Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Potwory w Tokio

Średnia ocena: 7.55 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Potwory w Tokio

King of Tokyo

Rok pierwszego wydania: 2011

Essen 2010


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Richard Garfield

Kategoria: familijne, na podst. książki/filmu

Mechanika: dice rolling, card drafting

System Klasyfikacji Umiejętności: B5.Prawdopodobieństwo


Ocena BGG: 7.38  (26363 użytkowników)


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie (2013)


Dodatki: King of Tokyo: Halloween : Potwory w Tokio: Doładowanie : Potwory w Tokio - dodatkowe karty


Opis gry

Potwory w wielkim mieście
Potwory w Tokio jest grą dla od 2 do 6 graczy, w której wcielają się oni w zmutowane monstra, gigantyczne roboty i potężnych obcych, którzy z radościa okładają się wzajemnie w sielskiej atmosferze walcząc o tytuł króla Tokio, nie zważając przy tym na zniszczenia i spustoszenie, które sieją w samym mieście.
W trakcie swojej tury rzucasz sześcioma kośćmi wybierając symbole, których będziesz chciał użyć w nadchodzącej turze. Dzięki nim będziesz mógł atakować inne monstra, regenerować energię, leczyć się i kupować karty specjalne. Dzięki nim posiądziesz specjalne zdolności jak regeneracja, naturalny pancerz, mimikrę, plucie kwasem, czy zianie ogniem! Używaj ich rozsądnie, aby udowodnić, że Tokio to tylko Twoje terytorium.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Kobieta i planszówki | Potwory w Tokio

Gra mieści się w stosunkowo niedużym pudełku, z komiksowym rysunkiem tytułowych potworów niszczących Tokio. Okładka przyciąga wzrok i sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z bijatyką.
W środku wszystko ładnie uporządkowane. Grube żetony (ale z tendencją do rozwarstwiania się), kostki (trochę zbyt duże i niewygodne), plansza (ładna, ale niekoniecznie potrzebna, o czym dalej) i karty (dość cienkie).
Ogólnie, mimo małego narzekania z mojej strony, gra wydana jest całkiem dobrze.
[więcej na blogu Kobieta i Planszówki]

Dodano 2014-07-17 10:58:02 przez JoannaPotwory w Tokio. Betonożercy w Krainie Wiśni, Pałeczki i Seppuku

Jest wiele bardziej oczywistych nazwisk autorów planszówek niż Richard Garfield, ale wystarczy powiedzieć Magic: the Gathering lub Android: Netrunner , by każdy wiedział o co chodzi. Trzy lata temu ten planszówkowy król Midas zamienił najpowszechniej znany wytwór japońskiej kultury masowej w prostą i krótką grę kościaną – przełożył na język planszówkowy japońskie filmy z kategorii odległej litery alfabetu o bestiach w wielkim mieście. Napromienione i utechnologicznione potworki uważają 35-milionową stolicę Japonii za swoją piaskownicę. Prostota, dynamiczność i niepowtarzalność gry Potwory w Tokio sprawiły, że to prawdopodobnie jedna z najczęściej wyciąganych przy okazji spotkań z rodziną i przyjaciółmi gier planszowych ostatnich trzech lat. Przebojem wdarła się do pierwszej dziesiątki rodzinnych gier planszowych BoardGameGeek, zostawiając w tyle Osadników z Catanu i Carcassonne. Nie zliczę ile razy i z iloma osobami w nią grałem i wciąż nie traci na świeżości, a ostatnia gra która wywoływała tyle emocji co szalone Ca$h ‚n Gun$.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-05-22 00:28:39 przez JoannaRecenzja: King of Tokyo

Na początku muszę zastrzec, że gra ma w sieci generalnie dobre recenzje. Moja jednak nie będzie należała do dobrych. Zakładam, że może mieć tu znaczenie fakt, że graliśmy w nią we dwoje, a gra jest od 2 do 6 osób. Podobno przy większej ilości graczy King of Tokyo nabiera smaku… Ale trudno, jednym z ważnych aspektów gry jest jej skalowalność i nie można robić gry, która przy 5 osobach jest fajna, a przy 2 beznadziejna. To znaczy – robić można, ale trzeba liczyć się z krytyką. Bo skoro gra jest od 2 graczy, to powinna być równie atrakcyjna w takiej rozgrywce, jak i przy większej ilości osób. A jeżeli tak nie jest, to od razu niech wydawca napisze, że trzeba grać w min. 3-4 osoby.
[więcej na blogu Niedzielni Gracze]

