Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Bora Bora

Średnia ocena: 8.17 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Bora Bora

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Stefan Feld

Kategoria: strategiczne

Mechanika: worker placement, dice rolling, card drafting, set collection


Ocena BGG: 7.80


Wydawca: Ravensburger

Polska instrukcjaOpis gry

Połączenie Luny i Zamków Burgundii!
Bora Bora to najnowsza gra Stefana Felda, autora Luny, Zamków Burgundii oraz Trajana, która na targach w Essen 2012 zostąła okrzykniętą świetnym rozwinięciem dwóch pierwszych tytułów.
W grze Bora Bora zostaniemy władcami wioski, którzy muszą znaleźć odpowiedni balans pomiędzy rozbudową, zaludnianiem a zdobywaniem punktów zwycięstwa! Sercem gry jest system rzutów 3 koścmi, które później wykorzystujemy do wykorzystania jednej z wielu dostępnych akcji (których mamy od 5 do 7 w zależności od ilości graczy). Im większy numer udało nam się wyrzucić, tym więcej jesteśmy w stanie poczynić wybierając konkretny zestaw akcji. Niskie numery jednak się nie marnują - mogą służyć do strategicznego blokowania poczynań przeciwników! Pozostali gracze, mogą też wykorzystywać Twoje akcje - lecz z mniejszym efektem niż ten, który sam wybrałeś. Ten i jeszcze wiele innych smaczków czyni tą grę niesamowicie zbalansowaną i dającą dużo frajdy i strategicznego planowania. Plansza główna składa się z 5 wysp: jednej centralnej, podzielonej na 4 sektory oraz 4 leżacych naookoło, składających się z 2 sektorów każda. Każde z was zaczyna grę na jednej z wysp, z jednym tylko robotnikiem. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze karty zadań oraz działania bogów, które potrafią mocno wpłynąć na rozgrywkę i na to, kto po 4 rundach gry zdobędzie tytuł najlepszego władcy na Bora Bora!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja Znad Planszy

Witamy w kolejny czwartek feldowski (Feldonnerstag?) Dzisiaj zajmujemy się wytworem umysłu niekrępowanego włosami zatytułowanym Bora Bora. Pudełko obiecuje kolorową przygodę na zespole wysepek zamieszkanych przez robocze plemię, które dość swobodnie podchodzi do kwestii odróżniania od siebie odpowiedzialnych za różne rzeczy bogów.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-21 08:42:19 przez Joanna


Bora Bora w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.80224.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:05:52, ostatania modyfikacja 2014-05-24 14:15:32