Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Wojna Narodów

Średnia ocena: 7.98 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Wojna Narodów

Nations

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 1-5

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 120 min.


Projektant: Rustan Håkansson, Nina Håkansson, Einar Rosén, Robert Rosén

Kategoria: ekonomiczne, strategiczne, karciane

Mechanika: card drafting


Ocena BGG: 7.97  (3540 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie


Dodatki: Nations Promo Pack 2014: Inspiration : Nations: Dynasties


Opis gry

Od początków pierwszych cywilizacji, przez historię postępu, ludzkość gromadziła się w większych lub mniejszych grupach, aby wspólnie żyć, walczyć i budować. Te największe z nich, walcząc z siłami natury i innymi nacjami potrafiły zapewnić sobie przetrwanie.

W grze Nations każdy z graczy będzie prowadził własną cywilizację przez okres od starożytności, do epoki industrializacji. Wraz ze wzrostem jej populacji, musi zadbać o jej wewnętrzną stabilizację i wystarczającą ilość pożywienia dla jej obywateli. Musi zbudować efektywną gospodarkę. Ale przedewszystkim chce zadziwić świat swoimi osiągnięciami i zbudować dziedzictwo, które nada jego cywilizacji miano najwspanialszego narodu w dziejach!


Nations to gra planszowa dla od 1 do 5 graczy o czasie rozgrywki wynoszącym 40 minut na gracza.

Gracze stają na czele różnych cywilizacji i prowadzą je od czasów antycznych aż do wybuchu I Wojny Światowej. Cywilizacje bezustannie ze sobą rywalizują, dbając równocześnie o zrównoważony rozwój, ochronę przed zewnętrznymi i wewnętrznymi zagrożeniami oraz zaspokajajanie najważniejszych potrzeb swoich obywateli.
Akcja gry obejmuje cztery epoki: Starożytność, Średniowiecze, Renesans i Rewolucję przemysłową. Każda epoka to 2 rundy przeznaczone na rozwój, współzawodnictwo i produkcję. Każda runda przynosi ze sobą nowe ryzyko, ale i nowe możliwości. Gracze, bacząc na siebie nawzajem, tego pierwszego muszą się wystrzegać, a drugie wykorzystywać. Potęga militarna kosztuje, ale pozwala uniknąć wyniszczających wojen, podbijać bogate kolonie oraz uzyskiwać wpływy, dzięki którym cywilizacja będzie mogła w przyszłych rundach przeprowadzać swoje działania wcześniej od konkurentów.

Podczas gry nacje będą zdobywać i tracić punkty zwycięstwa. Szczególne ważne jest gromadzenie Ksiąg (symbolizujących narodowe dziedzictwo), gdyż na koniec każdej epoki gracze zdobywają punkty za każdą nację o skromniejszym dziedzictwie od naszej. Na koniec gry każdy gracz sumuje zdobyte przez siebie punkty pochodzące z różnych źródeł i ten, który zdobędzie ich najwięcej wygra grę jako przywódca najwspanialszej cywilizacji w historii!

Ale uwaga, Nations to wymagająca gra, szczególnie dla początkujących graczy. Czasem możecie mieć poczucie, iż gracie nie tylko przeciwko innym graczom, ale także przeciwko samej grze. Także bardziej zaawansowanym graczom zalecamy na początek rozgrywkę na łatwiejszym poziomie, a także nie używanie kart drugiego ani trzeciego poziomu zaawansowania, przynajmniej podczas kilku pierwszych partii.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Game Troll TV - Wojna Narodów (gra planszowa)

W grze Wojna Narodów każdy z graczy będzie prowadził własną cywilizację przez okres od starożytności, do epoki industrializacji. Wraz ze wzrostem jej populacji, musi zadbać o jej wewnętrzną stabilizację i wystarczającą ilość pożywienia dla jej obywateli. Musi zbudować efektywną gospodarkę. Ale przedewszystkim chce zadziwić świat swoimi osiągnięciami i zbudować dziedzictwo, które nada jego cywilizacji miano najwspanialszego narodu w dziejach!
[Zobacz film na Youtube]

Dodano 2014-10-08 11:50:05 przez JoannaNations – dziecko, młodszy brat, czy po prostu nowa sąsiadka?

To nie będzie recenzja hitu ubiegłorocznych targów w Essen. To znaczy, to jest TA gra, ale to nie jest recenzja. Nations jest na tyle bogatą grą, że trzeba by zagrać ze dwadzieścia razy, aby ryzykować jakieś jednoznaczne podsumowania. My zagraliśmy tych razy dopiero kilka. Bo też Nations to gra długa i trudno znaleźć dorosłych ludzi, którzy często wygospodarują te kilka godzin tylko po to, aby zagrać w jeden tytuł i pójść grzecznie do domu.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-22 15:58:34 przez JoannaRozwiń  

Wojna Narodów w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.96939. Grę oceniło 3540 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:03:27, ostatania modyfikacja 2014-09-15 11:50:00