Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Bumerang

Średnia ocena: 6.85 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Bumerang

Boomerang

Rok pierwszego wydania: 2010


Liczba graczy: 3-5

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Michel Lalet, Dominique Ehrhard

Kategoria: familijne

Mechanika: auction/bidding, set collection


Ocena BGG: 6.64


Wydawca: Granna

Polskie wydanieOpis gry

Polowania, myśliwi, tereny łowieckie…

Bronią są bumerangi. Kto wykaże się zręcznością i większym sprytem, zdobędzie dzięki nim lepsze tereny do polowania, to tym samym zwiększy swoją szansę na wygraną.

Bumerang, to lekka, sympatyczna gra licytacyjna z elementami blefu. Gracze wcielają się w rolę myśliwych, którzy polują na zwierzęta. Każdy z nich dorzuca bumerangi do wspólnej puli, a ten który wrzuci ich najwięcej - ma szansę zebrać zwierzaki z jednego z obszarów. Jednak liczy się przede wszystkim zbieranie kolekcji - punkty na koniec otrzymujemy tylko za najwięcej zebranych zwierząt tego samego rodzaju.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja na blogu "W pajęczej sieci"

Przeszukując półki z grami czasem można natrafić na coś mało znanego co potrafi mile zaskoczyć. Czymś takim okazał się Bumerang, który ukazał się u nas dzięki wydawnictwu Granna. Jest to tytuł na pograniczu gry czysto familijnej a typowym party game z bardzo ciekawym mechanizmem licytacji. Jednak to co powoduje zauroczeni grą to olbrzymi dynamizm rozgrywki jak i sam cel.
[więcej w Pajęczej Sieci]

Dodano 2014-05-31 01:57:00 przez VerminRecenzja na stronie Gram na planszy

Rzucić czy zabrać… oto jest pytanie… Oczywiście mowa tutaj o bumerangach, bowiem to właśnie one w dużej mierze decydują o powodzeniu gracza lub jego porażce.
[więcej na stronie Gram na planszy]

Dodano 2014-03-13 00:00:00 przez JoannaBUMERANG: RECENZJA CZ I. EUROPEJCZYK NA AUSTRALIJSKIM LĄDZIE

Gdy otrzymałem informację o możliwości zrecenzowania gier od Wydawnictwa Granna, zacząłem uważnie przeglądać katalog na ich stronie www. Kilka z nich rzucało się w oczy m.in.: Hooop i Wilki i owce. Ale przesłana paczka zawierała jeszcze jeden tytuł. Pewnie bym go ominął, gdyby nie zachęta przedstawiciela Granny. Dokładając go do paczki napisał, że to jedna z jego ulubionych gier. Bumerang – niepozorne pudło z kangurem, a w środku gra opierająca się na mechanice licytacji, do której w grach podchodzę z umiarkowanym entuzjazmem. Ale skoro pudło już przyszło, należało ruszyć w podróż do ziem aborygenów…
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-03-06 22:55:25 przez JoannaBUMERANG: RECENZJA CZ II. POLOWANIE

W pierwszej części recenzji wspominałem o tym, że wykonanie gry planszowej Bumerang budzi zachwyt i zdziwienie. W niepozornym pudełku odnajdujemy komponenty, które naprawdę cieszą oko. Czas, by przyjrzeć się mechanice gry, poznać jej zasady, by w kolejnej częsci móc ocenić, czy Dominique Ehrhard i Michel Lalet wykonali grę, która niczym dobrze rzucony bumerang, będzie wracać na stoły graczy.
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-03-06 22:55:02 przez JoannaBUMERANG: RECENZJA CZ III. GRA KTÓRA POWRACA?

Jednak większość bumerangów to pociski niepowracające. Te właśnie służyły do polowań i w walce z nieprzyjacielem. Lecąc ruchem obrotowym, nabierały prędkości. Celnie rzucone zadawały często śmiertelne ciosy.
[więcej na blogu Przystanek Planszówka]

Dodano 2014-03-06 22:54:21 przez JoannaRozwiń  

Bumerang w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.64451.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) bgg02 dnia 2014-01-02 22:29:51, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:25:47