Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Alien Frontiers

Średnia ocena: 7.64 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Alien Frontiers

Rok pierwszego wydania: 2010

Essen 2014


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Tory Niemann

Kategoria: strategiczne

Mechanika: area control, worker placement, dice rolling


Ocena BGG: 7.51  (6517 użytkowników)


Polska instrukcja


Dodatki: Alien Frontiers: Factions : Alien Frontiers: Faction Pack #1 : Alien Frontiers: The Mind Control Helmet : Alien Frontiers: Expansion Pack #7


Opis gry

Alien Frontiers to gra o zarządzaniu zasobami i o kolonizacji planety dla dwóch, trzech lub czterech graczy.

W czasie gry będziesz korzystać ze stacji orbitalnych oraz technologii obcych, aby budować kolonie w strategicznych punktach planety.

Na planszy przedstawiono planetę, orbitujące wokół niej stacje, jej księżyc oraz główną gwiazdę układu słonecznego. Kostki, z którymi rozpoczynasz rozgrywkę, reprezentują statki, należące do twojej floty. Będziesz wysyłać je do stacji orbitalnych aby zdobywać zasoby, powiększać swoją flotę oraz kolonizować planetę. W trakcie gry, twoje kolonie będą lądować na planecie, celem przejęcia kontroli nad poszczególnymi terytoriami. Każde terytorium zapewnia określoną zdolność - jeśli je kontrolujesz, możesz z niej korzystać. Planeta była niegdyś domem obcej rasy, która pozostawiła po sobie na orbicie niezwykły artefakt. Twoja flota może go badać, co pozwoli ci odkryć niezwykłe technologie obcych, zdolne wspomóc cię w walce z innymi graczami.

Zwycięstwo wymaga przemyślanego rozmieszczania floty, integrowania technologii obcych i zapewnianych przez terytoria zdolności z twoimi planami ekspansji, a także powstrzymywania przeciwników przed budową kolonii. Czy zdołasz skolonizować nowy świat?

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Alien Frontiers – koooości w kosmoooosie

Świat planszówkowy osobiście dzielę na dwie części – europejską i amerykańską. Przekonałem się już parę razy boleśnie, że to co podoba się za oceanem niekoniecznie jest odpowiednią grą dla mnie. I nie mówię tu o podziale eurogra / ameritrash. Parę razy zawiodłem się na eurogrze polecanej przez ludzi ze Stanów Zjednoczonych. Teraz do wszelkich polecanek z podcastów, czy nawet popularnych na BGG gier (w końcu większość użytkowników tego serwisu pochodzi właśnie z USA) podchodzę bardzo ostrożnie. Od jakiegoś czasu właśnie za oceanem triumfy święci gra Alien Frontiers. Czy tym razem ta polecanka trafi w moje gusta? Mogłem się przekonać dzięki naszemu krajowemu wydawnictwu LocWorks.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Alien Frontiers w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.51112. Grę oceniło 6517 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:54:40, ostatania modyfikacja 2014-10-15 13:30:37