [Beastmaster] lub Kapłanki [Priestess]. Każda z tych postaci posiada własną niepowtarzalną strategię oraz styl gry. Rozgrywka toczona jest w szybkim, pozbawionym przestojów tempie, gdzie w każdej turze stajesz przed wymagającymi decyzjami taktycznymi.
Gracze budują swoją własną oryginalną księgę zaklęć, wybierając z ponad 300 dostępnych zaklęć. Ta gra nie ma kolekcjonerskiego charakteru – każdy ma równy dostęp do tych samych czarów. W rozgrywce nie występuje też losowe dociąganie kart – gracze samodzielnie wybierają, które czary chcą rzucić i kiedy chcą to zrobić. W ten sposób udało się zapewnić Mage Wars® równocześnie bezprecedensowy poziom strategii i taktyki. Przywołuj do walki potężne stworzenia, ciskaj pioruny i kule ognia, wyposaż się w potężną broń i zbroję, lub wręcz przeciwnie – utkaj sieć ukrytych uroków, aby pokonać przeciwnika przez zaskoczenie. Wszystko to i wiele więcej czeka na Ciebie na arenie Mage Wars®! Dzięki subtelnym strategiom oraz diabolicznym niespodziankom, równowaga sił może zmieniać się w każdej rundzie, zapewniając ekscytującą rozgrywkę oraz niepewność ostatecznego zwycięstwa.
Przyszłe dodatki zaoferują nowych magów, czary oraz strategie! Co bardzo ważne: Mage Wars® jest dynamiczny, ale nie jest to gra kolekcjonerska. Wszystko, czego potrzebujesz do gry jest w pudełku! Pamiętaj, że gracze mogą swobodnie wybierać i kupować tylko te dodatki, które chcą posiadać.
Dlaczego pokochasz grę Mage Wars:
 • 4 różnych magów – każdy z własnym, niepowtarzalnym stylem gry,],
 • W pełni konfigurowalny – zawiera 322 karty czarów,],
 • Koncentracja na strategii, a nie na losowym dociąganiu lub zbieraniu kart,
 • Równoczesna rozgrywka angażuje wszystkich uczestników przez całe starcie.


 • Opinie użytkowników

  Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  Mage Wars Core Set

  "Mage Wars to największe odkrycie roku 2012 wśród gier. Przez wielu określana jako lepsza i bardziej wciągająca niż Magic: The Gathering. Przy tym jest w perspektywie czasu dużo tańsza, bo nie musisz tu ciągle dokupować czegoś losowego.

  [więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

  Dodano 2014-02-15 16:21:03 przez Joanna  Mage Wars Core Set

  Bardzo często gry wydawane współcześnie czerpią z tego co już było, i to nie tylko z innych gier planszowych ale także komputerowych czy karcianych. Mage Wars t...

  [więcej w serwisie Polgergeist]

  Dodano 2014-02-15 16:21:02 przez Joanna


  Mage Wars Core Set w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.3302.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:08:56, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:30:51