Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Polska w budowie

Średnia ocena: 4.99 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Polska w budowie

Rok pierwszego wydania: 2013


Liczba graczy: 3-5

Wiek: od 8 lat

Czas gry: ok 40 min.


Projektant: Piotr Milewski

Kategoria: ekonomiczne, edukacyjne

Mechanika: tile placement, hand management


Ocena BGG: 4.38  (17 użytkowników)


Wydawca: Trefl

Polskie wydanieOpis gry

Towarzyska gra rodzinna, dzięki której z przymrużeniem oka spojrzysz na niekończącą sie budowę polskich dróg. Gracze zarządzają korporacjami, które wygrały przetargi na budowę dróg, mostów, autostrad. Inżynierowie, budowlańcy i zastępcy maszyn są gotowi do działania. Kto najszybciej ukończy wszystkie prace budowlane, zostaje zwycięzcą.

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Recenzja małżeńska: Polska w budowie

Polska w budowie to tytuł, który od razu skojarzył mi się z propagandowymi hasłami miłościwie nam panującego Pana Premiera. Jak się jednak okazuje sama tematyka z polityką nie ma nic wspólnego. Tak więc, nawiązując do jeszcze jednego hasła partii rządzącej: nie róbmy polityki – zobaczmy na czym polega ta gra.Otwieramy budowę – zawartość pudełka
[więcej w serwisie Board Times]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaMała Esensja: Polskie drogi

Twórcom „Polski w budowie” należy się uznanie przede wszystkim za doskonałe osadzenie gry w realiach naszego kraju. Nie chodzi tylko o wykorzystanie jako tytułu hasła z kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej, lecz o postawiony przed graczami cel. Naszym zadaniem jest bowiem ukończenie inwestycji drogowych w ramach przyznanych nam kontraktów – a przecież o ślimaczym tempie realizacji inwestycji, które miały być gotowe na EURO 2012, media donoszą niemal bez przerwy.
[więcej w serwisie Esensja]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPolska w budowie

„Wsiąść do pociągu – Polska”? Taka pierwsza myśl narzuciła mi się natychmiast, gdy pobieżnie rzuciłem okiem na komponenty i instrukcję nowej gry wydawnictwa Trefl. Bliższe zapoznanie się z „Polską w budowie” osłabiło nieco te skojarzenia, ale nawiązania do wielkiego hitu Days of Wonder towarzyszyły mi przez cały okres zapoznawczy, jaki spędziłem z planszówką. „Wsiąść do pociągu” zawsze uważałem za arcydzieło wśród gier rodzinnych, tak więc od samego początku poprzeczka postawiona została dość wysoko. Pozostało jedynie zweryfikować pierwsze wrażenie, sprawdzić, które elementy spełniły oczekiwania, które do nich nie dorosły, a gdzie polska produkcja podążyła zupełnie innymi ścieżkami.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaZBUDUJ SOBIE AUTOSTRADĘ

Czy nigdy nie się śniło nam po­dró­żo­wa­nie gład­ki­mi, dłu­gi­mi au­to­stra­da­mi, gdzie nie ist­nie­je po­ję­cie limitu mak­sy­mal­nej pręd­ko­ści? Gra Polska w bu­do­wie jest pre­lu­dium do ta­kie­go stanu. Senne ma­rze­nia to rzecz piękna, ale czy w rze­czy­wi­sto­ści oka­że­my się dość twar­dzi, aby jako me­ne­dże­ro­wie firm bu­dow­la­nych zbu­do­wać w naszym kraju lepszą in­fra­struk­tu­rę dro­go­wą?
[więcej w serwisie Gry Bez Prądu]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaGry planszowe u Wookiego | Polska w budowie

Polska w budowie porusza interesujący temat dla każdego Polaka – budowę dróg i autostrad w naszym pięknym kraju. Gracze wcielają się w firmę, która posiada zlecenia na budowę sieci dróg w kilku województwach. Gracze zbierają karty, budują elementy i ścigają się wraz z przeciwnikami o to, kto zrealizuje swoje kontrakty jako pierwszy. Zobaczcie recenzję, a poniżej opis konkursu związanego z grą.
[więcej u Wookiego]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaNiedzielni gracze | Recenzja: Polska w Budowie

I jak tu zacząć opis tej gry, skoro w zależności od opcji politycznej należałoby przedstawić tą grę albo jako piękne odwzorowanie pięknej rzeczywistości, albo jako fantazję n.t. tego, jak powinno być?

„Polska w Budowie”, jak sugeruje tytuł, to gra o budowaniu dróg i autostrad w naszym kraju. Autorzy, świadomi chyba politycznej nuty w wydawanej grze, zdecydowali się zabawić i polecieli ze stylistyką godną PRLowskiej propagandy sukcesu, co niewątpliwie ma swoje uroki.
[więcej na blogu Niedzielni Gracze]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPolska- Teren budowy: wstęp wzbroniony!