Dodano 2014-05-13 23:50:10 przez JoannaPotwory w Tokio | Scheherazade

Od 2011 roku King of Tokyo dostało 15 nominacji i 7 nagród m.in. w kategorii najlepszej gry rodzinnej i imprezowej. Ta gra jest doceniona przez wielu graczy, czego dowodem są: 84 pozycja w ogólnym rankingu BGG i 10 pozycja w rankingu gier rodzinnych, średnia ocen 7.5/10, ponad 15 000 oddanych głosów i ponad 3000 komentarzy. Jakiś czas temu patrzyłam na te wartości z niedowierzaniem.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-04-18 10:55:55 przez JoannaPotwory w Tokio

Czy też jako dziecko oglądałeś/aś kasety z filmami o Godzilli czy King Kongu? Już dziś możesz zostać krwiożerczym potworem, pustoszącym najbardziej podatne na katastrofy (nie tylko naturalne) miasto. Mowa oczywiście o Tokio! Już dziś, zmierz się w pojedynku z innymi potworami o władzę, chwałę i tytuł Króla Tokio. Wszystkie chwyty dozwolone.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaKról może być tylko jeden

Japończycy uwielbiają gigantyczne potwory. Stolica Tokio stawała się areną ich walk w niezliczonych serialach, grach i komiksach. Wszystko zaczęło się od filmu „Godzilla – król potworów” wyprodukowanego w 1954 r. Co ciekawe początkowo tytułowa bestia miała być… gigantyczną ośmiornicą. Jeszcze wcześniej, bo w 1933 r. nakręcono w Stanach Zjednoczonych „King Konga”. Dziś dzieła te ogląda się z przymrużeniem oka, jednak w tamtych czasach efekty specjalne, jakie można było zobaczyć na ekranie, były szczytem ówczesnej techniki.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPotwornie wciągająca gra

Gra przyciąga wzrok barwnym pudełkiem z tytułowymi potworami na okładce. Całość wydana jest bardzo ładnie, wszystkie elementy mają swoje miejsce w wyprasce, a potwory są z grubej tektury. Jedyne, co nie do końca mi odpowiada, to kości, które są bardzo duże i dość kanciaste – nie rzuca się nimi najlepiej, a w końcu cała mechanika gry jest właśnie na nich oparta. W rozgrywce każdy z graczy wciela się w jednego z dostępnych potworów. Zadanie jest proste – wygra ten, kto najszybciej uzyska 20 punktów zwycięstwa lub pokona w walce wszystkich pozostałych. Do śledzenia liczby punktów życia i zwycięstwa używa się specjalnych planszetek z ruchomymi kołami, które obracamy ustawiając bieżące wartości – bardzo pomysłowe rozwiązanie.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPotwory w wielkim mieście

W świecie wykreowanym na podstawie fabuł wziętych z filmów, chęć zamieszkania, w którymś z dużych miast można potraktować jako wyrok śmierci podpisany na własne życzenie. O ile miasta europejskie lub amerykańskie są wytrwale wysadzane, zatapiane lub poddawane działaniu ekstremalnych czynników atmosferycznych lub pozaziemskich, to miasta na wschodzie, dla odmiany, nawiedzane są przez różnego rodzaju potwory. Wśród tych ostatnich ulubionym potworzastym placem zabaw jest Tokio.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaKing of Tokyo - recenzja gry planszowej

Tokio, trzynastomilionowa metropolia na japońskiej wyspie Honsiu. I sześć potworów, które walcząc o zwycięstwo obracają miasto w dymiące zgliszcza. Który z nich zostanie królem Tokio?

[więcej...]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaByć jak Godzilla

King of Tokyo to najnowszy tytuł, którego autorem jest sam Richard Garfield. To amerykański profesor matematyki i autor takich gier jak Robo Rally czy karcianki Netrunner. Niezwykłe to osiągnięcia, ale jest jedno, które przyćmiło wszystko: Richard Garfield to autor Magic: The Gathering – najsłynniejszej kolekcjonerskiej gry karcianej. A jak to wielkie nazwisko poradziło sobie z grą o zmutowanych potworach atakujących Tokio?
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaLet`s play on ashes of Tokio!

