Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Władca Pierścieni LCG

Opis gry

„Ale nie do nas należy panowanie nad wszystkimi falami przepływającymi przez ten świat; my mamy za zadanie zrobić, co w naszej mocy, dla tej epoki, w której żyjemy, wytrzebić chwasty ze znanego nam pola, aby przekazać następcom rolę czystą, gotową do uprawy. Jaka im będzie sprzyjała pogoda to już nie nasza rzecz i na to nie możemy mieć wpływu.” — Gandalf, Powrót Króla We Władcy Pierścieni: Grze karcianej gracze prowadzą drużynę śmiałków, odbywających niebezpieczną wyprawę po świecie Śródziemia. Od jasnych pól Shire’u po niebezpieczne ścieżki Mrocznej Puszczy, i po potężne królestwa Gondoru i Rohanu, znani z książek bohaterowie przyłączają się do zmagań z Mrocznym Władcą, Sauronem. Władca Pierścieni: Gra karciana jest grą kooperacyjną dla 1-2 graczy, działających wspólnie, aby pokonać scenariusz, rozgrywający się samoistnie zgodnie z zasadami gry. Jeśli gracze posiadają drugą kopię tego zestawu podstawowego, w grze może uczestniczyć do 4 graczy. Władca Pierścieni jest Żywą Grą Karcianą® - w nowych dodatkach będą regularnie wprowadzane nowe karty i wyprawy, pozwalające graczom samodzielnie zmieniać zawartość tego zestawu lub tworzyć całkowicie oryginalne talie. Przeżyj przygody w Śródziemiu!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Władca Pierścieni LCG - recenzja

Living Card Game, do których zalicza się Władca Pierścieni Gra Karciana, to współczesny następca karcianek kolekcjonerskich (CCG). Gwarantuje graczom większe bezpieczeństwo finansowe, bo karty w zestawach są jawne - nie ma ryzyka, że w kilkudziesięciu zakupionych pakietach nie będzie nic wartościowego i potrzebnego do budowanej przez nas talii. Jest to też gra, o której głośno ostatnio zrobiło się za sprawą wydawnictwa Galakta, które zdecydowało się nie kontynuować polskiej edycji tego LCG (aczkolwiek ostatnio okazało się, że jeszcze nie wszystko zostało przesądzone, o czym pod koniec). Przede wszystkim jednak, jest to osadzona w Śródziemiu karcianka kooperacyjna, w której gracze stawiają czoła niebezpieczeństwom czyhającym na nich podczas różnych przygód. Gra jest przeznaczona docelowo dla 1-2 graczy, chociaż posiadając więcej zestawów podstawowych może w nią grać kilka osób.
[więcej...]

Dodano 2014-05-11 17:54:19 przez JoannaZAPROSZENIE DO DRUŻYNY PIERŚCIENIA

Część Pierwsza – Jeżeli nie znasz jeszcze Władcy Pierścieni: Gra Karciana

Władca Pierścieni LCG to gra, która złamała wiele stereotypów. Jej niezwykłość opiera się mocno na tym, iż jest ona połączeniem dwóch pozornie sprzecznych konceptów tj: żywa* karcianka i kooperacja. Sprawiło to niestety, że wiele osób odeszło od gry po pierwszym z nią kontakcie bo porostu była czymś zupełnie innym niż się oczekiwali. Pomimo tego gra doskonale się obroniła zyskując grono zagorzałych fanów i duże uznanie wśród graczy. Za dowody jej sukcesu niech posłuży nie tylko olbrzymia liczba dodatków (w tej chwili sięgająca 30) ale i znakomita pozycja w rankingu gier planszowych boardgamegeek (top 100).
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-05-11 17:52:44 przez JoannaWP:LCG przewodnik dla nowych (solo) graczy by Wojtek Wojcik

Niedawno dodałem tu poradnik do Władcy Pierścieni LCG, chwilę potem znalazłem na BGG coś dużo bardziej ciekawego i pożytecznego zwłaszcza dla osób, które chciałyby czerpać więcej przyjemności z grania w podstawkę.
Dodam, że autorem tego poradnika jest Wojtek Wójcik, który opublikował ten poradnik na BGG w wersji angielskiej, a na moją prośbę udostępnił wersję polskojęzyczną.
[więcej na blogu Win On Board]

Dodano 2014-02-04 00:00:00 przez Joanna


Władca Pierścieni LCG w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.64141. Grę oceniło 8088 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:49:55, ostatania modyfikacja 2014-03-13 14:44:23