Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Deadwood: Miasto Bezprawia

Średnia ocena: 5.95 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Deadwood: Miasto Bezprawia

Deadwood

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Loïc Lamy

Kategoria: familijne, strategiczne

Mechanika: worker placement, dice rolling


Ocena BGG: 6.53


Wydawca: Galakta

Polskie wydanie (2011)Opis gry

„Jest tylko jeden sposób na zakończenie tej gadaniny” rzekł Czerwonoręki Jack. Bobby Dzieciak, tylko przytaknął.„Pal” krzyknął Alfie.Słychać pojedynczy wystrzał. Jack pada na ziemię – martwy. Wydaje się, że nawet nie zdążył dotknąć pistoletu.Podchodzisz do Bobbiego i mówisz „Dobra robota”.Bobby przytakuje.Zawsze uważałeś, że nadmierne gadulstwo bywa szkodliwe.
Deadwood to gra opowiadająca o kowbojach, którzy zwykli załatwiać swoje problemy za pomocą rewolwerów.
Do tytułowego miasteczka Deadwood nadciąga kolej. Czy jesteś dostatecznie sprytny i twardy, by przed nadejściem tego ważnego dnia przejąć kontrolę nad miastem?
Konkurencyjne bandy już tu są i zacierają ręce zwarci i gotowi do tego, by wziąć udział w podziale gotówki, która dotrze tu wraz z koleją.
Mieszkańcy Deadwood, nieprzypadkowo nazywanego Miastem Bezprawia każdego dnia są zastraszani, zaś ich lokale przejmowane są przez zbirów z poszczególnych grup.
Co chwilę na jednej z zakurzonych, spieczonych przez słońce ulic odbywa się szybki i brutalny pojedynek rewolwerowców.
Gdy kolej dotrze do miasta, kontrolę nad nim przejmie ta grupa, która zdołała zgromadzić najwięcej pieniędzy, o ile oczywiście jej członkowie nie dadzą się zastrzelić!
Jeżeli chcesz wygrać tą niecodzienną rywalizację, twoja grupa musi być nie tylko sprytna i bezwzględna, ale także ostrożna. Zbyt dużo rozgłosu i przemocy ściągnie bowiem do Deadwood kawalerię, która błyskawicznie zaprowadzi tu ład i porządek.
Czy zdołasz przejąć kontrolę nad miasteczkiem Deadwood?

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Pierwsza krew - Deadwood

Deadwood to nic więcej jak prosty worker placement z możliwością wbicia się na pole przeciwnika poprzez strzelaninę. Przyjemna gierka w klimatach Dzikiego Zachodu. Ano właśnie, ten Dziki Zachód według mnie został ujęty w ciekawy sposób. Mamy strzelaniny, mamy walkę o wpływy, mamy szeryfa, mamy budowę kolei. A czego mi tutaj brakowało? No, tego, co miał Bang!, czyli ataku Indian. Deadwood to przecież miasto w Dakocie, które zostało bezprawnie zbudowane na terenie czerwonoskórych, więc mają prawo się wkurzyć. Element losowości jest niezbyt duży, praktycznie to tylko nasze strzelaniny. Najbardziej podoba mi się możliwość stawiania torów na budynkach, które mają pod spodem linię kolejowa. Oznacza to, że budynek zostanie zburzony, a osoba aktualnie tam znajdująca idzie na Opuszczoną Kopalnie. Bardzo mocno można zdenerwować przeciwnika. Obawiam się nieco o regrywalność. Myślę, że po paru partiach znając dobrze grę można stworzyć strategię wygrywająca. Nie wiem na ile moja teza się sprawdzi, myślę, że bym musiał po prostu więcej przetestować tę grę.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-04-12 13:14:33 przez JoannaEsensja: ‹Dość Dziki Zachód› – Jakub Małecki

Napady na bank, bijatyki w Saloonie, pojedynki w samo południe. Wszystko to możecie przeżyć, zasiadając przy grze „Deadwood: Miasto Bezprawia”.

[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-02-15 16:15:46 przez Joanna


Deadwood: Miasto Bezprawia w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.52545.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-03 00:01:43, ostatania modyfikacja 2014-02-22 12:59:35