Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Magia i Miecz

Średnia ocena: 6.16 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Magia i Miecz

Talisman

Rok pierwszego wydania: 1983


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 9 lat

Czas gry: ok 240 min.


Projektant: Robert Harris

Kategoria: przygodowe

Mechanika: dice rolling, role playing


Ocena BGG: 6.46  (3647 użytkowników)


Polskie wydanie


Dodatki: Talisman: The Adventure : Magia i Miecz: Jaskinia : Talisman City : The Talisman Dungeon : Talisman Timescape : Talisman Dragons


Opis gry

Talisman: Magia i Miecz (taką nazwę nosi aktualne - czwarte i poprawione wydanie) - pierwotnie wydawana w Polsce jako Magia i Miecz – gra planszowa fantasy wydana przez brytyjską firmę Games Workshop, która w latach 80. zdobyła dużą popularność i została przetłumaczona na wiele języków, w tym polski (polskim wydawcą gry była Sfera, obecnie Galakta). W 1992 uhonorowana tytułem Gra Roku.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Talisman - gra planszowa - Niektóre planszówki są nieśmiertelne

Na hasło Talizman większość graczy, nawet miłośników fantastycznych planszówek, reaguje zdziwieniem. Jednak słowa – Magia i Miecz budzą już zgoła inne emocje. A chodzi o jedną i tą samą grę fantasy, która najpierw podbiła rynek w Wielkiej Brytanii, potem w wielu innych krajach na całym świecie, aż wreszcie trafiła i pod nasze strzechy.
Talisman właśnie doczekał się nowej, czwartej z rzędu edycji, która trafi na sklepowe półki już tej jesieni. To dobry czas, aby przypomnieć ją Czytelnikom i spróbować wyjaśnić jej fenomen.
[więcej gram.pl]

Dodano 2014-02-27 20:58:17 przez JoannaGNIAZDO Enklawa gier planszowych | Magia i miecz

Wydana w 1983 roku w Anglii gra "Talizman" trafiła do Polski prawie osiem lat później jako "Magia i miecz". Grę wydała spółka Sfera debiutująca na rynku. Jej pierwszy produkt zdobył wyjątkową popularność. Z czasem pojawiły się dodatki rozszerzające podstawową wersję i przedłużające zabawę.

Grę projektowali zapaleńcy fantastyki. Planszowa "Magia i miecz" wyprzedziła o ładnych parę lat zalew rynku grami fabularnymi i karcianymi. Przygotowała grunt, zapoznając młode pokolenie z fantastycznymi krainami w możliwie najprzyjemniejszy sposób.

Celem gry jest dotarcie do Korony Władzy umieszczonej w centrum planszy. Każdy z graczy prowadzi jednego bohatera, tak zwanego Poszukiwacza, swoje alter ego. Do wyboru pozostaje cała gama postaci takich jak wojownik, rycerz, czarnoksiężnik, zwiadowca, a także figury bardziej fantastyczne w rodzaju upiora czy trolla. W podstawowej wersji gry Poszukiwacze przemierzają trzy krainy: Zewnętrzną, Środkową i Wewnętrzną. Pola na planszy przedstawiają różne obszary krainy - miasto, las, jaskinię, zamek, pustynię, świątynię i inne.
[więcej...]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Magia i Miecz w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.45999. Grę oceniło 3647 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:55:32, ostatania modyfikacja 2014-03-03 09:03:35