Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Orzeł i gwiazda

Średnia ocena: 7.79 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Orzeł i gwiazda

The Eagle and The Star

Rok pierwszego wydania: 2009


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 180 min.


Projektant: Robert Żak

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 7.82


Wydawca: Gry Leonardo

Polskie wydanieOpis gry

Gra przedstawia konflikt polsko-bolszewicki rozgrywany w latach 1919-1920. Wojna ta zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią.

Mało ludzi jest świadomych tego, że bitwa warszawska jest uznawana przez historyków za 18 na liście przełomowych bitew w historii świata. Gdyby Polacy zostali pokonani w 1920 roku, komunizm prawdopodobnie rozlałby się na całą Europę, a może nawet i poza nią. Takie były zresztą rzeczywiste plany Lenina, Trockiego i pozostałych przywódców rewolucji bolszewickiej.

Oddajemy Wam grę, dzięki, której możecie odtworzyć tą historyczną kampanię i poczuć klimat tamtych chwil. Gracze wcielają się w rolę dowódców bolszewickich, próbujących rozbić Wojsko Polskie, zająć tereny Polski, Ukrainy oraz Białorusi, aby ustanowić komunizm na tych terenach. Mogą również wcielić się w postać samego polskiego Naczelnego Wodza, Józefa Piłsudskiego, spróbować powstrzymać sowiecką nawałnicę i ustanowić korzystną granicę Polsko-Sowiecką. Podejmiecie się tego zadania?

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:

Nikt jeszcze nie zaproponował żadnej strony dla tej gry. Możesz być pierwszy...

Orzeł i gwiazda w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.82012.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:50:35, ostatania modyfikacja 2014-02-15 23:15:26