Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Jungle Speed

Średnia ocena: 6.75 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Jungle Speed

Rok pierwszego wydania: 1997


Liczba graczy: 2-8

Wiek: od 7 lat

Czas gry: ok 10 min.


Projektant: Thomas Vuarchex, Pierrick Yakovenko

Kategoria: imprezowe, karciane

System Klasyfikacji Umiejętności: B3.Zestawienie różnic i podobieństw


Ocena BGG: 6.61  (7212 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanie


Dodatki: Jungle Speed: Dodatek PL


Opis gry

Gra, w której liczy się zręczność i spostrzegawczość. Każdy z graczy dostaje karty, których musi się pozbyć podczas gry, dzieje się to porzez złapanie drewnianego totemu w odpowiednich momentach. Jeśli natomiast złapie go w złym momencie, albo w ogóle tego nie zrobi - będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników.

Skrócone zasady

 • Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła.
  Rozdaj wszystkie karty uczestnikom, jeśli karty podzielą się nierówno - trudno, ktoś ma pecha ;)
 • Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty.
 • Każdy z graczy, po kolei, kładzie jedną kartę na stole, rysunkiem do góry. Każdą kolejną odsłanianą kartę kładzie na swojej wcześniej odsłoniętej karcie.
 • W momencie gdy na stole pojawi się druga taka sama karta (kolory się nie liczą, tylko kształty), właściciele takich samych kart mają pojedynek i muszą czym prędzej złapać za totem! Ważne: łapią tylko osby przed którymi leżą identyczne karty, a nie wszyscy!
 • Osoba, która przegrała pojedynek wkłada pod zakryty stosik swoich kart swoje karty wyłożone i wyłożone karty przeciwnika. Tak, że wygrany nie ma przed sobą żadnych odsłoniętych kart, tylko stosik zakrytych.
 • Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart - zarówno tych zakrytych jak i odkrytych!
 • Jeśli ktoś się pomyli łapiąc za totem, czyli myślał że ma pojedynek, ale tak naprawdę go nie miał, wciąga wszystkie odsłonięte karty wszystkich graczy! Więc uwaga na podobne, ale nie identyczne symbole!
 • Jeśli kilka osób na raz trzyma totem, wygrał ten, kto ma najwięcej palców na totemie, jeśli tutaj jest też remis, wygrywa osoba, która ma rękę najniżej na totemie.

  Specjalne karty:

 • szare strzałki skierowane do środka- jak tylko ta karta zostanie położona, wszyscy na raz mają złapać za totem! Kto wygra, ten kładzie swoje odsłonięte karty pod totem - zgarnia je pierwsza osoba wciągająca karty z dowolnego powodu (pomyłki lub przegranego pojedynku)
 • szare strzałki skierowane na zewnątrz- pojawienie się tej karty oznacza, że wszyscy gracze na trzy, cztery odsłaniają po jednej nowej karcie i reagują zgodnie z tym, co się dzieje. Tutaj może być sytuacja, że nagle 3 lub więcej osób ma pojedynek!
 • kolorowe strzałki skierowane do wewnątrz oznaczają że od tego momentu znaczenie mają kolory figur a nie ich kształty! Karta ta działa do pierwszego pojedynku lub do momentu zakrycia jej przez inną kartę.
 • Opinie użytkowników

  Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

  Zobacz rozkład ocen

  Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


  "Jungle Speed" (recenzja gry)

  Impreza, spotkanie ze znajomymi, czy popołudnie w rodzinnym gronie – każda okazja jest dobra, by wyciągnąć sprawdzoną grę towarzyską, która nie tylko pomoże przełamać lody, ale także pozwoli przyjemnie spędzić czas. Jakiś czas temu proponowałam Wam sięgnięcie po „Dobble”, dzisiaj nadszedł czas na klasykę gier imprezowych, „Jungle Speed”.
  [więcej w Kąciku z Książką]

  Dodano 2014-05-22 23:31:26 przez Joanna  Nietypowe Gry Imprezowe – IV miejsce - Jungle Speed. Król Imprez jest tylko jeden

  Jeśli nie znasz gry Jungle Speed… Chwila?! Nie znasz Jungle Speed? Nie słyszałeś o tym rozkręcaczu każdej imprezy? O grze, w której wymagana jest małpia zręczność? O tym tytule, przy którym każdy wyostrza swój wzrok? O tych epickich bitwach, których przedmiotem był totem? No to czas nadrobić braki. :-)
  [więcej na blogu Powermilka]

  Dodano 2014-02-22 21:21:50 przez Joanna  Jungle Speed

  Jungle Speed to gra, która okazała się hitem tegorocznego Conquestu. Jest to prosta i szybka zręcznościowa gra planszowa. Wielką zaletą jest dość ładne wydanie i stosunkowo niska cena. Całość wydana jest w niewielkim kartonowym pudelku.

  [więcej do poczytania w Gildii Gier Planszowych]

  Dodano 2014-02-15 15:46:28 przez Joanna  Rozwiń  

  Jungle Speed w Internecie:  Profil gry na BoardGameGeek.com

  Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.60839. Grę oceniło 7212 użytkowników.
  BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
  [kliknij po więcej informacji o grze]
  Profil gry na gra24h.pl

  Encyklopedia Gier Planszowych
  Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
  [kliknij po więcej informacji o grze]

  Grę dodał(a) bgg02 dnia 2014-01-02 22:30:43, ostatania modyfikacja 2016-09-15 11:21:29