Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
A Few Acres of Snow

Średnia ocena: 7.78 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

A Few Acres of Snow

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 2

Wiek: od 14 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Martin Wallace

Kategoria: strategiczne, karciane

Mechanika: area control, card drafting, hand management


Ocena BGG: 7.55  (4235 użytkowników)
Opis gry

Przez ponad sto pięćdziesiąt lat Wielka Brytania i Francja zmagały się w walce o dominację w Ameryce Północnej.

Żołnierze i osadnicy z dwóch potężnych imperiów, tysiące kilometrów od swoich domów, w otoczeniu nieprzebytych lasów i nieprzewidywalnych tubylców, pokonując ogromne odległości angażowali się w walkę, której stawką było panowanie nad Quebec.

A Few Acres of Snow to planszowo - karciana gra dla dwóch osób, pozwalająca na odtworzenie tych walk. Teraz swoimi decyzjami możesz odmienić bieg historii.

Ta gra jest o czymś więcej, niż tylko o walkach. Na drodze do zwycięstwa trzeba łączyć wojenne zmagania z kolonizacją ziem. A Few Acres of Snow oparta jest o mechanizm budowy talii. Podczas rozgrywki trzeba w przemyślany sposób łączyć działania militarne, handlowe i kolonizacyjne. Celem gracza kontrolującego Francuzów jest zdobycie Bostonu lub Nowego Jorku, natomiast gracz kontrolujący Anglików zwycięża w chwili zdobycia Quebec.

Rywalizacja może się także zakończyć bez spełnienia tych warunków, wówczas zwycięzca wyłaniany jest na podstawie ilości zgromadzonych punktów zwycięstwa.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


A Few Acres of Snow, Rune Age i Quarriors! – druga fala deck buildingu

Rozpowszechniony przez Dominiona deck building na stałe zagościł w świadomości projektantów gier. Dziś już coraz trudniej orientować się we wszystkich tytułach, które inspirowały się bestsellerem Donalda X. Vaccarino. Jednak trzeba przyznać, że pierwsza fala gier była dość rozczarowująca. Minimalna kreatywność, nieliczne, nietrafione własne rozwiązania, po prostu tworzenie klonów z domieszką bardziej namacalnego klimatu czy innej oprawy graficznej. Jednak jesteśmy właśnie świadkami drugiej fali gier bazującej na deck buildingu, która przynosi wreszcie upragnioną satysfakcję i poczucie, że obcuje się z czymś zupełnie nowym i ciekawym. Mam na myśli takie tytuły jak: A Few Acres of Snow, Rune Age i Quarriors!
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez JoannaRozwiń  

A Few Acres of Snow w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.55075. Grę oceniło 4235 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:50:36, ostatania modyfikacja 2014-03-13 22:23:08