Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Fauna

Średnia ocena: 7.28 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

System Klasyfikacji Umiejętności:

Fauna

Rok pierwszego wydania: 2008

Essen 2008


Liczba graczy: 2-6

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Friedemann Friese

Kategoria: familijne, edukacyjne

System Klasyfikacji Umiejętności: C5.Dedukcja, H2.Przyroda i biologia


Ocena BGG: 7.12  (2779 użytkowników)


Wydawca: REBEL.pl

Polskie wydanieOpis gry

Fauna to wyjątkowa gra rodzinna - zadaniem graczy jest zgadywanie jaką wagę / długość mają różne egzotyczne zwierzęta oraz jakie obszary zamieszkują. W pudełku znajdują się duże karty z ilustracjami 360 ssaków, ptaków, gadów i płazów, duża kolorowa plansza z mapą świata, znaczniki graczy oraz broszurka krótko opisująca wszystkie występujące w grze zwierzaki.Grze towarzyszy dużo śmiechu i zgadywania typu, kto wie, gdzie żyje to ptaszysko. Jedni stawiają na Amerykę a inni na Afrykę a ja myślałem, że w Australii. W związku z Fauną mam jedno generalne wrażenie – dobra zabawa.Robert ‘Draco’ BuciakW grze występują dwa rodzaje zwierząt - łatwiejsze i trudniejsze. Jednak nawet te łatwiejsze będą stanowić nie lada wyzwanie - z pewnością nie każdy wie gdzie żyje Salamandra czarna (Salamandra atra) czy ile waży Żaba rycząca (Rana catesbeiana)!Gra została nominowana do prestiżowej nagrody Spiel Des Jahres 2009, a także otrzymała wyróżnienie Gra Numeru w numerze #15 Świata Gier Planszowych.Fauna jest także rekomendowana przez Ogród Zoologiczny w Gdańsku!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Fauna – Najlepsza gra edukacyjna na świecie? | Draco

Nie łatwo zaprojektować dobrą grę edukacyjną. Taki produkt powinien łączyć dwa nastawienia, często niesłusznie traktowane jako sprzeczne. Z jednej strony taka gra ma uczyć, co niektórzy niesłusznie uważają za przykry obowiązek. Z drugiej strony gra edukacyjna ma być zabawą, sposobem spędzania wolnego czasu lub pomocą dydaktyczną. Dodatkowo gra edukacyjna powinna być pozbawiona wad merytorycznych, czyli najlepiej jakby autorem był specjalista z danej dziedziny. Jednakże specjalista może przesadzić i zaproponować niestrawną papkę zrozumiałą jedynie dla podobnych mu specjalistów. Wystarczy już tych dywagacji, przejdźmy do konkretów.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-15 16:13:47 przez JoannaFauna

Friedemann Friese, kojarzony do tej pory raczej z gatunkiem gier ekonomicznych, wymyślił niezwykły tytuł. Inspiracją projektanta był fakt, że jego narzeczona by...

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-15 16:13:31 przez JoannaEsensja: ‹W 360 zwierząt dookoła świata› – Kamil Sambor

Kolejny hit wielce charakterystycznego twórcy gier Friedemanna Friese. Tym razem mamy okazję zetknąć się z niezwykle sympatyczną grą edukacyjną, której tytuł oczywiście rozpoczyna się od (…)

[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-02-15 16:13:29 przez Joanna


Fauna w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.11667. Grę oceniło 2779 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) bgg02 dnia 2014-01-02 22:30:23, ostatania modyfikacja 2016-05-04 14:43:01