Wraz w wydaniem gry Polska w Budowie wydawnictwo Trefl dało nam szansę na wyładowanie naszych frustracji związanych z podróżowaniem po rozkopanych drogach naszej Ojczyzny, staniem w korkach, jeżdżeniem po jednym pasie na trzypasmowej autostradzie. Oto stajemy na czele jednego z przedsiębiorstw, które wygrały przetarg na budowę infrastruktury w kilku województwach naszego kraju. Mamy szansę, przynajmniej na planszy, przyspieszyć nieco tempo prac i patrzeć jak Polska pokrywa się siecią dróg, mostów i obwodnic. To oczywiście psychologiczna szansa ale temat jakby nie patrzeć świeży, a że dotyczy „naszego podwórka” tym bardziej warto przyjrzeć się z czym mamy doczynienia. Zapraszam do lektury recenzji gry Polska w budowie. Gra przeznaczona jest dla graczy w liczbie od 3 do 5 i trwa ok 60 min.
[więcej okiem Planszoholika]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPolskie drogi

Stan polskich dróg pozostawia, delikatnie mówiąc, wiele do życzenia. Dziury, wyrwy, koleiny to widok codzienny. Możemy jednak zmienić stan tej rzeczy sięgając po grę Polska w budowie, w której nasz kraj przecina sieć superszybkich i równych jak stół bilardowy autostrad.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPolska w budowie (recenzja)

Niedawno, bo w lutym 2012, pojawiła się na rynku nowa gra wydawnictwa Trefl, zatytułowana „Polska w budowie”. Tytuł i tematyka gry budzą oczywiste konotacje, ale na szczęście też na tym odniesienia do najbardziej chyba osławionej inicjatywy naszych rządzących się kończą. Mimo swego „politycznego” i przez to na pewno rzucającego się w oczy tytułu „Polska w budowie” chce być po prostu grą rodzinną. Wiek graczy ustalono na 8+, a sama zabawa opiera się na tak bardzo lubianej przez dzieci i młodzież koncepcji zbierania surowców i rozbudowy. Gracze wcielają się tu w menedżerów dużych firm budowlanych, które zwyciężyły w przetargach ministerialnych i teraz realizują rozbudowę dróg i autostrad w różnych miejscach Polski.
[WIęcej na polsko-niemieckiej stronie Spiellust.net]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez JoannaPolska w budowie – recenzja i konkurs

Kto załata polskie dziury?
Skoro nasi drogowcy nie potrafią poradzić sobie z polskimi drogami, to musimy sprawy wziąć w swoje ręce. Skoro w realu nie jest to możliwe, to przynajmniej na planszy.
[więcej do poczytania w Świecie Gier Planszowych]

Dodano 2014-03-01 00:00:00 przez Joanna
Polska w budowie – sieć autostrad w Twoich rękach

Gracze, wcielając się w menedżerów firm budowlanych, starają się jak najszybciej ukończyć wszystkie inwestycje, które realizują w ramach wygranych przetargów. Komu uda się to jako pierwszemu – wygrywa.

Gra jest wydana bardzo ładnie. Mapa Polski składana z 16 puzzli (16 województw) robi wrażenie. Karty są dosć intuicyjne. Jedna partia wystarczy aby obeznać się z – dosć prostymi – zasadami. Jednak mimo to, wielkiego szału nie ma. Dlaczego?

Po pierwsze sporo elementów jest praktycznie zbędnych. Mapa Polski służy do tego, żeby umieszczać na niej znaczniki wybudowanych obiektów, ale do niczego więcej. Równie dobrze moglibyśmy te znaczniki po wybudowaniu odrzucać do puli – wygrywa ten, kto się pierwszy pozbędzie znaczników :). Mapa ma jeden olbrzymi walor – edukacyjny. Nauka podstaw geografii naszego kraju jako zabawa – pomysł przedni. Trzeba przyznać, że nawet dorośli czasem się gubią (ja wymiękłam przy Lubuskiem). Z kolei dla przeciwwagi ogromny minus – trzeba mieć ogromny stół, żeby się dobrze bawić. Dla starszych graczy prościej zwinąć mapę do pudełka i grać samymi kartami. Podobnie jest z podstawkami symbolizującymi poszczególne konsorcja – mamy w nich umieszczać karty województw po dokonaniu odbioru zewnętrznego. Tylko po co? Nie można karty województwa zwyczajnie odwrócić na drugą stronę, żeby zaznaczyć, że dokonano odbioru? Można…. i tak oto z planszówki zrobiła się nam karcianka.
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-02-22 22:37:44 przez Joanna


Polska w budowie w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 4.38235. Grę oceniło 17 użytkowników.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:23:00, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:33:36