Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Teomachia

Średnia ocena: 7.01 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Teomachia

Rok pierwszego wydania: 2012

Essen 2013


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 30 min.


Projektant: Tomasz Bylina, Adam Kwapiński, Jakub Wasilewski

Kategoria: karciane

Mechanika: auction/bidding, card drafting


Ocena BGG: 7.10  (62 użytkowników)


Wydawca: Fabryka Gier Historycznych

Polskie wydanie (2012)Opis gry

To początek końca. Zmierzch bogów właśnie się zaczął. Tylko wierni wyznawcy mogą uchronić swoich panów przed upadkiem. Wciel się w jedną ze starożytnych potęg i weź udział w boskiej wojnie. Posyłaj do bitwy swoich czcicieli przeciwko hordom wyznawców przeciwnika. Zsyłaj na wroga trzęsienia ziemi i śmiercionośne pioruny, nie zapomnij jednak chronić swych wyznawców przed mocą nieprzyjaciela. Sięgnij po starożytne artefakty i wzywaj na pomoc największych herosów swojego ludu.
W czasach, które nadejdą, musisz uczynić wszystko, aby przetrwać. Nadchodzi kres starej ery i początek nowej – Teomachii, wojny bogów, w której zwyciężysz, albo zostaniesz zapomniany na wieki.

Teomachia to gra karciana przeznaczona dla 2 osób. Każdy z graczy wciela się w jedno z bóstw pochodzących ze starożytnych mitologii. Każdy z bogów dysponuje zupełnie inną mocą, wspieraną dodatkowo przez karty mitów. Główną siłą w grze stanowią nasi wyznawcy, których będziemy posyłać do kolejnych starć z wiernymi przeciwnika. Używając kart modlitw i rozbudowując swoją talię w trakcie rozgrywki gracze będą starali się pozbawić swojego przeciwnika jego wyznawców.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Teomachia – Mitologia Słowiańska – beta

Minęło już trochę czasu odkąd bogowie różnych mitologii spotkali się na niebieskiej arenie. Wielu wyznawców straciło życie. Wielu się narodziło na nowo. Jednak do tej pory słowiańskie bóstwa tylko patrzyły z boku. Do tej pory…
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-10-19 16:26:51 przez JoannaTeomachia (recenzja)

W swojej drugiej – po „W zakładzie” – produkcji Fabryka Gier Historycznych sięgnęła do tematyki mitologicznej. „Teomachia” obrazuje walkę wyznawców czterech starożytnych religii, przy czym temat jest potraktowany tutaj w dużej mierze dowolnie – zarówno pod względem geograficznego zbliżenia przywołanych w tej grze karcianej mitologii jak i zgodności z prawdą historyczną...
[więcej na stronie Zagramy]

Dodano 2014-06-29 12:50:06 przez MarcinTeomachia 1.5

Jednym z problemów polskiej edycji Teomachii jest w moim odczuciu liczba graczy. Jak wiecie, została ona wydana jako gra 2-osobowa, co znacznie zawęża rynek i sprawia, że tytuł ten już tylko z tego powodu nie trafi do części potencjalnych graczy. W jakimś sensie wiedzieliśmy o tym problemie. Wydając Teomachię na polski rynek zdawaliśmy sobie sprawę, że coś takiego nie jest najlepszym rozwiązaniem. [...] Dlatego też razem z tym wpisem możecie całkowicie za darmo ściągnąć nową polską instrukcję, która poza wygładzeniem zasad pozwoli Wam rozgrywać 3- i 4-osobowe partie przy użyciu polskiej edycji.
[więcej na blogu FGH: Kości Zostały Rzucone]

Dodano 2014-03-21 08:36:55 przez JoannaGexe.pl | recenzja Teomachii

Podczas ubiegłorocznego "Kapitularzu" natknąłem się na stoisko opatrzone szyldem "Fabryka Gier Historycznych". Jako niedorobiony historyk, nie mogłem oprzeć się pokusie zbadania sprawy bliżej. Na zaledwie trzech rozstawionych tuż przy wejściu stołach leżały produkcje dotyczące rządów Zygmunta Augusta i bohaterów wyklętych w walce z komunizmem. Nie mogąc uwierzyć własnym oczom, zacząłem ciekawą rozmowę z obecnymi na miejscu twórcami – dwoma pasjonatami gier oraz doktorami historii. "Macie coś bardziej fantasy?" zapytałem. Mieli.
[więcej...]

Dodano 2014-03-10 21:15:37 przez JoannaGry dla dwojga: Teomachia - Gdy bogowie grają w pokera...

Starożytni bogowie musieli dojrzeć to... Są wypierani, zapominani, tracą wyznawców. Ich wspólnoty coraz bardziej się kurczą. To musiało być powodem do wojny o swoich czcicieli. Grupka wiernych wspieranych przez kapłanów i pradawnych proroków obserwuje z bojaźnią niszczycielską bitwę bóstw. Czy ich bóg jest w stanie swoimi cudami pokonać przeciwnika? A może opuści ich w najbardziej potrzebnej godzinie? Jak przebiegnie Teomachia?
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-22 22:07:04 przez Joanna


Teomachia w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.09516. Grę oceniło 62 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:23:35, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:35:44