Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
OddVille

Średnia ocena: 7.47 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

OddVille

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2012


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Carlo Lavezzi

Kategoria: karciane

Mechanika: card drafting


Ocena BGG: 6.94


Wydawca: Hobbity.eu

Polskie wydanie (2013)Opis gry

O dziwo kilkoro z Was zostało zatrudnionych do budowy miasta Oddville, domu dla czterech potężnych gildii.
Sprytnie umieszczaj swoje budynki, aby zyskać większą moc i sławę, skutecznie udaremniając plany przeciwników. Będziesz korzystał z pomocy swoich pracowników do pozyskiwania surowców, monet i projektów, które będą Ci potrzebne do zbudowania miasta.
Odpowiednio planuj ulice swego miasta, aby uzyskać najlepszy dostęp do zasobów lub monet z okolicznych budynków, nawet jeśli należą do przeciwnika. Zaimponuj odpowiednim gildiom, a członkowie gildii odwiedzą Cię i chętnie pomogą podziwiając Twoją goscinność.
Gildia jest zawsze na pierwszym miejscu, członek gildii może powrócić do swojej siedziby nie bacząc na to, jak wiele problemów może Ci tym sprawić.
OddVille to gra karciana o budowie miasta, w której wszystkie akcje odbywają się poprzez zagrywanie kart Robotników. Każda karta Robotnika ma inną moc i może być wykorzystana na różne sposoby: do uzyskania projektu, zdobycia surowców lub monet.
Podczas tury możesz zagrać kartę lub dobudować budynek w mieście. Połączenie go z sąsiednim budynkiem lub drogą przynosi dodatkowe bonusy. Miasto rozwija się z każdym zagraniem graczy, nawet zmieniając wartość budynków graczy. Gdy jeden z graczy wybuduje szósty budynek, gra sie kończy i wygrywa gracz z największą ilością punktów.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Kolejna gra o budowaniu miasta…

Pierwsze słowa w instrukcji do gry OddVille brzmią następująco: „O dziwo kilkoro z Was zostało zatrudnionych do budowy miasta OddVille„. Mnie te słowa nieco zniechęciły do tej gry, bo osobiście jestem już znużony ilością gier o budowaniu miasta. Czy nie ma innych, ciekawszych tematów, na których można oprzeć planszówkę? Mimo wszystko zasiadłem do gry starając się nie zwracać uwagi na tematykę
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-06-08 00:25:46 przez JoannaZagrałem w “OddVille” | Ciekawe gry

  Był piątek. Jak zwykle w ten dzień, koło godziny 18 zjawiają się chłopaki. Łukasz przyniósł   niepozorne małe pudełko, ot tak dla zapchania czasu po jakimś większym tytule. Tym pudełkiem była gra...

[więcej w serwisie Ciekawe Gry]

Dodano 2014-02-15 18:02:43 przez Joanna


OddVille w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.94493.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) bgg02 dnia 2014-01-02 22:31:15, ostatania modyfikacja 2014-02-19 00:13:42