Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Tash-Kalar: Arena of Legends

Średnia ocena: 6.99 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Tash-Kalar: Arena of Legends

Rok pierwszego wydania: 2013

Essen 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Vlaada Chvátil

Kategoria: abstrakcyjne, karciane

Mechanika: area control, tile placement, hand management


Ocena BGG: 7.32  (894 użytkowników)Dodatki: Tash-Kalar: Arena of Legends – Everfrost : Tash-Kalar: Arena of Legends – Nethervoid


Opis gry

Stań do walki w Tash-Kalar: Arena of Legends, w szybkiej grze dla od 2 do 4 graczy. W intensywnej potyczce, będziecie rywalizować o uwagę publiczności bądź przychylność władcy areny. Wykaż się sprytem w rozstawianiu swoich podwładnych - tworzą oni swoiste wzorce, które wzmacniają Twoją siłę przywołań.

W grze znajdziemy trzy różnorodne talie frakcji oraz jedną talię legendarnych potworów. Gracze, na zmiane, będą dodawać do areny kolejne elementy, aby uzyskać kombinacje pozwalające im przywoływać legendarne postaci. Wraz z legendarnymi efektami, takimi jak: niszczenie pól, dodatkowe akcje lub zmiana żetonu na swój kolor.

Dwa tryby rozgrywki

Tash-Kalar: Arena of Legends oferuje dwa tryby rozgrywki. W standardowym trybie, gracze otrzymują punkty za wypełnianie przeróżnych zadań (kontrola konkretnych miejsce na arenie, zniszczenie określonej ilości elementów przeciwnika, zrealizowanie okreslonej ilości przywołań...). Tryb bijatyki (melee) skupia się natomomiast na zabawianiu zgromadzonej publiki. Oczywiście im więcej szkody wyrządzimy przeciwnikowi i im lepsze potwory przyzwiemy, tym częściej tłum skanduje nasze imię.

Gra drużynowa, jeden na jednego i każdy na każdego

Każdy z wcześniej opisanych trybów można rozegrać jako walkę walkę jeden na jednego, walkę drużynową czterech graczy oraz tryb każdy na każdego. W trybie drużynowym dzielimy się legendarnymi kartami oraz elementami na planszy (wciąż jednek kontrolujemy tylko własną frakcję). W ostatnim trybie nie ma natomiast miejsca na długotrwałe sojusze - pamiętaj, że wygrywa tylko najlepszy!

Zasady gry Tash-Kalar: Arena of Legends są wyjątkowo proste do zrozumienia. Gra jest szybka i dynamiczna i pewnie będziecie chcieli zagrać wiele razy podczas jednego posiedzenia.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Gramy Bez Monitora #9 – Tash-Kalar: Arena of Legends

W dzisiejszym odcinku, biorę się za grę, którą tyle samo osób kocha, co nienawidzi. Vlaada Chvatil, po raz kolejny pokazał, że jest projektantem, którego gry ciężko zupełnie ignorować. Jak sprawuje się Tash-Kalar: Arena of Legends? Zapraszam do oglądania.
[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-03-05 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Tash-Kalar: Arena of Legends w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.31691. Grę oceniło 894 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:56:32, ostatania modyfikacja 2014-03-13 20:25:20