Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Goool!

Średnia ocena: 5.48 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Goool!

StreetSoccer

Rok pierwszego wydania: 2002


Liczba graczy: 2

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Corné van Moorsel

Kategoria: familijne


Ocena BGG: 6.63  (1418 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanieOpis gry

Przejął piłkę! Kiwa obrońcę! Podanie! Wrzutka na pole karne!

Sprawdź się jako trener piłkarskiej drużyny. Rozegraj emocjonujący mecz i doprowadź swoją drużynę do zwycięstwa. Gra Goool! to jedna z najlepszych futbolowych gier planszowych. Ma proste zasady i doskonale oddaje specyfikę piłkarskiego meczu.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Piłka nożna na stole - recenzja gry planszowej "Goool!"

Piłka nożna ma wielu fanów. Codziennie ogromna liczba osób spędza wiele godzin na próbach strzelenia bramek. Jednak pogoda nie zawsze sprzyja, a ochota na piłkarskie emocje może nadejść w każdej chwili. Na szczęście wydawnictwo Egmont nadchodzi w sukurs z grą planszową pod tytułem "Goool!".
[więcej na stronie Bestiariusza]

Dodano 2014-07-14 10:03:04 przez JoannaGoool! – koko koko, gra jest spoko

Zewsząd dobiegają mnie głosy, że mundial w Brazylii to najlepszy turniej piłkarski od wielu lat. Mnóstwo bramek (i to jakich!), liczne niespodzianki, fantastyczna atmosfera na trybunach… Uwierzyć muszę na słowo, bo – z różnych względów – tak od początku do końca i w pełnym skupieniu udało mi się obejrzeć tylko dwa mecze, z czego jeden zanim się na dobre rozpoczął, to już się skończył (Portugalia – Niemcy). Większość spotkań niezobowiązująco ‚podglądałem’ kątem oka przy okazji różnych innych domowych aktywności. Do takich aktywności należało również pogrywanie sobie w grę Goool!, czyli wydaną niedawno przez Egmont lekko odświeżoną wersję gry Street Soccer (2002), autorstwa Holendra, Corné van Moorsela, w dorobku posiadającego kilka znanych i nieźle ocenianych pozycji (m.in. O Zoo le Mio, Factory Fun, Powerboats).
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-07-08 20:56:48 przez JoannaScheherazade | Znad Planszy | Goool!

W dzieciństwie bardzo chętnie grałam z chłopakami w autonogę, albo byłam bramkarzem na harcerskiej olimpiadzie. Z czasów szkolnych pamiętam też jak na przerwie grywaliśmy w piłkę nożną na papierze. Była zabawa.Wspominając dawne czasy, z przyjemnością umówiłam się z chłopakami na rozgrywki w grę Goool! Moje podejście do gry było raczej czysto taktyczne, chłopaki zaś włożyli emocje i swoją piłkarską wiedzę. Grałam też z dziewczynami, ale to już nie to samo co przeciw chłopakom. Bramki strzelone dziewczynom (za łatwo mi szło) nie dały mi takiej satysfakcji jak te strzelone chłopakom.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-06-23 12:57:12 przez JoannaRecenzja w serwisie Poltergeist

W kategorii gier familijnych oraz pierwszych gier dla dzieci, łatwo wskazać kilka tytułów bardziej przystępnych, ciekawszych, a przede wszystkim bardziej grywalnych. Także cena jest nieadekwatna do zawartości pudełka. Za około 40-50 złotych nabywca otrzyma niedużą planszę, 10 pionków i w sumie 4 żetony, czyli bardzo niewiele. Obawiam się, że Goool! przeminie wraz z mundialem, bo czegoś tej grze ewidentnie brakuje. Ratunkiem okazuje się albo nie zwracanie uwagi na pomyłki pupili, ewentualnie wymyślanie domowych zasad. Ale czy aby na pewno o takie rozwiązanie chodzi...?
Plusy:
piłka na planszy!
temat dodatkowo na czasie,
wystarczy tylko dwóch graczy

Minusy:
kto częściej wyrzuci szóstkę ten wygra
bardzo mała intuicyjność, zwłaszcza biorąc pod uwagę, iż mamy do czynienia z grą dla dzieci
regrywalność dla osób dorosłych bliska zeru
cena

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-06-07 23:52:45 przez JoannaPiłka jest okrągła. Recenzja Goool!

Przyjemnie jest rzucać raz za razem „6″ i widzieć jak piłka pokonuje całe boisko, by ostatecznie trafić w siatce przeciwnika. Jednak jak mówi stare piłkarskie przysłowie: „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”. Sporo będzie tu zależeć od rzutów. Nic nie poradzimy. Zapewnia to jednak pewien poziom napięcia. Mój brat – wielki fan piłki – docenił grę. Losowość nie była dla niego przeszkodą. Dodatkowo mecz nie trwa za długo, a kolejki są szybkie. Gdy los nie będzie po naszej stronie, zawsze można zagrać rewanż.

Początkowo troszeczkę kłopotliwe w czasie gry może być liczenie i dokładanie bonusowych punktów, jednak wystarczy 1-2 mecze i zaczynamy się do tego przyzwyczajać. Poza tym zasady nie powinny nikomu sprawić problemów.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-05-27 22:05:15 przez Joanna


Goool! w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.63155. Grę oceniło 1418 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:04:22, ostatania modyfikacja 2014-06-07 23:51:32