Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Pupile Podziemi

Średnia ocena: 7.73 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Pupile Podziemi

Dungeon Petz

Rok pierwszego wydania: 2011

Essen 2011


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 13 lat

Czas gry: ok 90 min.


Projektant: Vlaada Chvátil

Kategoria: strategiczne

Mechanika: worker placement, auction/bidding, hand management


Ocena BGG: 7.60  (3803 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie (2011)


Dodatki: Dungeon Petz: Bonus Pets : Dungeon Petz: Dark Alleys


Opis gry

Polska edycja gry Dungeon Petz
Sklep zoologiczny dla władców podziemi? Cóż za świetny pomysł! Jak to się stało, że nikt dotąd na to nie wpadł? Żadnej konkurencji! Będziemy bogaci, jesteśmy przecież urodzonymi przedsiębiorcami!
I tak oto otworzyłeś pierwszy sklep zoologiczny w mieście. Zaraz obok innego pierwszego sklepu zoologicznego w mieście. I naprzeciwko kolejnych dwóch. Twoje chochlikowe serducho przepełnia optymizm, bo wiesz, że nieprzeciętna smykałka do interesów, przywiązanie do szczegółów i nowiusia szufla do zgarniania gnoju zapewnią ci reputację, której nie dorówna żaden inny sklep. Nie możesz przecież pozwolić, aby taki talent się zmarnował.
Prowadzenie interesu jest dla chochlika całkiem fajną sprawą, ale też sporym wyzwaniem intelektualnym. W jaki sposób przechytrzyć konkurentów i wygrać zbliżający się pokaz? Który zwierzak znajdzie największe uznanie w oczach klienta? Jak wytrzymałe muszą być klatki? I ilu pracowników wyląduje w szpitalu, jeśli źle to ocenisz?
Czy wygrany, czy przegrany, na pewno będziesz zadowolony z wielkiego otwarcia sklepu ze zwierzakami dla mieszkańców podziemi!

Pupile Podziemi otrzymali nagrodę magazynu Świata Gier Planszowych - Złota Karta Numeru. Nagrodą Złota Karta Numeruwyróżniane są tytuły, które cechują się albo koniecznością większego zaangażowania ze strony gracza w celu poznania mechanizmów gry, albo poświęcenia przez grających większej ilości czasu na zgłębienie wszystkich możliwości gry. Są to najlepsze gry, które zadowolą już grających planszówkowiczów, wymagających od gier wyzwań umysłowych na wysokim poziomie. Potocznie takie gry nazywane są „grami dla graczy”.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Jak prowadzić sklep? – Pupile Podziemi

Kto nie lubi zwierząt? Ten jakże wdzięczny temat w swojej uroczej grze wykorzystał Vlaada Chvatil. W Pupilach Podziemi przyjdzie nam prowadzić sklep zoologiczny. Nie jest to jednak zwykły sklep bo prowadzony przez chochliki. Nie znajdziesz tu także psa, kota czy chomika. Bez problemu za to zaadoptujesz smoka, ducha albo wampikrólika. Będziemy też dbać o klatki i jedzenie dla naszych pupili aby następnie móc wystawiać je na pokazach i sprzedawać wymagającym klientom
[więcej na blogu RedDice.com.pl]

Dodano 2014-03-17 19:44:01 przez JoannaPupile Podziemi – Dungeon Petz – listy starego hodowcy do młodego

Z wielka radością przyjąłem do wiadomości fakt, że zdecydowałeś się pójść w moje kroki i zostałeś hodowcą zwierzaków dla Władców Podziemi. Wiedz, iż nie jest to łatwe zadanie i niech Cię nie zwiodą niewinne miny twoich podopiecznych, z nimi nie ma żartów. Ale satysfakcja z ogarnięcie tego małego rozgardiaszu pod koniec kariery jest naprawdę duża.


Po dwóch latach od pojawienia się gry Dungeon Lords, jeden z najważniejszych czeskich autorów gier Vlaada Chvatil pozwala nam znów zapuścić się w świat znany z komputerowego klasyka. Tym razem impy wspomogą nas w prowadzeniu sklepu z dość osobliwymi zwierzakami (czy jak kto woli pupilami). Pomysł ogólnie jest bardzo prosty….
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-14 22:07:42 przez jenny71Gram niebieskim: Pupile Podziemi

Znalezienie pomysłu na lukratywny biznes, nie jest proste. Szczególnie dla rodziny chochlików, których Pan Podziemi właśnie został pokonany, a one same znalazły na bruku... Chochliki to jednak przedsiębiorcze stworzenia, zakasały rękawy i otworzyły sklep zoologiczny dla władców podziemi.

Dokładnie tak, w grze hodujemy małe potworki (dosłownie potworki!). Należy je karmić, bawić się z nimi i sprzątać im klatki. A równocześnie utrzymywać w ryzach ich rosnącą siłę fizyczną i skłonności do niekontrolowanych wyładowań magii. Przy odrobinie szczęścia, nasze pupile zajmą miejsca na podium w czasie licznych pokazów lub zostaną zakupione przez wpływowych władców podziemi, a wówczas nasz sklep zyska sławę i prestiż (a my: zwycięstwo w grze).
[więcej na blogu Gram Niebieskim]

Dodano 2014-02-14 22:07:00 przez jenny71Pupile Podziemi

Służba chochlika u Władcy Ciemności, to ciężki kawałek chleba. Trzeba kopać tunele, budować komnaty, a czasem bronić świeżutko pomalowanego lochu przed bohaterami z powierzchni. W dodatku ciężko mówić o stałym zatrudnieniu. Bo co

[więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

Dodano 2014-02-14 22:06:33 przez jenny71


Pupile Podziemi w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.60494. Grę oceniło 3803 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) bgg02 dnia 2014-01-02 22:31:41, ostatania modyfikacja 2014-05-24 14:18:10