Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Nehemiasz

Średnia ocena: 7.61 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Nehemiasz

Nehemiah

Rok pierwszego wydania: 2014

Essen 2014


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 45 min.


Projektant: Łukasz Woźniak

Kategoria: karciane

Mechanika: area control, worker placement, auction/bidding


Ocena BGG: 7.55


Wydawca: Gry Leonardo

Polskie wydanie (2014)Opis gry

Po wielu latach niewoli babilońskiej lud Izraela wrócił do Jerozolimy. Po długiej odbudowie świątyni rozpoczęto prace nad rekonstrukcja zburzonego muru. Nehemiasz wyprosił u króla Artakserksesa pozwolenie na podróż do Jerozolimy i uzyskanie drewna potrzebnego do rozpoczęcia odbudowy fortyfikacji. Wszyscy mieszkańcy, aby bronić miasta przed wrogami, poświęcają własne zasoby i ofiarnie włączają się do pracy przy murach i bramach świętego miasta! Wkrótce Nehemiasz wybierze swojego zastępcę, dlatego przywódcy rodów starają się jak najskuteczniej przyczynić się do odbudowy muru, na chwałę Pana!

W grze „Nehemiasz” gracze wcielają się w role przywódców rodów Izraela, wysyłających swoich ludzi do prac przy budowie.
Gracze będą także składać ofiary w świątyni jerozolimskiej oraz przydzielać swoich ludzi do obrony miasta. Gracz, który zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa na wieki zapisze swoje imię na kartach historii!

Premiera: 10 kwietnia 2014

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Gradanie – Nehemiasz

Dwie sytuacje prowokują to bardzo twardego wymawiania „H” – pierwsza to oczywiście tworzenie postaci do Warhammera o szlachetnym imperialnym pochodzeniu. Drugą niedawno wykreował dla nas Wookie.
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-06-23 12:51:34 przez JoannaRecenzja Znad Planszy

Zdarzają mi się takie gry, przy których w połowie pierwszej rozgrywki mam takie dziwne wewnętrzne odczucie. Czuję się tak jakby wielki balon we mnie rósł, balon zadowolenia, uśmiechu, spełnienia, poczucia dobrze spędzonego czasu. Jednak z balonami bywa różnie, a to pękają z wielkim hukiem, albo porywa je wiatr, albo po prostu długo służą. Grając w Nehemiasza Łukasza Woźniaka pojawił się wewnętrzny balon…
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-05-20 17:04:45 przez JoannaNehemiasz - Odbudowa Jerozolimy mniej niż w godzinę

Nehemiasz to postać biblijna, która zasłynęła z odbudowania murów Jerozolimy po niewoli babilońskiej. Jego historia posłużyła Łukaszowi Woźniakowi do stworzenia gry planszowej. Nie mógł jej nazwać inaczej jak Nehemiasz.

[więcej na blogu Powermilka]

Dodano 2014-05-13 17:31:55 przez JoannaBój o ceglany mur

Nehemiasz to kolejna propozycja Łukasza Woźniaka, projektanta bardzo twórczego i aktywnego w ostatnim czasie. Tym razem graczom zaoferowano grę opartą na mechanice typu "worker placement", a celem rozgrywki jest odbudowa świętego miasta i sława stąd płynąca. Robotnicy na murach? Strażnicy u bram? Datki na świątynie złożone? Jeśli tak, to historia zapisze Wasze imiona złotymi zgłoskami!
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-05-01 22:36:33 przez JoannaVideoprezentacja gry od samego autora


[więcej u Wookiego]

Dodano 2014-03-10 21:14:31 przez JoannaO Nehemiaszu słów kilka (i instrukcja do poczytania) | Łukasz Woźniak

Jeszcze nie skończyłem zachęcać was do Ery Husarii, która małymi kroczkami zbliża się do wydania (trzymajcie kciuki/módlcie się, żeby udało się jeszcze w tym roku;)), ale dzisiaj chcę napisać co nieco o Nehemiaszu. Jako, że wydawca rozpoczął przedsprzedaż tej gry w swoim sklepie w bardzo niskiej cenie 74zł, pozwólcie, że zachęcę lub zniechęcę was trochę do tej gry
[więcej na blogu Znad Planszy]

Dodano 2014-02-21 02:07:30 przez Joanna


Nehemiasz w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 7.55.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]


Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:22:46, ostatania modyfikacja 2015-10-25 13:12:38