Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Kamień Gromu

Średnia ocena: 6.98 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Kamień Gromu

Thunderstone

Rok pierwszego wydania: 2009

Essen 2009


Liczba graczy: 1-5

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Mike Elliott

Kategoria: strategiczne, karciane

Mechanika: card drafting, hand management


Ocena BGG: 7.16


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie


Dodatki: Thunderstone: Promo Pack : Thunderstone: For the Dwarf Promo


Opis gry

Polska edycja gry Thunderstone
Przez wieki ohydni Rycerze Zagłady starali się zebrać brakujące Kamienie Gromu aby wypełnić proroctwo o szerząceym się w świecie rozkładzie. Teraz pierwszy Kamień Gromu został odkryty w podziemiach Grimholdu i Rycerze Zagłady wysłali swoich sługusów by zdobyć relikt. Jednak najdzielniejsi z mieszkańców Barrowsdale wyruszyli aby zmierzyć się z potwornościami podziemi i uniemożliwić Rycerzom Zagłady zdobycie Kamienia Gromu.
Walcz ze złem przyczajonym w podziemiach, aby pokazać ile jesteś wart! Zdobywaj potężne bronie i rozwijaj swoje umiejętności by osiągnąć status prawdziwie potężnego bohatera. Uzyskaj najlepsze karty by przeżyć i sięgnąć po Kamień Gromu.
Kamień Gromu jest grą fantasy, gdzie gracze budują swoją talię kart w trakcie rozgrywki z dostępnych na stole kart.
 • Rozwijaj swoją postać w trakcie rozgrywki;
 • Korzystaj z ponad 500 kart dzięki którym gra zawsze będzie inna


 • Opinie użytkowników

  Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  Pierwsza krew - Kamień gromu

  W jakiś tajemny sposób, któremu dobrze się nie przyjrzałem, tworzy się talię potworów, które chronią dostępu do Kamienia Gromu, gra się kończy gdy ktoś go zdobędzie. Również w misterny sposób tworzy się wioska (ach, żałuję, że nie zwróciłem na to dostatecznej uwagi, a instrukcja bardzo zawile to wyjaśnia), w której mamy dostępnych bohaterów, wieśniaków, przedmioty i czary. Mamy talię początkową, z której wyciągamy sześć kart. Możemy udać się do wioski, by za przedstawione na kartach pieniądze zwerbować bohatera lub wieśniaka oraz kupić przedmiot lub czar ułatwiający walkę. Gdy uznamy to stosowne, możemy iść do lochów walczyć z potworami. Bronie mają pewien ciężar, zaś bohaterowie siłę. Gdy siła bohatera jest co najmniej równa ciężarowi broni, może zostać w nią wyposażony. Ważne jest jeszcze światło (niektórzy bohaterowie i przedmioty generują go), gdy atakujemy bez światła potwory mają większą siłę (pierwszy potwór wymaga 1 światło, a każdy następny 2 i 3). Pokonane monstrum trafia do naszej talii (niektóre zapychają rękę, inne dają ciekawe korzyści). Również otrzymujemy za pokonanie go określoną liczbę punktów doświadczenia, którą wykorzystamy do ulepszania bohaterów. Wszystkie wykorzystane w turze karty odkładamy na odrzut, zaś gdy chcemy dobrać sześć kart, a nie mamy, tasujemy odrzut i bierzemy brakującą liczbę kart. Gdy gra się skoczyła należy przejrzeć karty, niektóre dają punkty zwycięstwa. Wygrywa gracz, który ma ich najwięcej, w przypadku remisów zwycięzcą jest posiadacz Kamienia Gromu.
  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2014-05-08 22:46:38 przez Joanna  Recenzja na blogu Gram niebieskim

  Najkrótsza definicja Kamienia Gromu to: "taki Dominion, ale z klimatem". Jeśli kogoś (tak jak mnie) zniechęciła suchość Dominiona, ale chce pobawić się w deck building, to Kamień jest idealnym rozwiązaniem. Pozornie drobne zmiany, ale jednak bardzo znaczące dla rozgrywki: nie kupujemy kart, tylko kompletujemy drużynę, a zamiast zdobywania punktów zwycięstwa - walczymy z potworami. Naszą talię tworzą bohaterowie, przedmioty, w które są wyposażeni, zaklęcia, wieśniacy oraz trofea zabitych potworów.
  [więcej na blogu Gram Niebieskim]

  Dodano 2014-03-01 10:26:47 przez espresso  Kamień Gromu

  Gier o łażeniu po podziemiach, szlachtowaniu potworów i zdobywaniu skarbów są całe tuziny. Od prostych i humorystycznych, takich jak Munchkin, po wielkie, rozbu...

  [więcej w serwisie Polgergeist]

  Dodano 2014-02-15 18:15:50 przez Joanna  Niedzielni Gracze » Recenzja: Kamień Gromu

  Kamień Gromu to jeden z przedstawicieli dość nowej, ale bardzo fajnej mechaniki p.t. Deck Building (niedługo pojawi się oddzielny artykuł na ten temat). W skrócie, każdy z graczy zaczyna z identyczną talią podstawowych kart, przy użyciu których mogą co turę nabyć dodatkowe, mocniejsze karty, możliwe do wykorzystania w dalszej części rozgrywki. W ten sposób gracze uprawiają tytułowe „budowanie talii”, od której bierze się nazwa mechaniki.
  [więcej na blogu Niedzielni Gracze]

  Dodano 2014-02-15 18:15:47 przez Joanna  Esensja: ‹Jak grom z jasnego nieba› – Kamil Sambor

  Zagubiona wieś w najdalszych ostępach dziczy, gdzie spoczywa pradawny artefakt strzeżony przez zastępy maszkar. Liczne drużyny śmiałków muszą zapuścić się w mroczne korytarze i wytrzebić potężne (…)

  [więcej w serwisie Esensja]

  Dodano 2014-02-15 18:15:39 przez Joanna  Kamień Gromu – stwórz swoją drużynę kamienia! | Veridiana

  Muszę przyznać, że nie mam pomysłu na wstęp. Czy zacząć od tego, że za grą kryje się historia poszukiwania tytułowego kamienia, który jest pierwszym z wielu? Poszukiwania okupionego potem i fla… krwią bestii i bohaterów przemierzających Ponurą Twierdzę jak swego czasu Frodo z kamratami? Czy może zacząć od oczywistego nawiązania do Dominiona, tytana budowania talii? A może zacznę od tego, że grę stworzył Mike Elliott, co zbyt wielu chyba zbyt wiele nie mówi… ?
  [więcej w serwisie GamesFanatic]

  Dodano 2014-02-15 18:15:36 przez Joanna


  Kamień Gromu w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.15584.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) bgg02 dnia 2014-01-02 22:30:45, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:29:39