Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Listy z Whitechapel

Średnia ocena: 7.45 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Listy z Whitechapel

Letters from Whitechapel

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 120 min.


Projektant: Gabriele Mari, Gianluca Santopietro

Kategoria: strategiczne, logiczne


Ocena BGG: 7.52  (7494 użytkowników)


Wydawca: Galakta

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Letters from Whitechapel to kryminalna gra dla dwóch do sześciu osób, której tematyka nawiązuje do postaci Kuby Rozpruwacza, seryjnego mordercy działającego w okolicach Whitechapel w Londynie pod koniec XIX wieku.
Plansza do gry prezentuje obszar Whitechapel w 1888 roku, na której oznaczono 199 numerowanych pól połączonych przerywanymi liniami. Jeden z graczy wciela się w postać Kuby Rozpruwacza, pozostali zaś kontrolują pięciu współpracujących ze sobą detektywów policyjnych.
Podczas kolejnych nocy Kuba Rozpruwacz przemierza ulice ubogiej dzielnicy Whitechapel, starając się pozostać w ukryciu. Dokonuje kolejnych morderstw, podczas gdy grupa brytyjskich detektywów robi co w ich mocy, by złapać zabójcę. Policjanci analizują ślady i zbierają poszlaki by jak najszybciej aresztować zbrodniarza.
Celem Kuby Rozpruwacza jest dokonanie pięciu zbrodni przed ujęciem, detektywi zaś starają się jak najefektywniej współpracować, by jak najszybciej ująć przestępcę.

Polskie wydanie przewidziane jest na rok 2014

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Kobieta i planszówki | Listy z Whitechapel

Wydanie jest przepiękne. Plansza przedstawia faktyczny zarys dzielnicy Whitechapel i utrzymana jest w kolorze sepii, gdzieniegdzie ze stylizowanymi śladami krwi. Do tego drewniane i plastikowe elementy i żetony z wizerunkami i nazwiskami prawdziwych policjantów zaangażowanych w poszukiwanie Kuby Rozpruwacza. Do tego oczywiście wypraska w pudełku i mamy jedną z najlepiej wydanych gier na rynku.
[więcej na blogu Kobieta i Planszówki]

Dodano 2014-08-27 23:05:34 przez JoannaListy z Whitechapel - Ludzie listy piszą...

Rok 1888, Londyn, dzielnica Whitechapel. To tutaj morderca podpisujący się jako Kuba Rozpruwacz dokonywał swej diabolicznej działalności mordując brutalnie prostytutki. Dlaczego akurat w tym miejscu? Może mieszkał w okolicy? Może chciał ośmieszyć niecieszącą się dobrą renomą policję danej dzielnicy? A może miał taki kaprys? Inspektor Abberline nie może długo czekać, seryjny zabójca musi zostać złapany. Czy to będzie pojedynek geniuszy? Gierka umysłów? Czy Kuba zostanie złapany, a może wręcz przeciwnie? Odpowiedź na to pytanie przyniesie rozgrywka w Listy z Whitechapel.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-07-16 23:02:38 przez JoannaBoard Game Girl | Listy z Whitechapel – recenzja

Uwaga! Jeżeli nie masz jeszcze skończonych 13 lat lub jesteś wyjątkowo wrażliwą osobą nie czytaj tego tekstu dalej. I nie oglądaj recenzji. To gra wyłącznie dla osób o mocnych nerwach.
[więcej na blogu BoardGameGirl]

Dodano 2014-06-19 19:59:57 przez JoannaGradanie – Listy z Whitechapel

Podobno poniedziałek jest najpopularniejszym dniem na popełnienie samobójstwa. Jak jest z morderstwami – tego nie wiemy, ale za to wiemy, że czwartek jest najpopularniejszym dniem pojawiania się Gradania

Czasami bywa tak, że człowiek ma ochotę kogoś zamordować. Przeważnie w sukurs przychodzą gry wideo, tym razem jednak pomoc przychodzi ze strony kartonowej rozrywki oraz włoskiego psychiatry – po polsku za sprawą wydawnictwa Galakta. Na ile faktycznie Listy z Whitechapel są grą o mordowaniu, a nie o szukaniu mordercy, oraz czy prostytutka, która uniknęła zamordowania, dalej jest nieszczęśnicą – to wszystko, oraz sporo więcej, w naszej gradanej recenzji. Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem i podcastem
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-05-01 22:49:23 przez JoannaZłap mnie, jeśli pan potrafisz… – Listy z Whitechapel

Londyn, rok 1888. W gąszczu zamglonych, ciasnych uliczek dzielnicy Whitechapel tętni nocne życie. W tej przeludnionej dzielnicy pełnej biedy grasuje morderca.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-03-05 09:10:54 przez RedDice


Listy z Whitechapel w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.51806. Grę oceniło 7494 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:55:29, ostatania modyfikacja 2016-07-22 19:09:33