Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Mondo

Średnia ocena: 6.87 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Mondo

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 1-4

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 20 min.


Projektant: Michael Schacht

Kategoria: familijne

Mechanika: tile placement


Ocena BGG: 6.77  (1481 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie (2012)


Dodatki: Mondo: Zusatzspieler Pack A


Opis gry

Mondo to szybka gra kafelkowa, w której gracze wcielają się w budowniczych świata.
Każdy gracz za pomocą kafelków tworzy na planszy swój własny świat pełen egzotycznych zwierząt i różnorodnych krajobrazów.
Wszystko dzieje się równocześnie, a przeciwnicy nie śpią. Czas biegnie nieubłaganie, jeśli ktoś zakończy akt stworzenia odpowiednio wcześnie, może zyskać kilka punktów dodatkowych.
Po trzech rundach wygrywa gracz z największą liczbą punktów. W grze zaawansowanej rozgrywkę urozmaicają cele, do których osiągnięcia dążą wszyscy gracze.
Natomiast poziom ekspercki wprowadza szereg wyzwań polegających na dodatkowych zadaniach.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Demiurg instant

Kiedy mówię „gry planszowe” nie myślę raczej o rozrywce, która wymaga zręczności. Zwykle, by zostać zwycięzcą trzeba umieć analitycznie pomyśleć, zoptymalizować swoją strategię lub mieć szczęście w kartach. Zwykle – ale nie zawsze, bowiem w Mondo przydaje się tak bystre oko, jak i szybka ręka.

Michael Schacht to projektant, który (przynajmniej w Polsce) kojarzy się z lekkimi, ale inteligentnymi tytułami rodzinnymi. Zasady jego gier zwykle są dość nieskomplikowane, a rozgrywka toczy się wartko. Nic jednak nie może się równać z prędkością rozgrywki Mondo, a jeśli nie z prędkością, to z jej „natężeniem”.
[więcej w serwisie Gry Bez Prądu]

Dodano 2014-02-14 23:18:30 przez JoannaGry planszowe na Spiellust.net | Brettspiele auf Spiellust.net

Dzisiaj opowiem Wam o Mondo Michaela Schachta. To gra rodzinna dla 2 do 4 osób, pozwalająca także na zabawę solo. W czasie jednej rozgrywki rozegramy trzy wyglądające tak samo rundy, to znaczy trzykrotnie zbudujemy z kafelków nasze własne światy i trzykrotnie podliczymy sobie za nie punkty.
[WIęcej na polsko-niemieckiej stronie Spiellust.net]

Dodano 2014-02-14 23:18:10 przez JoannaMondo

Pierwsze gry planszowe z jakimi się w życiu zetknęłam to te z mojego dzieciństwa. Jak zapewne każdy z Was, w moim rodzinnym domu obowiązkowymi pozycjami były warcaby, chińczyk, wciąż trzymające w napięciu bierki, Fortuna (jedna z wielu odmian Monopolu), karty tradycyjne i jeszcze kilka gier. Do głowy mi nie przyszło wtedy, że poza takimi grami coś jeszcze istnieje w świecie gier planszowych. Dziś, gdy mam już własne dzieci, tym chętniej zasiadam do stołu w gronie rodzinnym i rozpakowuję kolejną planszówkę, i gramy. Ostatnio zagościła u nas nowa gra "Mondo". Rozpakujcie ją z nami i poczytajcie opinię na jej temat.
[Więcej na blogu Gry na planszy]

Dodano 2014-02-14 23:18:03 przez JoannaMondo

Mondo – nowość wydawnictwa Rebel to gra dająca możliwość dostosowania stopnia trudności do wieku graczy. Zarówno najstarsi jak i naprawdę najmłodsi palanszówkowicze nie będą rozczarowani. Co ciekawe, w grę można grać samemu i to

[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-02-14 23:17:23 przez JoannaMondo

Mondo to pozycja, która zdobyła już kilkanaście wyróżnień w świecie gier planszowych. Nie dziwi więc fakt, że wydawnictwo Rebel zdecydowało się na rodzimą edycj...

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-14 23:17:17 przez JoannaEsensja: ‹Świat należy do nas!› – Justyna Lenda

Gra rodzinna, zręcznościowa, na spostrzegawczość i układanka w jednym? Do tego praktyka w tworzeniu świata i formowaniu kontynentów. Zobaczmy, czy „Mondo” to udana mieszanka.

[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-02-14 23:17:08 przez JoannaMondo - recenzja. - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

„Bóg potrzebował siedmiu dni, a ja jedynie siedmiu minut” – tak mogłaby brzmieć wypowiedź gracza, tuż po zabawie w ten nietuzinkowy tytuł autorstwa Michael Schachta [jego najbardziej znane gry to "Zooloretto", czy "China"]. O grze nie wiedziałem nic, póty nie obejrzałem video-recenzji „Wookiego”. A, że mam zwyczaj oglądania jednym okiem, podczas, gdy drugie surfuje niezależnie …

[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-14 23:17:04 przez Joanna


Mondo w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.77404. Grę oceniło 1481 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:03:22, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:31:37