Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Innowacje

Średnia ocena: 7.51 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Innowacje

Innovation

Rok pierwszego wydania: 2010

Essen 2015


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Carl Chudyk

Kategoria: strategiczne, karciane

Mechanika: hand management, set collection


Ocena BGG: 7.26  (10872 użytkowników)


Wydawca: Lacerta

Polskie wydanie (2012)


Dodatki: Innovation: Figures in the Sand


Opis gry

Gra karciana o rozwoju cywilizacji
Innowacje to gra taktyczna, w której stajesz się przywódcą cywilizacji.
Twoim zadaniem jest rozwijanie swojej cywilizacji poprzez pozyskiwanie innowacji reprezentujących podstawowe odkrycia związane z dziesięcioma epokami naszej historii.
Karty innowacji podzielone są na pięć grup kolorystycznych, co przekłada się na zwiększenie liczby opcji w grze oraz możliwość produkcji zasobów zwiększających siłę twojego ataku i obrony.
Podczas gry będziesz zbierać te karty w swojej strefie w postaci stosów (każdy kolor osobno). Maksymalnie możesz więc posiadać pięć stosów. Na każdej karcie zapisany jest co najmniej
jeden dogmat, który wskazuje ideologię twojej cywilizacji w danym momencie.
W grze rozróżniane są dwa rodzaje dogmatów. Dogmat współpracy promuje wszystkich graczy produkujących co najmniej tyle samo zasobów co ty. Dogmat przymusu umożliwia podporządkowanie słabszych (produkujących mniej zasobów) cywilizacji twojej woli.
Aktywuj te dogmaty, aby rozwijać swoją cywilizację szybciej niż robią to przeciwnicy. Pomimo tego, że możesz mieć tylko pięć kart aktywnych w jednej chwili, możesz korzystać z zasobów znajdujących się na kartach w głębi stosów (jeśli stosy te są rozsunięte). Zasoby zwiększają potęgę twojej cywilizacji. Dzięki nim możesz korzystać z kart innowacji swoich przeciwników, przeprowadzać ataki oraz bronić się przed atakami innych graczy.
Przechytrz rywali i zgromadź wraz ze swoją cywilizacją najbardziej imponujące osiągnięcia na przestrzeni kolejnych wieków rozwoju. Trochę sprytu, dużo rozważnych decyzji i odrobina szczęścia - to niezbędne czynniki na drodze do zwycięstwa w Innowacje.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja na stronie Gram na planszy

Innowacje od razu wzbudziły moją ciekawość na sklepowej półce ze względu na umieszczone na okładce nazwisko. Carl Chudyk to twórca Na chwałę Rzymu (Glory to Rome), pierwszej gry, po którą sięgnąłem, kiedy moje planszówkowe hobby ponownie wdarło się do mojego życia. Innowacje na pierwszy rzut oka wyglądały podobnie, tylko zamiast opiekować się Rzymem tym razem na głowie miałem mieć całą cywilizację. Pytanie tylko, czy to aby nie jest odgrzewany kotlet…
[więcej na stronie Gram na planszy]

Dodano 2014-02-23 00:00:00 przez JoannaInnowacje - Tak powstawały wielkie cywilizacje

Patrząc, co osiągnęła przez te wszystkie lata ludzkość, zdumiewa mnie fakt, jak pomysłowi musieli być nasi przodkowie, którzy w czasach prehistorycznych tworzyli proste narzędzia, by ułatwić sobie pracę. Obecnie rozwinęliśmy się do tego stopnia, że badamy kosmos. Jednak nadal na świecie występują pewne grupy (np. plemiona afrykańskie), które nie idą z duchem czasu i znajdują się w jakby nie w tej epoce. Grając w Innowacje można poczuć jak to jest być wodzem wielkiej cywilizacji i rozwijać ważne dla świata odkrycia i wynalazki. Poprowadzisz swoją cywilizację ku wiecznej chwale? Zdominujesz innych czy dasz się zdominować? Rozwiniesz swoją technologię czy zatrzymasz się w średniowieczu? Wybór należy do ciebie, ale inni też nie będą próżnować, tylko czekać na sposobność, by cię pokonać.

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-22 21:19:06 przez JoannaEsensja: ‹Innowacyjny rozwój gry karcianej› – Kamil Sambor

Kto wymyśli koło i popchnie swą cywilizację do przodu? Kto przebrnie do epoki wojen atomowych i rozpocznie wyścig zbrojeń? Wybierz się w podróż poprzez wieki, wynajdując najwspanialsze (…)

[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-02-14 22:57:27 przez jenny71Innowacje - video recenzja - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

Innowacje to gra karciana autorstwa Carla Chudyka ( Glory to Rome), w której gracze kierują swoją cywilizację do świetności od prehistorii do ery cyfryzacji. Gracze pozyskują coraz to nowe innowacje reprezentujące odkrycia naszej historii. Gra pomimo swoich prostych zasad oferuje masę możliwości i radości z rozgrywki. Zapraszam do oglądania [w rozwinięciu] , komentowania i  subskrybowania kanału. Możliwość …

[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-14 22:57:25 przez jenny71


Innowacje w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.2613. Grę oceniło 10872 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) bgg01 dnia 2014-01-02 22:27:09, ostatania modyfikacja 2017-04-29 15:11:31