Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Pokolenia

Średnia ocena: 7.68 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Pokolenia

Village

Rok pierwszego wydania: 2011

Essen 2011


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 75 min.


Projektant: Inka Brand, Markus Brand

Kategoria: strategiczne

Mechanika: worker placement


Ocena BGG: 7.57  (13673 użytkowników)


Wydawca: Hobbity.eu

Polskie wydanie (2012)


Dodatki: Pokolenia: Gospoda : Village Port


Opis gry

Życie na wsi jest ciężkie, ale bywa różnorodne. Niektórzy mieszkańcy robią karierę w radzie gminy lub w kościele, podczas gdy inni zostają podróżnikami i wyruszają w świat. Każdy z graczy kontroluje losy jednej rodziny i stara się zapewnić jej sławę. Musi jednak pamiętać o ważnej rzeczy: czas nieustannie gna do przodu i członkowie jego rodziny będą stopniowo umierać. Z pewnością ci mieszkańcy, którzy ciężko pracowali za życia będą dobrze wspominani po śmierci, a ich losy zostaną uwiecznione w wiejskiej kronice.
Gra składa się z szeregu rund, podczas których gracze będą kierować losami swego rodu. W tym celu można wyznaczać członkom rodziny różne zadania we wsi. Pracujący w gospodarstwie - zatroszczą się o dobre zbiory, przeznaczeni do służby w kościele - przyniosą punkty sławy, zaś rodzina w radzie gminy, prócz cennych punktów, zagwarantuje także przywileje. Ten, kto zdecyduje się na podróż, zapewni swemu rodowi sławę oraz - zależnie od celu swej wyprawy - wzrost wpływów lub pieniądze. Z kolei członkowie rodziny pracujący w warsztatach rzemieślników wyprodukują dobra. Dobra te oraz zboże można wymienić na targu na punkty sławy.
Te różnorodne możliwości, jakie oferuje gra, powiązane są z różnymi obszarami na planszy wsi. Każdy obszar ma przyporządkowane jedno pole akcji. Z tych pól pozyskiwać będziecie różne kostki wpływu, aktywując tym samym określone akcje. Ponadto, wiele akcji zajmuje sporo czasu. Tymczasem w tej grze, tak jak w prawdziwym życiu, najstarsi członkowie rodziny stopniowo umierają. Gdy ktoś z rodu pożegna się z tym padołem, zawód, jaki wykonywał za życia, zadecyduje o tym, czy zmarły zostanie uwieczniony w kronice wsi, czy też nie. Gdy wszystkie miejsca w kronice lub wszystkie anonimowe groby zostaną zapełnione, gra się kończy, a gracze otrzymają jeszcze punkty za różne obszary we wsi. Gracz, który ma na końcu gry najwięcej punktów sławy, zwycięża.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Gra o umieraniu – Pokolenia

Pokolenia to gra, która w 2012 roku zdobyła nagrodę Spiel des Jahres w kategorii gier zaawansowanych. Pozycja ta jest o tyle ciekawa, że tłumacząc ją zazwyczaj mówi się, że trzeba w niej dobrze umrzeć.
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-04-23 18:08:22 przez JoannaVillage / Pokolenia - rzut okiem - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

Gra, która zdobyła uwagę świata miniaturowymi grobami dla meepli – drewnianych pionków będących odzwierciedleniem ludzi. A która to sama w sobie okazała się być dobrą grą w kategorii worker placement i … zasadniczo nic więcej. Ma tą nośną tematykę życia w wiosce, której potencjał został trochę zmarnowany, bo stanowi tylko tło dla procesu optymalizacji kosteczek …

[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-14 22:54:48 przez jenny71Rozwiń  

Pokolenia w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.56786. Grę oceniło 13673 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 23:49:53, ostatania modyfikacja 2017-04-29 15:11:13