Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Famiglia

Średnia ocena: 6.51 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Famiglia

Rok pierwszego wydania: 2010

Essen 2010


Liczba graczy: 2

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Friedemann Friese

Kategoria: familijne, strategiczne, karciane

Mechanika: card drafting, hand management


Ocena BGG: 6.67


Wydawca: Lacerta

Polskie wydanie (2011)Opis gry

Pojedynek szefów mafii
Famiglia to gra karciana dla dwóch osób, wcielających się w mafijnych bossów.
Każdy z graczy stara się zwerbować w szeregi swojego gangu jak najwięcej i jak najlepszych ludzi.
Czeka was zacięty pojedynek, w którym trzeba umiejętnie wykorzystywać zdolności czterech gangsterskich rodzin. Wszystko po to, by najbardziej wartościowi gangsterzy zasilili właśnie nasze szeregi!
Gra ma proste założenia, łatwe do opanowania reguły oraz dynamiczny i emocjonujący przebieg. Zbieramy karty gangsterów i odpowiednio zagrywamy je, celem pozyskania kolejnych, cenniejszych ludzi w szeregach naszego gangu. Wykorzystujemy specjalne zdolności poszczególnych rodzin, by szybciej i efektywniej rozbudowywać swoją grupę.
Zwycięża gracz, który rozważnie i sprytnie zaplanuje swe akcje, dzięki czemu na końcu gry będzie miał potężniejszy i bardziej wpływowy gang, niż jego rywal.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Famiglia – rzut okiem

„Pięć minut drogi konikiem garbuskiem od chatki Kopciuszka mieszkał książę na zamku. Książę był kawalerem i szukał żony – Nie ma, nie ma, no nigdzie nie ma…”. A ja jestem graczem i szukam świeżej dobrej karcianki. Jeden z najlepszych kabaretowych numerów w historii (link na końcu tekstu) idealnie oddaje moje nastroje temu towarzyszące. Nie ma, nie ma, nigdzie nie ma… A konkretnie nigdzie nie ma karcianki, która nie byłaby zbyt złożona (Race for the Galaxy), zbyt obfita na dwójkę graczy (Na Chwałę Rzymu) i zbyt trywialna (cała reszta)… Niestety, wychodzi na to, że dobre karcianki to tylko te skomplikowane, a cała reszta to zwykłe, przepraszam za wyrażenie, popierdółki.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-14 22:14:22 przez jenny71Gry planszowe na Spiellust.net | Brettspiele auf Spiellust.net

Niewielkie opakowanie utrzymane w stylistyce pudełka na cygara. Na nim twarz - jakiegoś, jak można mniemać - Vito Corleone i obiegające ją słowa pobrzmiewające sławnym „ Złożę mu propozycję nie do odrzucenia”. „Un gioco di carte che non potrai rifiutare!” - zachwala autor, Friedeman Friese, swoją „Famiglia” – „Gra karciana, której się nie da oprzeć.” 60 kart, na nich narysowani z humorem, a niekiedy także z aluzją do sławnych gangsterów dużego i małego ekranu, członkowie 4 rodzin mafijnych, których będą chcieli zwerbować dla siebie 2 gracze, wcielający się tutaj w głowy organizacji przestępczych. Instrukcja do przeczytania w dziesięć minut, zasady do wyjaśnienia w pięć. Rozgrywka na góra 30 minut, w praktyce bliżej kwadransa.

[WIęcej na polsko-niemieckiej stronie Spiellust.net]

Dodano 2014-02-14 22:14:02 przez jenny71Famiglia

Moja przygoda z Famiglią zaczęła się około roku temu, kiedy to przeczytałem jedną z recenzji okraszoną licznymi zdjęciami. W grze urzekło mnie wszystko. Temat,...

[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-14 22:13:45 przez jenny71Esensja: ‹Prawo ulicy› – Kamil Sambor

Zorganizowana przestępczość przybiera różne formy, od gangów ulicznych, po koncerny manipulujące na rynkach światowych. Niektóre z organizacji są wielce wszechstronne i zajmują się różnymi (…)

[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-02-14 22:13:42 przez jenny71


Famiglia w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.66778.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) bgg02 dnia 2014-01-02 22:30:20, ostatania modyfikacja 2014-02-22 12:59:35