Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
51. Stan: Zima

Średnia ocena: 7.97 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

51. Stan: Zima

Winter

Rok pierwszego wydania: 2012


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Ignacy Trzewiczek

Kategoria: ekonomiczne, karciane

Mechanika: card drafting, hand management


Ocena BGG: 8.10


Wydawca: Portal Games

Polskie wydanie


To jest dodatek do gry 51. Stan, 51. Stan: Nowa Era


Opis gry

Nadeszła zima. Nastało krótkotrwałe zawieszenie broni. Frakcje rozpoczęły przygotowania do kolejnego etapu wojny, zmagań, które rozpoczną się już wkrótce, na wiosnę. W między czasie wzmacniają swoją siłe. Dzięki odkryciu potężnego Frozen City zdobywają nowe możliwości, nowe kierunki rozwoju. Zima to ledwo przykrywka, dla ciężkiej pracy, której efektem będzie kolejna wojna…

Zima to dodatek do gier 51. Stan oraz Nowa Era wprowadzający nowe reguły oraz 54 nowe karty. Dodatek został zaprojektowany z myślą o graczach preferujących spokojny, planowy rozwój ponad szaloną agresję.

Rozgrywka w Zimie trwa równo sześć rund w czasie których gracze przygotowują się do wojny, która wybuchnie na wiosnę. W czasie każdej rundy gracze będą mogli wysyłac swoich robotników do Frozen City, specjalnej planszy reprezentującej pobliską metropolię – będą tam mogli wynająć najemników i znaleźć nowych liderów.

Cel gry zmienia się – gry nie wygrywa gracz, który zdobył 33 Punktów Zwycięstwa, to już nie wyścig i określenie, kto pierwszy dopadnie mety – w Zimię wygrywa gracz, który uzyska najwięcej Punktów Zwycięstwa w przeciągu sześciu tur. Masz czas i możliwości, by dokładnie zaplanować rozwój swojej frakcji.

W dodatku Zima pojawia się także nowa Frakcja – Teksas. Ziemie Teksasu są gęsto zaludnione, w każdej turze produkując aż czterech robotników! Co więcej, każdy z kontaktów na karcie kontaktu Teksasu może zostać użyty dwukrotnie podczas jednej tury.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Winter - Brace yourself war is coming

Nadeszła zima. Wiecie co to dla świata po wojnie nuklearnej może znaczyć? Stan, w którym żyją wiecznie walczące ze sobą frakcje ma nowych gości. Przedstawicieli stanu Teksas. W ich malutkim kraju robi się coraz ciaśniej. Stwierdzono, że na okres zimy należy zawiesić broń. Każdemu wydaje się, że jest sprytny, bo wymyślił plan, w którym na wiosnę przeprowadza szturm na innych przeciwników. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że ich wróg też na to wpadł. Odkrycie Frozen City pozwala na zdobycie nowych surowców oraz przyłączenie do frakcji charyzmatycznych przywódców. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że nadchodzi potężna wojna. Niedługo Zima pokaże swe oblicze.

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-08-27 21:49:39 przez JoannaWinter is coming!

Dewiza Starków z Gry o Tron okazała się prawdziwa nawet w postapokaliptycznym świecie Nowej Ery. W 51 stanie nastała zima. Dodatek ten został wydany w 2012 roku i od razu posypały się na niego gromy ze strony graczy. Dlaczego? Plansza za cienka, kość niepotrzebna, karty złe. Czy krytyka jest uzasadniona? Czy rzeczywiście jest na co narzekać?
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-05-13 09:14:25 przez JoannaRozwiń  

51. Stan: Zima w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.10432.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:56:43, ostatania modyfikacja 2014-02-15 23:18:21