Używamy ciasteczek. Zawsze możesz je wyłączyć, ale nie będziesz mógł wtedy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik.     X    
   
Podaj Cegłę

Średnia ocena: 6.25 / 10

Zaloguj się aby oceniać gry

Podaj Cegłę

Master Builder

Rok pierwszego wydania: 2008

Essen 2008


Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Czas gry: ok 60 min.


Projektant: Wolfgang Kramer, Hartmut Witt

Kategoria: familijne, strategiczne

Mechanika: auction/bidding


Ocena BGG: 6.10


Wydawca: Egmont Polska

Polskie wydanie (2011)Opis gry

Zbuduj trójwymiarowe miasteczko
Gracze wcielają się w rolę budowniczych miasta. Zatrudniają robotników o różnych kwalifikacjach (majster, brygadzista, pomocnik, uczeń) oraz walczą o zlecenia na budowę ratusza, szkoły, gospody i innych budynków. Podczas gry powstają na stole piękne trójwymiarowe budynki tworzące efektowne miasteczko!

Opinie użytkowników

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Możesz być pierwszy...

Zobacz rozkład ocen

Recenzje oraz opinie na innych stronach internetowych:


Z kawką nad planszówką cz.4 - Niech się mury pną do góry…

Tym razem kawka była nad Podaj cegłę – po raz kolejny zresztą – i konia z rzędem temu, kto powie nad czym tak naprawdę ona była.
Nad planszówką – no bo przecież mamy planszę. Planszę z wypłatą dla robotników. Tylko właściwie bez tej planszy można się obyć – w końcu liczenie do 30 to poziom klasy pierwszej podstawowej
Karcianką – no bo przecież mamy karty. Nawet sporo kart. Tylko rozgrywki nie ma. Karty to robotnicy, kontrakty, kredyty – słowem nasze zasoby.
A może nad puzzlami przestrzennymi? – w końcu składamy miasteczko ze zdobytych elementów…. (żartowałam).
O, wiem czego tu nie było – kości :)
[więcej na blogu Pingwina]

Dodano 2014-02-22 22:25:16 przez JoannaFamilijny Kramer w 3D

Pomimo że jestem planszówkowym geekiem od ponad roku, jakimś cudem udało mi się bezwiednie przez cały ten czas unikać spotkania z grami Wolfganga Kramera, chyba najbardziej znanego i cenionego projektanta gier planszowych. Tym bardziej ucieszyła mnie wiadomość o wydaniu polskiej edycji gry Master Builder i możliwości jej zrecenzowania. Dzięki wydawnictwu Egmont możemy cieszyć się kolejną dobrą grą familijną, a ja mogę w końcu poznać swoje pierwsze dzieło mistrza.
[więcej w serwisie Polgergeist]

Dodano 2014-02-14 22:38:51 przez jenny71Master Builder, czyli lepiej miasto pobudować, niż Kramera skrytykować | mistrz_yon

Nazwisko Kramera (tego od gier, nie vabanków) znane jest prawie każdemu mieszkańcowi Europy. No dobra, przesadziłem trochę… ;) Tak czy owak, Herr Kramer popełnił grę na temat budownictwa mieszkaniowego PRL budowy średniowiecznego miasta. Istota gry jest raczej banalna: do zbudowania jest w mieście trochę budynków. Jak można się spodziewać (chociażby po tytule), gracze będą się wcielać role majstrów i starać się te budynki stawiać (a także między sobą konkurować). I tak jest istotnie! Tak naprawdę jest to gra częściowo licytacyjna (w drodze licytacji pozyskuje się kontrakty do realizacji), częściowo skupiająca się na aspekcie minimalizacji ryzyka i zarządzania kosztami krańcowymi (dokupić jeszcze jednego pracownika, czy nie). Całość zaś zatopiona jest w otchłani losowości zdarzeń zewnętrznych.
[więcej w serwisie GamesFanatic]

Dodano 2014-02-14 22:38:14 przez jenny71


Podaj Cegłę w Internecie:Profil gry na BoardGameGeek.com

Ocena gry w/g użytkowników BGG: 6.10057.
BoardGameGeek - Kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata (w języku angielskim)
[kliknij po więcej informacji o grze]
Profil gry na gra24h.pl

Encyklopedia Gier Planszowych
Zbiór informacji o popularnych grach planszowych dostępnych w Polsce
[kliknij po więcej informacji o grze]

Grę dodał(a) Joanna dnia 2014-01-02 21:22:30, ostatania modyfikacja 2014-05-30 15:33:20