Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Eclipse

Średnia ocena: 8.07 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Eclipse

Rok pierwszego wydania: 2011

Essen 2011


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 120 min.


Projektant: Touko Tahkokallio

Kategoria: strategiczne

Mechanika: area control, tile placement, dice rolling


Ocena BGG: 8.19


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie


Dodatki: Eclipse - Rise of the Ancients : Eclipse: Pulsar : Eclipse: Supernova : Eclipse: Shadow of the Rift


Opis gry

Od wielu lat w Galaktyce panował pokój. Po trwającej bez mała 3000 lat wojnie pomiędzy Terranami a Hegemonią wszyscy byli wyczerpani. Wiele wysiłku zostało włożone w to, aby wydarzenia tamtych dni już nigdy sie nie powtórzyły. Siedem gatunków, które posiadły technologię umożliwiającą im przemierzanie przestrzeni kosmicznej założyło Galaktyczną Radę. Jej celem miało być utrzymywanie pokoju i zadbanie o to, aby wydarzenia z przeszłości już nigdy się nie powtórzyły.
Niestety, zamierzchłe waśnie i panująca niezgoda stały się zarzewiem nowych konfliktów. Pomiędzy rasami narasta napięcie, stare przymierza się rozpadają, a za kulisami podpisywane są zdradzieckie traktaty. Ruszają zbrojenia, naukowcy prześcigają się w wynajdowaniu nowych technologii, politycy plują na siebie, wbijając sobie noże w plecy. Galaktyczna Rada chwieje się niczym kolos na glinianych nogach. Otwarta konfrontacja wydaje się nieunikniona – jednak jej efekt może być zgubny dla wszystkich.
Eclipse pozwala ci kontrolować potężną, międzygwiezdną cywilizację w walce o zwycięstwo w galaktyce.
W każdej rundzie gry rozwijasz swoją cywilizację eksplorując oraz kolonizując nowe obszary, przeprowadzając badania oraz budując statki kosmiczne, dzięki którym możesz prowadzić wojnę. Gra kończy się po 9 rundach. Zwycięża gracz z największą liczną punktów zwycięstwa. Punkty zwycięstwa uzyskuje się kontrolując sektory galaktyki, walcząc w bitwach, nawiązując kontakty dyplomatyczne, wynajdując technologie, eksplorując galaktykę oraz kontrolując monolity.
Istnieje wiele ścieżek prowadzących do zwycięstwa, planuj więc swoją strategię zgodnie z tym jakie siły i jakie słabości ma twoja rasa, obserwując równocześnie poczynania innych cywilizacji!

Uwaga! Gra NIE jest w pełni polskim wydaniem - pudełko zawiera kolorową polską instrukcję, dołączane są także polskie karty pomocy gracza i karty akcji, jednak pozostałe komponenty - plansze graczy, elementy statków - są w języku angielskim. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana do gry.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Eclipse – czy będzie zaćmienie?

Ostry międzyplanetarny konflikt, rozwój imperiów, brudne sztuczki obcych ras, twarda dyplomacja i błysk laserowych dział w kosmicznej próżni. Brzmi nieźle? Też tak sądzę. W tym roku dla galaktycznych klimatów warto usiąść nad planszą. Zwłaszcza, że Eclipse Fina Touko Tahkokallio, daje nadzieję na małą (kosmiczną) ewolucję swojego gatunku.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-14 21:52:14 przez jenny71Eclipse

Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, aby część światowych hitów ukazała się w rodzimym języku. Dziś powoli staje się standardem, że .....

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-14 21:51:39 przez jenny71


Eclipse w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 8.18632.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:55:06, ostatania modyfikacja 2014-05-24 14:16:15