Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Ucieczka: Świątynia Zagłady

Średnia ocena: 7.11 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Ucieczka: Świątynia Zagłady

Escape: The Curse of the Temple

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 1-5

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 10 min.


Projektant: Kristian Amundsen Østby

Kategoria: familijne, przygodowe

Mechanika: tile placement, dice rolling


Ocena BGG: 7.23  (6187 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie


Dodatki: Escape: The Curse of the Temple - Doomed : Escape: The Curse of the Temple - The Pit : Escape: Illusions : Escape: Quest


Opis gry

W Escape: The Curse of the Temple uczestnicy rozgrywki tworzą drużynę poszukiwaczy przygód, uwięzionych w przeklętej świątyni. Wspólnymi siłami muszą aktywować magiczne kamienie w kompnatach świątyni, celem wypędzenia klątwy.

Ważne będą: pomysłowość, determinacja, pośpiech i przede wszystkim współpraca. Na swej drodze niejednokrotnie spotkacie bowiem wyzwania, którym nie da się sprostać w pojedynkę. Trzeba działać jak dobrze zgrany zespół, bowiem macie zaledwie 10 minut. Po tym czasie świątynia zawali się!

Escape: The Curse of the Temple to niezwykle oryginalna, kooperacyjna gra planszowa, której przebieg odbywa się w czasie rzeczywistym, bez podziału na tury i wyczekiwania na swoją kolej. Wszyscy działają jednocześnie, starając się sobie nawzajem pomagać i nie panikować pod presją uciekającego czasu.

Wykonując rozmaite akcje każdy z graczy rzuca pulą odpowiednich kości, starając się zebrać zestaw wymaganych symboli. Gdy na kostce wypadnie czarna maska, na skutek rzuconego uroku tracimy ją z puli. Odzyskać taką kostkę można wyrzucając symbol złotej maski.

Celem graczy jest ucieczka całą grupą z tego przeklętego miejsca, w którym nieszczęśliwym zbiegiem okoliczości się znaleźli. Nieubłaganie uciekający czas odmierzany jest za pomocą nagrania na dołączonej do gry płycie CD. Jak to zwykle w grach kooperacyjnych bywa: wszyscy uczestnicy zabawy wspólnie cieszą się zwycięstwem lub wspólnie ponoszą klęskę (jeśli chociażby jednemu z graczy nie uda się uciec).

Dla doświadczonych graczy zestaw zawiera dwa moduły urozmaicające rozgrywkę: Klątwy i Skarby. Dzięki nim gra jest bardziej złożona i wymagająca, a kolejne partie bardziej zróżnicowane.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Ucieczka: Świątyna Zagłady - Indiana Jones by sobie nie poradził

Starożytne miejsca, takie jak pradawne świątynie, zawsze ciągną poszukiwaczy przygód. Awanturnik zwiedza taką lokację bez choćby cienia podejrzenia, że może być przeklęta. Ale nie byłoby wtedy zabawy, prawda? W grze Ucieczka: Świątynia Zagłady wcielamy się w postać podróżników, którzy chcą wydostać się z świątyni Majów, na której ciąży klątwa. Brzmi ciekawie?

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-11-12 23:48:21 przez JoannaUcieczka: Świątynia Zagłady. Recenzja gry od wydawnictwa REBEL.pl.

Gry planszowe, w których trzeba robić coś w czasie rzeczywistym... Oj, jak ja za nimi nie przepadam ;-). Jestem osobą, która lubi przemyśleć swoje ruchy, zanim wprowadzi je w życie. Niemniej z wyczekiwaniem czekałem na polską edycję gry Escape: The Curse of the Temple. Wydawnictwo REBEL.pl stanęło na wysokości zadania i zapewniło polskim graczom tę pozycję pod tytułem Ucieczka: Świątynia Zagłady.
[więcej na stronie For2players]

Dodano 2014-11-12 23:46:25 przez JoannaIndiana Jones w świątyni zagłady

Śnią się wam czasami korytarze? Mnóstwo korytarzy i pokoi, a w każdym z nich tajemnicze drzwi. Nie wszystkie są otwarte. A tam, gdzie klamka ustąpi pod naciskiem waszych spoconych z przerażenia dłoni, pojawiają się widoki, których nie chcielibyście widzieć. I kolejne pokoje i tajemnicze przejścia. W grze „Ucieczka: Świątynia zagłady” jest podobnie.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-10-19 16:34:36 przez JoannaUcieczka: Świątynia Zagłady – Wszystkie dzieci Indiany Jonesa

A: W prawo! W prawo mówię! Łap klucz i biegnij dalej.
I: Kiedy nie mogę!
K: Wrócę po nią, Ty pędź szukać wyjścia […]
I:Klątwa zdjęta, gdzie teraz?
M:Lepiej wracaj do komnaty grobowej. Jeśli się nie mylę zaraz ponowne uderzy ten przeklęty gong…
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-10-19 16:32:03 przez JoannaEscape!

