Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Munchkin Quest

Średnia ocena: 5.70 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Munchkin Quest

Rok pierwszego wydania: 2008


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 12 lat

Czas gry: ok 120 min.


Projektant: Steve Jackson (I)

Kategoria: przygodowe

Mechanika: dice rolling, role playing


Ocena BGG: 6.14


Polskie wydanie (2012)Opis gry

Skarby, potwory i kolejne poziomy
Pokonaj Potwory, zgarnij Skarby, wykiwaj kumpli. To sens Munchkina. Gra planszowa Munchkin Quest przeniesie Cię do przerażających lochów, wyglądających podczas każdej rozgrywki inaczej. W grze współpracujesz z innymi graczami aby pokonać potwory i podzielić się ich bogactwem... albo podążasz samotną drogą by zatrzymać skarby dla siebie. Otwierając drzwi, dokładasz kolejny pokój do mapy i spotykasz nowego potwora. Pokonaj go lub uciekaj, ale uważaj - potwory mogą cię ścigać! Łatwo więc z myśliwego stać się ofiarą.

Każdy pokój w lochach ma swoje specjalne zasady. Niektóre są dobre, inne złe, a niektóre zależne od typu twojej postaci. Część pokoi daje możliwość Handlu, albo pomogą ci się uleczyć. Nawet jeśli pokój nie daje bonusów, to zawsze możesz go przetrząsnąć w poszukiwaniu skarbów.

Zgromadź magiczne przedmioty i złoto dla większej potęgi, ale nie zapominaj, że prawdziwym celem są...Poziomy! Zdobądź 10. Poziom postaci i spróbuj ujść z życiem. Będziesz jeszcze musiał przebić się przez ostatniego potwora - władcę lochów, ale nie powinno to być dla Ciebie problemem. Przecież to tylko Potwór 20. Poziomu...

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Munchkin Quest – Przygodę z planszówkami czas zacząć

Moje doświadczenia z planszówkami są – delikatnie mówiąc – bardzo ubogie. Młodość (ta bardziej młoda od aktualnej) upłynęła mi bardziej na eRPeGach oraz intensywnym graniu w Magic: The Gathering. Może z raz miałem okazję spróbować Magii i Miecza. Oczywiście, były jeszcze jakieś drobne skoki w bok, poza tym chyba każdy grał w takie tytuły, jak Monopol (sam grywam do dziś z wielką przyjemnością). Z nowości miałem okazję spróbować tylko Keltisa, który miał premierę bodaj na przestrzeni ostatnich trzech lat. Teraz zaś spędziłem kilka miłych wieczorów siekając z rodziną i znajomymi w Munchkin Quest i, co tu wiele mówić, naprawdę się wciągnąłem.
[więcej...]

Dodano 2014-02-01 00:00:00 przez Joanna


Munchkin Quest w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.14197.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:22:43, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:31:57