Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Bang!

Średnia ocena: 6.73 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Bang!

Rok pierwszego wydania: 2002


Liczba graczy: 4-7

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Emiliano Sciarra

Kategoria: imprezowe, logiczne, karciane

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 6.70


Wydawca: Bard Centrum Gier

Polskie wydanie (2012)


Dodatki: Bang! A Fistful of Cards : Bang! Dodge City : Bang! Gold Rush : Bang! Wild West Show : BANG! The Valley of Shadows


Opis gry

Bang! to dynamiczna gra karciana osadzona w realiach dzikiego, nieokiełznanego zachodu. Każdy z graczy wciela się w jedną z 3 ról: stróża prawa, bandytę lub renegata, a celem jest wyeliminowanie przeciwników. Szczególnie ważnym elementem gry jest fakt, że rola każdego z graczy jest tajna i nigdy nie wiemy kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Gra cechuje się bardzo dużą interakcją pomiędzy graczami, prostymi zasadami i szybką rozgrywką, która nie raz może nas zaskoczyć.

Banici polują na Szeryfa. Szeryf poluje na Banitów. Renegat spiskuje w tajemnicy, gotów poprzeć jedną bądź drugą stronę. Kule gwiżdżą. Kto spośród strzelających jest Zastępcą Szeryfa, gotowym poświęcić się dla Szeryfa? Kto zaś jest bezlitosnym Banitą, pragnącym go zabić? Jeśli chcesz się dowiedzieć, po prostu wyciągnij (karty)!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Bang! - Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Za dzieciaka oglądałem serial animowany Lucky Luke. Boje dzielnego samotnego kowboja, który wprowadza ład i porządek w bezprawnym świecie Dzikiego Zachodu utrwaliły mi się mocno w pamięci. Chyba dlatego pozostało mi nieco sentymentu do tej epoki. Jedyny sprawiedliwy przeciwko zgrai oprychów. Podobną sytuację będą przeżywać gracze podczas rozgrywki w Bang!. Recenzja dotyczy czwartej edycji, którą wydało w Polsce wydawnictwo Bard.
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-08-27 21:55:37 przez JoannaRozwiń  

Bang! w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.70246.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:51:41, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:24:56