Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Gringo

Średnia ocena: 6.52 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Gringo

Skull & Roses

Rok pierwszego wydania: 2011


Liczba graczy: 3-6

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Hervé Marly

Kategoria: imprezowe, karciane

Mechanika: hand management


Ocena BGG: 6.84  (1673 użytkowników)


Wydawca: Granna

Polskie wydanie (2013)Opis gry

Wcielasz się w Gringo...podróżnika i zdobywcę nieznanych ziem. Twoim celem jest wyprawa przez wszystkie kontynenty świata. Aby ją odbyć, musisz stoczyć zażarte walki w licytacjach z innymi graczami. Uważaj jednak, by nie dać się złapać na blefowaniu... bo stracisz wszystkie karty i przegrasz!

Gringo to gra w której stalowe nerwy i umiejętność blefu są wymagane do zwycięstwa... a wszystko odbywa się w głowie...

Każdy z graczy zagrywa jedną zakrytą kartę. Potem co rundę dokładają po jeszcze jednej. Dokładanie kończy się w momencie, kiedy któryś z graczy poczuje się na tyle pewnie, żeby zalicytować to, jakie karty pod rząd odkryje. Inni gracze, mogą go oczywiście przelicytować.

Ten, który wylicytuje największa ich liczbę, musi teraz sprawdzić karty. Jeżeli mu się uda... jest w połowie drogi do zwycięstwa. Aby wygrać grę, trzeba dwukrotnie przechytrzyć graczy wygrywając licytację i pozytywnie przejść próbę kart.

Gringo jest polskim wydaniem gry „Skull & Roses” wydawnictwa Lui-même (m. in. Bumerang, Wilki i Owce). W oryginale opowiadała ona o pojedynkach gangów motocyklowych i wyróżniała się świetną grafiką nawiązującą do tatuaży rockandrollowców na harleyach. Autor gry, Herve Marly, jest znany również dzięki tytułowi „Wilkołaki” - adaptacji znanej i lubianej Mafii.

Pierwotna wersja została uhonorowana tytułem francuskiej gry roku „Złoty As” 2011 (As dOr - Jeu de lAnnée). Dzięki odniesionemu sukcesowi gra doczekała się rozwinięcia, samodzielnego dodatku (Skull & Roses Red) pozwalającego na grę nawet w dwunastoosobowym gronie. Niebawem pojawi się trzecia odsłona gry, Skull & Roses Silver, z nowym tematem i ilustracjami.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Gringo – czyli Skull & Roses po polsku

Gringo to bardzo ciekawy przykład zmiany tematu gry wraz z jej przeniesieniem na polski rynek. Oczywiście nie jest to pierwszy ani jedyny przypadek. Ot, choćby słynni i bardzo chwaleni przez samego Bruna Faiduttiego „Piraci: Karaibska flota” albo „Kajko i Kokosz. Wyprawa śmiałków”. Tym razem Granna przenosi nas zamiast w świat motocyklistów i ich tatuaży – w świat wypraw i przygód. Oczywiście temat jest tu potraktowany dość umownie (o czym za chwilę się przekonamy).
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-02-23 21:55:30 przez JoannaGringo - wśród dzikich... 80 dni dookoła świata?

Określenie gringo pochodzi od ludów zamieszkujących Amerykę Łacińską i oznacza cudzoziemca. Natomiast w najnowszej grze Granny Gringo jest podróżnikiem w wybranego rejonu świata, który próbuje odbyć podróż zdobywając żeton tukana. Jak się gra prezentuje?
[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-02-22 21:16:27 przez JoannaWolniej, wolniej, wstrzymaj konia….

Gringo to nasze rodzime wydanie francuskiej gry „Skull & Roses”. Podczas gdy oryginał opowiada o walkach gangów motocyklowych, my próbujemy iść boso przez świat z Wojciechem Cejrowskim. Zasady są banalne .....
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-02-12 17:14:52 przez Joanna


Gringo w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.83648. Grę oceniło 1673 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:23:19, ostatania modyfikacja 2014-04-17 10:51:37