Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Rune Age

Średnia ocena: 7.08 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Rune Age

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Corey Konieczka

Kategoria: strategiczne, karciane

Mechanika: dice rolling, hand management


Ocena BGG: 7.00


Wydawca: Galakta

Polskie wydanie (2011)Opis gry

Oto świt nowej ery, wieszczonej w pradawnych przepowiedniach. Wojna przyniosła głód, a proroctwa zwiastują zbliżającą się burzę, przekreślając szanse na powrót czasów pokoju i dobrobytu. Pośród nadchodzących kataklizmów cztery rasy będą walczyć o bogactwo, wpływy i bezcenne Smocze Runy. Wraz z wielkim konfliktem wynurzającym się zza horyzontu i ziszczającą się szeptem przepowiednią, nadszedł czas, żeby zebrać wszystkie siły i zdobyć należne Ci miejsce w księgach legend świata Terrinoth!

Rune Age to gra dla 2 do 4 osób, o potędze i podboju, polegająca na budowaniu talii. Każdy gracz dowodzi fantastycznym imperium na ziemiach Terrinoth, które musi doprowadzić do bogactwa i dostatku. Oparta na scenariuszach gra pozwala na różnorodność wyzwań w każdej z rozgrywek. Czy będziesz współpracował z innymi graczami w obronie przed apokaliptycznym Kataklizmem? Czy będziesz walczył z nimi o Smocze Runy, ścierając się na polach bitwy? Obojętnie jaki scenariusz wybierzesz, będziesz cieszył się możliwością poznania wielu strategii, jakie mają do zaoferowania różne rasy, doświadczając unikalnych przeżyć podczas każdej rozgrywki.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


A Few Acres of Snow, Rune Age i Quarriors! – druga fala deck buildingu

Rozpowszechniony przez Dominiona deck building na stałe zagościł w świadomości projektantów gier. Dziś już coraz trudniej orientować się we wszystkich tytułach, które inspirowały się bestsellerem Donalda X. Vaccarino. Jednak trzeba przyznać, że pierwsza fala gier była dość rozczarowująca. Minimalna kreatywność, nieliczne, nietrafione własne rozwiązania, po prostu tworzenie klonów z domieszką bardziej namacalnego klimatu czy innej oprawy graficznej. Jednak jesteśmy właśnie świadkami drugiej fali gier bazującej na deck buildingu, która przynosi wreszcie upragnioną satysfakcję i poczucie, że obcuje się z czymś zupełnie nowym i ciekawym. Mam na myśli takie tytuły jak: A Few Acres of Snow, Rune Age i Quarriors!
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

Rune Age w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.99972.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:53:29, ostatania modyfikacja 2014-05-24 14:18:20