Chyba widziałem potwora
Najważniejszą częścią gry są kości. Jest ich łącznie osiem. Sześć czarnych, którymi rzucają wszyscy i dwie zielone, które otrzymać można w efekcie zakupienia karty. W pudle z grą znajduje się także plansza, na której zilustrowano płonące wybrzeże Tokio. Obrazek jest bardzo ładny, a sama plansza to jednoczęściowy kawałek tektury wysokiej jakości. Znajdziemy również 66 fantastycznie zilustrowanych kart. Do niektórych z nich są dołączone specjalne żetony, gdyż są to karty które możemy wykorzystać kilkakrotnie, albo przejąć działanie innej karty. Dostajemy również znaczniki energii. Nie ma podanej konkretnej ilości, jednak nie zauważyłem by kiedykolwiek ich zabrakło. W pudle znajdują się też pionki. Są to wycięte kartoniki w plastikowych podstawkach. Ostatni element, to ruchome plansze potworów. Zaznaczać będziemy na nich ilość życia oraz punktów zwycięstwa.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaKing of Tokyo – recenzja

Czy ktoś z was nie marzył by zostać przerośniętą jaszczurką, która sieje postrach i zniszczenie w największych miastach [zazwyczaj dostawało się stolicy Japonii]? Tym razem ma ona towarzystwo w walce o dominację. I tak jak to bywało w filmach, chodzi oczywiście o spowodowanie jak największych zniszczeń w mieście a także o wyeliminowanie innych pretendentów w wyścigu o królowanie nad miastem.

Najnowsza gra Richarda Garfielda, który stworzył m.in. Robo Rally, ale znany jest głównie ze stworzenia karcianki Magic: The Gathering, która jest na rynku od prawie 20 lat mimo to nadal święci triumfy i dzielnie broni się przed karciankami formatu LCG.
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaKing of Tokyo – film klasy B na planszy

Każdy chyba słyszał o Godzilli, niektórzy pewnie nawet oglądali któryś z filmów z tą przerośniętą jaszczurką (osobiście znam nawet jednego szaleńca, który zrobił sobie maraton ze wszystkimi częściami Godzilli). Fabuła tych filmów zazwyczaj jest podobna – jakiś wielki potwór najeżdża biedne Tokio, czasem jest to sama Godzilla, a czasem staje ona w obronie swojego miasta. Ale zawsze stolica Japonii jest niszczona, rozbijana, palona przez walczące potwory. Doskonały temat na grę prawda? Bo kto nie chciałby zostać Królem Tokio?
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPotwory w Tokio - Gdy Godzilla spotyka King Konga

Pamiętam, że będąc dzieckiem oglądałem filmy z Godzillą na kasetach VHS. Teraz te produkcje są przestarzałe i z perspektywy czasu wydają się bardziej komiczne niż fascynujące. Jednak jak ktoś chce przenieść się w klimat z tamtych lat lub zainteresować nim znajomych, to powinien zapoznać się z Potworami w Tokio, czyli polską wersją King of Tokyo, która pojawiła się na polskim rynku dzięki wydawnictwu Egmont.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPotwory w Tokio

Potwory w Tokio to gra, w której wcielamy się w jedno z sześciu monstrów mających za cel opanować Tokio i wyeliminować pozostałe lub też zdobyć 20 punktów zwycięstwa. Potwór, który znajduje się w mieście zadaje obrażenia tym spoza miasta (w zależności od ilości wyrzuconych na kościach "łapek"), natomiast te, które znajdują się poza Tokio atakują i ranią "biedaka"w centrum.
Gra jest banalnie prosta, co nie znaczy, że nie ma w niej krzty strategii.
Należy zastanowić się po której stronie warto stanąć, ponieważ można w szybkim tempie skończyć rozgrywkę upierając się na pobyt
w centrum (przetrwanie kolejnej tury daje 2 punkty zwycięstwa) . Atakując gracza
w mieście można zgodnie z regułami zamiast niego znaleźć się w środku planszowej potyczki - decyduje o tym gracz będący
w Tokio. Tura składa się z następujących czynności :
1. rzut kośćmi (można 2-krotnie powtórzyć dowolną ilością kości)
2. wykorzystanie symboli z kości (łapka - cios, serce - leczenie, piorun - kostka energii, cyfry od 1 do 3 - punkty zwycięstwa)
3. zakup kart (opcjonalnie za posiadane kostki energii)
4. przekazanie kości kolejnemu graczowi
[Więcej na blogu Gry na planszy]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRecenzja na stronie Gry dla początkujących

Przerażające potwory atakują Tokio. Są zbyt silne, aby służby porządkowe mogły sobie z nimi poradzić. Należałoby wspomóc je w tej ciężkiej walce. Włącz się więc do gry i… pomóż niszczyć miasto, używając wybranego przez siebie potwora. Może chce zostać Krakenem, a może Giga Zaurem? Nieważne…Byle siać zniszczenie!

[więcej w serwisie Gry dla Początkujących]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Potwory w Tokio w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.3824. Grę oceniło 26363 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:02:55, ostatania modyfikacja 2015-12-21 14:52:11