Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Tichu

Średnia ocena: 7.65 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Tichu

Rok pierwszego wydania: 1991

Essen 2014


Liczba graczy: 3-6

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Urs Hostettler

Kategoria: strategiczne, karciane

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 7.65  (9092 użytkowników)


Wydawca: G3

Polskie wydanieOpis gry

Towarzyska gra karciana, w której chodzi o to, aby pozbyć się wszystkich kart z dłoni. Gracze posługują się standardową 52-kartową talią z dodanymi czterema kartami specjalnymi. Kiedy nadchodzi twoja tura, możesz albo przebić aktualną najwyższą kombinację kart, albo pasować. Jeśli po kolei spasują wszyscy gracze i znów nadejdzie tura tego, który wyłożył najwyższe karty, wygrywa on lewę i może rozpocząć następną. Wyłożona karta określa jedyną możliwą kombinację kart, jaką można zagrać w danej lewie. Jeśli więc wyłoży się pojedynczą kartę, zagrywane są tylko pojedyncze karty. Jeśli wyłoży się streeta z siedmiu kart, dozwolone będą tylko siedmiokartowe streety itd. Ostatni wykładający się gracz daje wszystkie zdobyte przez siebie karty graczowi, który wykładał się jako pierwszy, zaś niezagrane karty ostatniego gracza są przekazywane drużynie przeciwnej. Piątki, dziesiątki i króle mają wartość punktową, a każde rozdanie jest warte sto punktów (bez premii). Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie 1000 punktów.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Chińskie danie w 56 smakach

Państwo Środka od wieków fascynuje Europejczyków. To stamtąd biegł na Stary Kontynent Jedwabny Szlak, którym dostarczano do Europy luksusowe towary, takie jedwab czy porcelana. A czy u progu XXI wieku jest jeszcze miejsce na jakąś niespodziankę ze strony Chin? Za sprawą gry karcianej Tichu okazuje się, że tak!
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-09-18 00:12:14 przez JoannaTichu, czyli gra, której zasad nie można wytłumaczyć – recenzja

„Tichu” to tajemnicza nazwa, tajemnicze pudełko i tajemniczy smok na przedzie opakowania. Po raz pierwszy spróbowaliśmy zgłębić tajniki tego tytułu w barze z paczką znajomych i szczerze mówiąc, gra wywarła na nas spore wrażenie. Pozycja od wydawnictwa ABACUSSPIELE (1998!), wydana w Polsce przez G3, okazała się hitem naszego popołudniowego spotkania.

Wydawca chwali się tym, że każdego dnia partię rozgrywa ponad 642 miliony Chińczyków. Rzeczywiście, „Tichu” nie można odmówić popularności. Czy warto w nie zagrać?

[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-08-27 22:56:40 przez Joanna


Tichu w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.64976. Grę oceniło 9092 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]Grę dodał(a) bgg02 dnia 2014-01-02 22:32:12, ostatania modyfikacja 2015-10-25 12:25:43