Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Hanabi

Średnia ocena: 7.29 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Hanabi

Rok pierwszego wydania: 2010

Essen 2014


Liczba graczy: 2-5

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 25 min.


Projektant: Antoine Bauza

Kategoria: familijne, logiczne, karciane

Mechanika: hand management, set collection


Ocena BGG: 7.45  (9132 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Wesoła gra kooperacyjna o fajerwerkach
Hanabi to gra, w której gracze nie grają przeciw sobie, lecz współpracują aby osiągnąć wspólny cel. W tym przypadku wcielają się w rolę bezmyślnych właścicieli fabryk z fajerwerkami, którzy niechcący pomieszali prochy, lonty i rakiety na pokazie sztucznych ogni. Przedstawienie zaraz się zaczyna, a panika wdziera się w ich szeregi. Muszą działać razem aby pokaz nie zakończył się katastrofą! Pirotechnicy muszą złożyć 5 fajerwerków (1 biały, 1 czerwony, 1 niebieski, 1 żółty, 1 zielony) poprzez utworzenie z kart sekwensu rosnących liczb (1, 2, 3, 4, 5) w tym samym kolorze.
Brzmi prosto, prawda? No więc nie całkiem, gdyż w tej grze karty trzymasz tak, aby widzieli je pozostali gracze, a nie Ty! Aby pomagać innym graczom w ich zagrywaniu musisz udzielać im wskazówek na temat posiadanych kolorów lub wartościach trzymanych w ręku fajerwerków!
Doskonała zabawa gwarantowana :D
Hanabi zostało nominowane do Spiel des Jahres 2013

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Wakacyjny ekspres 2: Hanabi

Jeśli jakaś gra karciana w takim rozmiarze otrzymuje nagrodę Spiel des Jahres, to nie może jej zabraknąć w żadnym zestawieniu małych gier. Karcianka Antoine’a Bauzy osiągnęła już taką popularność, że nie zdziwi mnie, jeśli znają już ją wszyscy nasi widzowie. Teraz możecie sprawdzić, czy spodobała się również w Melanżowni.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-07-08 22:00:44 przez JoannaHanabi - wystrzałowa gra

Chińczycy to bardzo pomysłowy naród. W Państwie Środka powstało wiele wynalazków, które używamy do dziś. Latawiec, papier, banknoty, a także uwielbiane w szczególnie w czasie noworocznym fajerwerki. O tym ostatnim traktuje gra Hanabi, w której wcielamy się w pirotechników uczestniczących w pokazie tej wybuchowej atrakcji. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że z pośpiechu wymieszano proch, a spektakl lada chwila... Teraz należy szybko uratować przedstawienie, a jeden błąd może doprowadzić do wybuchu. Wszystko zależeć będzie od wspólnej pracy, bowiem Hanabi to gra kooperacyjna.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-07-08 21:28:54 przez JoannaHanabi – Recenzja #11

Kolejna prosta gra, którą zaprezentujemy będzie polegała na… zorganizowaniu pokazu sztucznych ogni, a właściwie na uporządkowaniu wszystkiego, co poprzedniej nocy udało nam się rozwalić. Pewnie przy okazji jakiejś imprezki i popisów przed znajomymi… Znajomi na pewno byli zachwyceni, ale oto zbliża się czas właściwego pokazu. Musimy więc ogarnąć temat.

[więcej na DWLC]

Dodano 2014-06-24 14:53:26 przez JoannaRecenzja W Pajęczej Sieci

Któż nie lubi oglądać pokazów sztucznych ogni. Tych barwnych świateł, kaskady różnokolorowych meduz na rozgwieżdżonym niebie, a wszystko to w takt muzyki. Hanabi to prosta gra kooperacyjna w której uczestnicy starają się stworzyć jak najlepszy pokaz sztucznych ogni. Tematyka dość unikatowa jak na uniwersum gier karcianych, co z pewnością potrafi przyciągnąć do tego tytułu tłumek osób. G wygląda ładnie, zapowiada się prosto i jak się szybko okazuje jest skierowana głównie do dzieci. Czemu? Cóż, jest zwyczajnie za prosta dla starszego odbiorcy, mimo że z początku może sprawiać wrażenie bardzo trudnej. Hanabi to dość specyficzny tytuł, przez co ciężko go jednoznacznie ocenić.

[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-03-21 08:46:54 przez JoannaRozwiń  

Hanabi w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.44514. Grę oceniło 9132 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:55:18, ostatania modyfikacja 2015-10-25 13:08:44