Escape to tytuł, który odświeżył gry rozgrywające się w czasie rzeczywistym. Co prawda istniał Galaxy Trucker i Mondo, które pomimo podobieństwa, jakim jest upływający czas, nie wywołują aż takich emocji jak Escape. Po sukcesie gry, jaki odniosła ona na targach Essen 2012 zaroiło się na rynku od gier o podobnej mechanice. Już niedługo ukarze się kolejna gra ze stajni Queen Games, będąca przeniesieniem mechaniki gry Escape w świat zombie. Podobny produkt szykuje też Iello, które na fali popularności, za pomocą Kickstartera wyda Zombie 15′. To tylko dwa przykłady takich gier, na które obecnie jest ogromny popyt. Dlaczego? Ponieważ są to gry bardzo krótkie a wyzwalające ogromny ładunek emocji.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-05-01 22:43:00 przez JoannaRatuj się kto może!

„Escape: The Curse of the Temple” tematyką i okładką nawiązuje do początkowej sceny z filmu „Poszukiwacze zaginionej Arki” – główny bohater, na ilustracji stylizowany na Indianę Jonesa, musi wydostać się ze świątyni, zanim rozpadające się ściany kompletnie odetną drogę ucieczki. Całą atmosferę zagrożenia i nieubłaganie upływającego czasu świetnie oddano tworząc grę, która trwa dokładnie 10 minut. Czas start!
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-03-27 21:54:16 przez JoannaRecenzja na blogu Board Game Girl

Oddaję Wam moją pierwszą prawdziwą minirecenzję. No dobrze, Kuba też miał udział w jej powstaniu. Escape: The Curse of the Temple to wyjątkowa gra kooperacyjna, w której musimy uciec z tajemniczej świątyni przed upływem dziesięciu minut. Czy nam się uda? Zobaczcie sami!
[więcej na blogu BoardGameGirl]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaEscape: the Curse of the Temple – krótko o grze

Najgorętszym tytułem ostatnich targów w Essen była pięknie wydana, choć niepozorna w treści, gra norweskiego projektanta Kristiana Amundsena Østby’ego polegająca na turlaniu kostkami przy akompaniamencie ścieżki dźwiękowej. Koktail wrażeń audio z szybkimi obrotami garści kostek trwa dokładnie 10 minut, a jego celem jest ucieczka z walącej się świątyni. Hype’owi, który narósł wokół gry sprzyjał fakt, że krótki czas trwania rozgrywki pozwolił zapoznać się z nią naprawdę dużej liczbie osób, a to już – jak wiemy – połowa marketingowego sukcesu
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRecenzja na blogu Kobieta i planszówki

Gra mieści się w standardowym kwadratowym pudełku. Wszystkie elementy są bardzo dobrej jakości - drewniane pionki, grube tekturowe żetony czy śliczne plastikowe kryształy. Wprawdzie nie ma wypraski, ale dołączone są woreczki strunowe pozwalające na posortowanie elementów. Pod względem wydania nie ma się do czego przyczepić.
[więcej na blogu Kobieta i Planszówki]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRecenzja na blogu Niedzielni Gracze

Escape to gra, która postawi na głowie Twoje wyobrażenie n.t. tego, czym są planszówki. Mimo sporych rozmiarów pudła rozgrywka trwa tu jedynie 10 minut (nigdy dłużej!), ale za to jakich to 10 minut!
Gracze w Escape wcielają się w archeologów uwięzionych w starożytnej świątyni. Muszą z niej uciec – razem, bo Escape to czysta gra kooperacyjna. Sęk w tym, że na ucieczkę mają tylko wspomnianych 10 minut, w czasie rzeczywistym – odmierzane przesypującym się piaskiem w klepsydrze, lub dynamiczną muzyką z dołączonego CD.
[więcej na blogu Niedzielni Gracze]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaEscape: The Curse of the Temple, czyli najgłośniejszy tytuł Essen

Escape: The Curse of the Temple to w przenośni i dosłownie jeden z najgłośniejszych tytułów na ostatnich targach SPIEL w Essen. W przenośni, gdyż był to zapewne najczęściej grany tytuł tych targów, dzięki czemu znalazł się na pierwszym miejscu listy GeekBuzz. Zaś dosłownie, gdyż oprócz okrzyków grających, przy każdym stoliku z tą grą był ustawiony magnetofon, z którego dobiegała charakterystyczna muzyka z bębnami w tle. Nie sposób było przejść obojętnie obok tego tytułu.
[więcej do poczytania w Świecie Gier Planszowych]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaEscape: The Curse of the Temple, czyli kościana świątynia zabawy

Gra Escape: The Curse of the Temple od samego początku zdominowała, prowadzoną przez BGG, listę najpopularniejszych gier targów w Essen – GeekBuzz: Essen Spiel 2012. W tym tworzonym przez samych uczestników targów rankingu Escape od początku był na pierwszym miejscu i do końca go nie opuścił. Prawdopodobnie było to jedno z największych zaskoczeń targów dla tych, którzy spodziewali się na tym miejscu kolejnego przedstawiciela eurogier. Lecz to właśnie Escape zawładnęło sercami graczy odwiedzających stoisko Queen Games i skłoniło ich do głosowania właśnie na ten tytuł.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Ucieczka: Świątynia Zagłady w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.22567. Grę oceniło 6187 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:02:03, ostatania modyfikacja 2014-10-19 16:32:31